Şu an siyasi bir fikrin temelleri atilsa ve sana sorsalar.

Elimizdeki siyasi gorusler ortada bunlarin disinda yeni taptaze bir gorus olusturuyoruz deseler ve sana sorsalar.Gonlunden ne gecerdi ne soylerdin?

Güncellemeler:
Katiliminizdan ve fikir sundugunuzdan dolayi herkese tesekkuru borc bilirim.Iyi geceler efendiler ve hanfendiler.Guncelleme icin kizmassaniz sevinirim:)

0|0
9|18

En İyi Erkek Görüşü

• yenisini aramaya gerek yok siyasetin kralı konyada yatıyor

1|1
    1|1
    • :)mevlanadan mi bahsediyoruz

• öğretisinden bahsetmiyorum insanlara yaklaşımından davranışından bahsediyorum bir topluukta insanları kendine çekmek için yaptıgın her eylem siyasettir. . bide bizimkine bak %50 %10 öteki beriki dindil mezhep ırk saçmalık l

• Genel kucaklayici bir tarz olarak anladim

Kızlar Ne Diyor 9

• fikrim yok iyi olan kazansın derdim

0|1
    0|1
  • o değilde dünyayı yönetme(bu kelimeden hoşlanmıyorum aslında) şansım olsaydı devletlerin bayrakların milliyetçiliğin faşizmin savaşların ezilenlerin fakirlerin olmadığı ama kültür ve farklılıkların korunduğu bir dünya olurdu. insanlar sadece iyi ve kötü diye ayrılırdı. insanlar şuan o kadar ilkel ve sığ düşünüyo ki, bu söylediklerim bu zamanda imkansız. ve insanlar genelde hazır bir siyasi görüşe adamışlar kendilerini ve asla benimsedikleri görüşün yanlış taraflarına bakmıyolar. daha iyi bir görüş oluşturacaklarına kendilerine en yakını seçiyorlar. aslında ayrıntılı anlatırsam daha mantıklı gelebilirdi sizlere ama sayfalar sayfalar sürer anlatırsam.

0|1
    0|0
    • bunlar asla olmayacak. insan daha fazlasını ister. bunu engellemek imkansız. doğamız gereği benciliz. daha çok para varken azı niye? işte bu yüzden savaşlar sömürüler ezenler ve ezilenler olacak...

• Cunku fazla olan az olani yok sayabilecek gucu buluyor.Surekli cekisme cok yipratiyor.

• Atatürk ilkelerine bağlı ama marksizim sosyalizm gibi görüşleri kapsayan kesinlikle emperyalizm kapitalizm ve faşizmden uzak eşitlikçi ekonomik olarak kalkınmaya yardım olacak ileri görüşlü insan ve hayvan haklarına duyarlı bir siyasi görüş derdim..

2|1
    1|3
    • Kapitalizmden uzak durulabilir mi sence turkiyede

• Atatürk ilkelerine bağlı olacaksın ve marksizmi kapsayacaksın :) bunun adı da siyas görüş olacak. çorba yapıp salatayı üstüne kattım bunun adı da tatlı olsun o zaman :)

• Bu bence dediğim bir şey marksizm ve sosyalizm benimsediğim bir görüş ama Atatürk ilkeleri olmazsa olmazdır benim için Atatürk olmazsa olmazdır zaten

• ortaya karışık bir şeyler yapardım :) ben türbanlı değilim bana zorla türban taktırsalar rahatsız olurum bundan dolayı şu anda bu laik sistemde türbanlılarında kapalı yerlere girebilmesini isterim eşitlik olmalı EŞİTLİK illa birileri benimle aynı düşüncede aynı inançta olmak zorunda değil kimsenin kimseye baskı yapmaya hakkı yok beni zorla kapatamıycakları gibi birilerinin de zorla açmaya kimsenin hakkı yok

0|1
    0|0
  • sosyalizm, komünizm kadar güzeli mi var?

ama mesele orda, biri çıkıp yapmaz bu sistemleri, küçük bir odakla olacak birşey değildir, halkla, üretenlerle olacak iştir.

