Beğendiğiniz kitaplar ve 1 favori kitabınız?

Severek okuduğunuz kitaplar, ve en çok, waow harika! Dediğiniz kitap hangisidir?

0|0
6|19

En İyi Erkek Görüşü

• Dan Brown ve Gregg Loomis'in kitaplarını severim..

ayrıca Wilbur Smith'in nehir tanrısı, yedinci papirüs, büyücüler kralı ve 11.yazıt serisini de gözümü kırpmadan okudum..

olasılıksız ve empati de süperdi..

ya şimdi sana hepsini sayamamki birsürü kitap okudum hepsi de ayrı güzeldi :)

0|1
    0|0
    • Küçük bir kütüphaneniz var o zaman. Yada üç raflı kitaplığı?

• Kitapların için gerçekten üzüldüm. Ben gereksiz katıyım o konuda. Kimse ile paylaşmayı sevmiyorum kitaplarımı. Eğer kıramadığım biri olursa da, 2 haftaya kesin alırım. Kapağını kıvırma, kenarını koparma, üstünde çay içme v.s :D deyince, vazgeçiyorlar zaten :))

• valla bende üzüldüm ama yapacak bişey yok, 4. katı su bastı ya böyle şanssızlık olurmu :)

çamaşır makinasının bağlantı hortumu basınçtan atmış ve sabaha kadar evin içi suyla dolmuştu :)

en alttaki stephan king'in bütün kitapları hamur olmuştu :D

ben arkadaşlara o dediklerini söylesem, bir kitap kadar değerimiz yokmu bişey olursa yenisini alırız diyorlar kıramıyorum ama daha geri getirenlerin sayısı 5i geçmedi :D

Erkekler Ne Diyor 18

• Bir zamanlar Kuzey Amerika olarak bilinen bir yerin yıkıntıları içinde Panem ulusu yaşamaktadır, Capitol'ün etrafında on iki bölge bulunmaktadır. Capitol şiddetli ve acımasızdır ve bölgeler bir hat boyunca sıralanmıştır. Onların her biri her yıl yapılan Açlık Oyunlan'na katılmak zorundadır. Yarışma için her bir bölge yaşları on iki ve on sekiz arasında değişen birer erkek ve kız çocuğu göndermek durumundadır. Açlık Oyunları TV'den canlı olarak yayınlanan ve ölümüne bir kavgadır.On altı yaşındaki Katniss Everdeen annesi ve kendinden daha küçük kız kardeşi ile yaşamaktadır. Oyunlarda kız kardeşinin yerine geçerek ölüm cezasını üzerine alır. Ancak Katniss daha önce de ölüme çok yaklaşmıştır ve bu kez kız kardeşi için ikinci kez hayatta kalma mücadelesi verecektir. Gerçekten ne anlama geldiğini bilmeden bir yarışmacı olmuştur. Eğer bu mücadeleyi kazanırsa hayatta kalma seçeneğini başlatmış olacaktır.

Yoruma sığdıramadığım için buraya yazıyorum. Yukarda yazan ilk kitabın arka kapak yazısı.

Kısaca başka bilgiler vermek için;

Capitol kitapta bahsedilen zamandan 74 yıl önce 13 Mıntıkayla savaş yapmış ve nükleer silahları sayesinde savaşı kazanmıştır. Hatta 13.Mıntıka'yı yoketmiştir. Bir daha isyan edemesinler diye bu her yıl "Açlık Oyunları"'nı düzenliyordur. Bu oyunlar sonucu tek bir çocuk hayatta kalacaktır. Capitol'e yakın bazı mıntıkalar çocuklarının bu yarışmaya katılmasını onur olarak görürken, hatta çocuklarını özel olarak bunun için eğitirken, diğer mıntıkalar tamamen isteksiz ve mutsuzdurlar. Ama güçlü değillerdir, boyun eğerler. Ve biz olayları Katniss'in gözünden okuyoruz. Yine eğer istersen ilk kitabın filmi de çıktı geçen sene izleyebilirsin. Film de oldukça güzeldi.

0|0
    0|0
  • Kendi roman ım olan ' Hayat Ayna İse Sen Yansımasısın ' adlı eserim . Beğendiğim de o favorim de o .

0|0
    0|0
    • Yapmayın lütfen. Gönlünüzün daha geniş olması gerek. Çok güzel eserlerde var.

• Ben sadece yansımayım , karşımda ki nasıl bir ayna ise öyle yansırım ona . Yorumun ; olabilir tabi ama güzel eserler de var tarzın da kibar ve elit olsa idi , ne ben kimliğimi açıklamak durumun da kalırdım nede uyuz bir insan olduğunu düşünmek durumun da . İyi geceler .

• Sadece kendisinin haklı olduğunu düşünen insan tipi. İnsanlar sizin istediğiniz gibi konuşamazlar. Herkezi ayrı ayrı değerlendirip, kabul etmeniz gerek.

