Resim çizmek doğuştan gelen bir yetenek midir, yoksa sonradan öğrenilebilir mi?

Resim çizmek doğuştan gelen bir yetenek midir, yoksa sonradan öğrenilebilir mi?

0|1
4744

En İyi Erkek Görüşü

• Haberlerde görmüşsündür belki, daha önce müzikle alakası olmayan bir adam geçirdiği travma sonrasında bir anda çok iyi bir şekilde piyano çalabilmeye başladı. Ya da aynı şekilde daha önce İspanyolca (İspanyolcaydı diye hatırlıyorum farklı bir dil de olabilir) bilmeyen bir adam geçirdiği travma sonrasında İspanyolca konuşabilmeye başladı.
    Felsefede bir görüş vardı, aslında bütün bilgi doğarken zaten bizde var. Sadece onu hatırlamak gerekiyor.

Sonuç olarak, bence doğuştan gelir, sonradan da geliştirilir. Sırf doğuştan beceriye sahip olduğu için hiç pratik yapmayan biri bu yeteneğini kaybeder.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Küçükken çöp adam bile çizemezdim. 3 senelik Tasarım eğitimi ardından, sonradan öğrenilebileceğini kanıtlamış oldum.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 43

• Sonradan öğrenilebilir.

1|0
    0|0
  • %80 Doğuştan gelen, %20 sonradan kazanilabilecek bir yetenek bakarsan. Doğuştan gelen bir insan hiç çaba sarfetmeden senden 10 kat iyi resim çizebilir. Ne kadar eğitim alsanda onun gözünde çizgilerin hepsinin bir değeri, bir önemi vardır aslında. Sen bu değeri ancak bir eğitimle yıllar sürecek şekilde alırsın. O 1 yıllık egitimde profesyonel aşamaya ulaşırken sen 1 yıllık eğitimde basit çizimlerden ileriye gidemeye bilirsin.

1|0
    0|0
  • Dogustan gelen yetenekmis..

-Gecen hafta "Gcm forex"ten aradilar. Adam borsadan falan bahsetecekti bize yatirim yap diye (Bende para yok dedim😅) Neyse...
    Nerden acti konuyu bilmem ama tam 18 dakika anlatti, Resim cizmek dogustan gelen yetenek, Ben resim ogretmenlerine cok saygi duyarim. Ataturkun sanatla ilgili sozlerini anlatti. Benide ikna etti. Resim cizmek dogustan gelen yetenekmis.

http://hizliresim.com/o09YL7

1|0
    0|0
  • İyi resim çizen insanların daha iyi çizdiği değil, daha iyi gördüğü kanıtlanmıştır. Yani çalışarak çizim yeteneğimizi artırabiliriz. Ancak ayrıntıları görebilmek farklı bir durum diye düşünüyorum.

1|0
    0|1
  • Bir karikatürist olarak şunu söyleyebilirim, ben kendimi bildim bileli çiziyorum. Yaşım 5'ken de çiziyordum, hala çiziyorum. Bu kadar uzun süredir çiziyor olmam sebebiyle çalışarak mı olduğunu yoksa allah vergisi mi olduğunu anlayamam. Çünkü eğer çalışma işiyse bile ben yıllardır çalışıyorum.

Şu kesin ama, ilk çizimlerimle şuanki çizimlerim arasında tarihi bir fark var. Devasa bir fark. Çalışmanın etkisini gösteriyor bu da. İyi gözlem, geniş hayal gücü, bol pratik.

1|0
    0|0
  • yetenek farklı bir olay şimdi.
    yeteneği olmayan fakat çalışan bir insan ile ,
    yeteneği olup da çalışan bir insan arasında illa ki kapanmayacak bir fark olacaktır.

1|0
    0|0
  • Bana göre sanat doğuştan gelen bir yetenek, tabi çok çalışmaylada bir şeyler olabilir. Aslında hepsi hayalgücüne bakıyor, hayal gücün ne kadar iyiyiyse kağıda dökülen o kadar muhteşem olacaktır.