0|1
    0|0
  • Anarşizm.

1|4
    3|2
    • :D koyver gitsin

• Ben anarşizme göre konuşuyorum olmasi gereken o diyorum.

• İletişim kuramıyoruz :) iyi geceler diyor köşeme çekiliyorum .

• Valla bunu düşünmek lazım :/

0|1
    1|0
  • Oluşturmayın abi oluşturmayın artık yeter.

0|1
    0|0
  • yazsam 15 sayfa sürer

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 17

• Vergi adaletini sağlamış ve fakiri ezmeyen, gelir dağılımında adaletli ve zengin fakir uçurumu olmayan, gerçek anlamda laik, sosyal devlet anlayışının devletin her kademesinde uygulandğı, birincil amacın ''büyüme'' değil, adaletli ve üretim odaklı kalkınma, her daim üreticinin yanında olan, kapitalist dalganın zincirine kapılmamış, sermaye odaklı değil, emeği ön planda tutan, işçi ve köylü gibi kemik üretici sınıfları ekonomik ve sosyal yaşamda tam anlamıyla memnun kılabilecek, kadın erkek eşitliğini sözde değil özde sağlayabilen, fikir hürriyetinin olduğu, eleştirel yaklaşımların her türlüsünü kabullenebilen, belli bir fikrin, dinin, kültürün, inancın, ideolojinin hakim olmadığı, ezber eğitim sistemini kaldırabilecek, baraj denen garip siyasi salvoların olmadığı, en küçük azınlıkların varlığının hissedildiği bir siyasal akım. Bunlar kemik, temel düşüncelerimdir.

Var mıdır böyle akım, ya da yer mi? Hiç sanmıyorum.

0|2
    0|0
    • Sen gerçek anarşizmi görmemişsin bence.. en basitinden kendi çevremdeki gerçekten anarşizm benimseyen kişilerle aramızdaki bağ apayrıdır. Sorun anarşizmde değil, sorun insanlarda.

• Türkiye de yok o işte, yazmam abes olmadı o yüzden :)

• :) benimfikrim bana kalsin sosyalizmin faydali bircok kismi var

• Siyasetin en büyük amacı insanların yaşamlarını iyi sürdürmelerini sağlamak..

Bir ülkede fakirlerin olması normal, herkesi zengin yapacak bir sistem olamaz ama fakirlerin açlıktan ölmediği bir sistem kurardım.Bu da zenginlerin çok zenginleşmesini engelleyerek olur.

Özel mülkiyeti tamamen kaldırırdım.İnsanlar sahip olduğu her şeyi devletten kiralamış gibi olurdu ve buna üst sınır koyardım.Böylece Ali Ağaoğlu işe bir gün sarı, bir gün kırmızı ferrarisiyle giderken, ülkenin bazı yerlerinde öğrenciler kilometrelerce uzaklıktaki okula kışın terlikle gitmezdi.

İnsanların ekonomik durumları iyileştirdikten sonra diğerleri kolay..

0|1
    0|0
  • karşımda başbakan oturacak vuracağım masaya elimi ne hale getirdin ülkeyi diyeceğim kalk la o koltuktan şimdi efnm emperyalizm tam bağımsızlığımıza en karşı hareketlerden biridir bunu düzeltirim ülkede isyan varsa tabiki bunu bastıracaksın sen iktidarsın ama sen gidip de oradaki adamlara sidiklediniz orayı capulcular dedıgin an isyanı daha bastırırsın benim bünyemde bu ikisine yer yok ilk önce muhalefete çalışırım tam bağımsız olmaya çalışırım dili korurum

0|1
    0|1
  • Anarchos..