• aziz nesin-yaşar ne yaşar ne yaşamaz

clever-içimdeki umut

bin muhteşem güneş-hüseyin bilmem ne :)

uçurtma avcısı-bunu da hüseyin bilmem ne yazdı :) en çok uçurtma avcısını sevdim muhteşem ödül almış bir kitap ve dünyada 10 milyondan fazla satıldı çok sürükleyici emir ile hasan adındaki arkadaşın dostluklarını anlatıyor emir ile hasan yıllar sonra tekrar buluşuyor neyse okuyun ışte :) ayrıca kitabın konusundan anlarsınız güncel olaylardan bahsediyorr. 8

0|0
    0|0
  • kitap okuma konusunda çok iyi biriydim. sonra ne oldu bilmiyorum. elimi sürmüyorum artık. şimdi cahil ve mutlu bir öküzüm.

0|0
    0|0
    • :D iyi geceler. Dan brownun - cehennem kitabı size tekrar okumayı sevdirebilir. Ayrıca okumak, bilirsin gezmek gibidir. Tek fark, pijama ile dışarıda gezemezken, kitap okur ve dünyanın öbür ucuna gider, motora falan biner, toplantılara katılırsın. :))

• Sevdiğimiz şeyler zamanla değişime uğruyor sanırım. Doymuşluk da sebep olabilir. Mutlu olduğun kadar sevilirsin. Mutluysan, mutluyum-mutluyuz-mutlu.. :)

• aynen :)

• The Hunger Games- Suzanne Collins> Tüm seri bir solukta bitiyor.

0|0
    0|0
    • Konusu nedir? Çok merak ettim.

• :D saflığımı fark ettim. :)

• Yok estağfurullah ya :) Canın sağolsun ne deyim:)

• severek ayrılmayalım-mert öztürk

duydumki üflemişsin-cem kabatürk

nefertiti aslında tanrıya kafa attı-habib yüceses

minyatür kale-didier blokma

ters köşe-aykut kocaman

0|0
    0|0
  • İlahi Komedya - Dante Agliheri

Cehenneme övgü - Gündüz Vassaf

Gecenin sonuna yolculuk - Luis Ferdinand Celine

Sineklerin Tanrısı - William Golding

Kinyas Ve Kayra - Hakan Günday

Dil hapishanesi - Fredric Jameson

0|0
    0|0
    • :D ah hayır. Kendimi kötü hissettim. Bu kitapları hiç görmedim-duymadım-bilmiyorum. Basım yılları nedir?

• Notlar:

Kopyala+yapıştır.

Teşekkürler. Gözlerim şimdiden kitapları arıyor :)

• hadi özet çıkartalım ukala şey :) sıkıntı yok yani, bu arada orada senin ayarında bir tek cehenneme övgü var, öbürlerini okumazsın.

• Valla şimdiye kadar soluksuz okuduğum tek kitap olasılıksızdı, normalde ben bir oturmaya 30 sayfa zor okuyan bir insanım ama o kitabı 2 günde bitirmiştim o kadar ki beğendim yani

0|0
    0|0
    • Olasılıksız?

Hatırlar gibiyim. Konusu neydi acaba?

• Evet hatırladım. Ben o kitabın kapağından (yanlış bir bakış) testere! filmi gibi keser, biçer, kan revan bir kitap sandım. Yanlış tesiş :)

• Yok canım hiç alakası yok biraz felsefi biraz bilimsel bir de matematik mezunuyum ben ondan da ilgilimi baya bir çekmişti

• Fikret Topallı-Seri Katiller kitabını çok sevmiştim.

0|0
    0|0
  • Marifet name tabiki

0|0
    0|0
  • Tuyunamayanlar = Oğuz Atay

Mağaradakiler=Cemil Meriç

0|0
    0|0
  • uçurtma avcısı kesinlikle harika bir kitap

0|0
    0|0
  • beynine hava değmeye görsün en etkili değil ama bilin diye yazdım

0|0
    0|0
  • mesnevi .

0|0
    0|0
  • Cin aliden bu yana boş kovalıyorum.

0|0
    0|0
    • Ne tarz film seversiniz?

• Üç cilt. Grinin elli tonu 1.si.

• Kitaplarla aram iyiymiş yeni farkettim tavsiyenizin aklımdakine uyması bu kitabı okuyacağım anlamına geliyor :)

• daragacında uc fıdan

0|0
    0|0
  • ferdinand von schirach - suç... adam fawer olasılıksız empati ... nietzsche böyle buyurdu zerdüşt

0|0
    0|0
  • Bir kadının sex günlüğü

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kitap Hırsızı.

%100 düşünce gücü.

0|0
    0|0
  • Das Parfüme- Patrick Süskind

4 saatte yuttum kitabı :)

0|0
    0|0
    • Konusu nedir acaba?

• konusuna bakarsan büyüsü kaçar fikrindeyim :) ama kendisi klasikleşmiş bir kitaptır. ve kitabı okuduktan sonra filmini de izlersen tadından yenmez

• malina

0|0
    0|0
  • Nihal Atsız - Ruh Adam

Böyle psikolojik bir roman yazılmadı.

0|0
    0|0
  • 1. Bei lebendigem Leib

2.Drachenläufer

3.Tausend strahlende Sonnen

4.Wüstenblume

<3 <3 <3