1|1
    0|0
  • belli bir yetenek olacak bence, sonra o yeteneğin üzerine katılarak geliştirilebiliyor. sıfır yetenek iken yani ortada bir temel yokken direkt kat çıkmaya çalışmak malum pek iyi sonuçlar doğurmaz

1|0
    0|0
  • Doğuştan gelen yetenektir, sonradan eğitimle daha iyi hale getirilebilir..
    Ama yeteneği olmayanı eğitsen de ortaya bir halt çıkmaz..

1|0
    0|0
  • Kesinlikle teknik olarak öğrenilebilecek detaylar vardır ama bunun doğuştan gelen beceri ve yetek kısmı daha ağır basar

1|1
    0|0
  • Sonradan öğrenilebilir.

1|0
    0|0
  • ogrenilebilir ama dogustan gelen yetenek kadar olmaz.

1|0
    0|0
  • Ben çiziyorum doğuştan

3|0
    0|0
  • Bence doğuştan gelir ses gibi..
    Sadece biraz geliştirilir sonradan

1|0
    0|0
  • Dogustan bence

1|0
    0|0
  • her ikisi de olabilir

1|0
    0|0
  • Herşey çalışarak yapılabilir.
    Yetenek bu süreyi kısaltır.

1|0
    0|0
  • çöp adamdan biraz fazlasını çizebilen herkes, vakit ayırıp sıkı çalışırsa iyi resim çizebilir. aynı şey sanatın birçok dalı için geçerli..

1|0
    0|0
  • Yetenek elbetteki etkili ama çöp adam bile çizemeyen bir tanıdığım kursa giderek çok güzel portreler çizmeyi başarmıştı

1|0
    0|0
  • Doğuştan geldiğine inanmıyorum, çok çalışılarak yapılabilir.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    23

Kızlar Ne Diyor 46

• Yüzde elli doğuyan yüzde ellisi sonradan gelişen

1|0
    0|0
  • Doğuştan da olabilir sonradan da öğrenilebilir. Pratiğe bakan bit iştir.

1|0
    0|0
  • resim kursları var teknik öğretiyorlar ama yetenek bambaşka bir şey :)

1|0
    0|0
  • Doğuştan da gelen bir yetenektir ama sen eğer büyüdüğünde geliştirmessen doğuştan gelmesi pek de işe yaramaz

1|0
    0|0
  • Doğuştan. Yani en azından ben buna inanıyorum. Resim yeteneğimi farkettiğimde yaşıtlarıma daha iyi çizim yapıyordum.

1|0
    0|0
  • Sonradan öğrenilebilir, şahsen ben hiç beceremezdim lakin kursuna gittim ve şu an baya iyi çizebiliyorum

1|0
    0|0
  • Yetenektir sanırım ama üzerine gidilmezse körelmeye mahkumdur...

1|0
    0|0
  • Doğuştan

1|0
    0|0
  • Doğustan geldıgını dusunuyorum 😄

1|0
    0|0
  • Doğuştan gelen bir yetenektir fakat zaman içerisinde çalışarakta fazlasıyla ilerletebilirsiniz bu yeteneği. Küçük taktikler öğrenmek bile o resmi harika kılar. 😊

1|0
    0|0
  • doğuştan bir yatkınlık olur ve onu çalışarak geliştirirsin :)

1|0
    0|0
  • Sonradan öğrenilebilir

1|0
    0|0
  • Sonradan uzerinde calisirsan ogrenebilirsin 👍

1|0
    0|0
  • bence yetenektir.

1|0
    0|0
  • Bence sonradan öğrenilir.

1|0
    0|0
  • Doğuştan yetenek. Grafik tasarımcıyım ama çizim yapamıyorum :D

1|0
    0|0
  • Doğuştan

1|0
    0|0
  • bir beceri kesin.

Annemin ve Abimin cizimleri güzel olur benimkisi Kreş çocuğu gibi hala 😊

1|0
    0|0
  • Hem yetenek hem de sonradan öğrenilebilir💁

1|0
    0|0
  • Çizim öğrenilebilir. Yaratıcılık doğuştan gelir.

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    26
Yükleniyor...