2|1
    1|1
  • Zatenşu anbasimizdaki adam, adam gibi adam. Ben ne dindarim nede islamci. Ben sadece Türkiyenin kalkinmasini istiyorum ve bunu AKP de görüyorum. Toprak satiyormusda falan filan. Gec o isleri. Bir protesto yaptiniz bütün düsmanlarimiz sizi destekledi. Israil sizi destekledi, amerika sizi destekledi, almanya sizi destekledi, ingiltere sizi destekledi, ermeniler sizi destekledi. Bunun nedenini anlayamayan sadece sizlermisiniz yoksa beyinsiz rolümü yapiyorsunuz...

0|1
    0|0
    • Ben fikir sundum:) akp tayyiple var tayyip gidince buyuk bir bosluk olusacak.

• Insallah gitmez cünküşu anTürkiyeyi yönetebilecek kimseyi göremiyorum...

• 3.donemden sonra aday olamiycak.Kendi getirdi sarti.Ve olecek.Ilerinin lideri bugun yetisicek.Daha yetismedi

• Elhamdülillah Çapulcuyuk :D

Şaka maka ama ben zaten sentezciyim yan, üçüncü yol yandaşıyım, kolay kolay hiç bir ideolojiye hapis olmam olamam.Her ideolojinin biyerinde bir b.kluk vardır kesin...

0|1
    1|1
  • Yine bir otorite yaratma fikriyle geldilerse kırmızı-siyah bayrakla döverim.

1|1
    0|0
    • :D istegin nedir iktidar sahibi olmadanmi yonetilsin ulke

• Ülke dedin, yönetilmek dedin, iktidar dedin.

Belli ki sana bunları çok uzun uzun anlatmak gerekli ama ne burası müsait ne de bende o sabır var.. Önce bir anarşizm yazıp wikiden olaya gir derim.

• Yeterli bilgim var :)Birazcik farkli bakmisim yorumuna:)

• Long Live ANARCHY!

0|2
    0|1
  • Şu an kurulacak bir sağlam siyasi parti ilerki seçimlerde başarılı olabilir bir kargaşa hakim ortalıkta millet hangi partiye oy vermesi gerektiğini bilmiyor

0|1
    0|0
  • cumhuriyetçi muhafaza'kàr' partiyi kurardım herhalde. Çünkü ülke olarak benliğimizi yitiriyoruz.

1|1
    0|0
    • Acarmisin biraz

• Cumhuriyetten daha iyisi artik teknolojik imkanlarla yaplabilir bence.

• milli irade-i devrimci sosyalist halklar ve komunist muslumanlar cumhuriyeti

1|1
    0|0
  • gelenin gideni aratmayacağı bir sistem..

0|1
    0|0
  • dünya yuvarlak değildir bildiğin toptur derdim:)

0|1
    0|0
  • akp vr yenisini nabcazz.dd

0|1
    0|0
  • şuan eldeki en iyi sistem demokrasi

daha iyisini icat edene kadar

malesef bu sistem

0|1
    0|0
    • Rejim sormdimzaten siyasi gorus.

• tevrat ve incilde oynandı deniyor ama

o dinlerden doganlar öyle gibi yasamıyor hiç?

• Derin bir arastirmayla soylenebilecek birsey soyledin.

• devlet, bayrak, vatan, toprak kutsallamasının bitmesini dilerdim. sonuçta insan eliyle çizilmiş sınırlar ve kendi icadımız olan kurum ve kuruluşlar bizim mutluluğumuz için çalışmak zorundayken bu şekilde kutsanarak biz onların kölesi haline getiriliyor, birbirimizden ayrışıp düşman haline getiriliyoruz.

0|1
    0|1
    • sonuçta savaşın her iki cephesindeki askerlerin motivasyonu, kutsal saydığı bu kurum ve kuruluşlara hizmet ediyor olmak. milyonlar savaş meydanlarında katlolurken, onları cepheye süren krallar, padişahlar, devlet başkanları güç mücadelesindeler o kadar.

• Fikir inanc da var.

• hepsinin mına koyyim sana bişi olmasın.

3|2
    0|1
Yükleniyor...