Satranç çok boş oyun değil mi?

Dün 2016 dünya satranç şampiyonası yapılmış ve adam diyor ki ben 4 sene boyunca her gün satranç oynadım. Bir insan bu kadar amaçsız yaşayabilir mi sürekli tahta başında taşlarla

0|0
13|32

Erkekler Ne Diyor 32

• oynamadığın için ya da ilgini çekmediği için bunu düşündüğünü varsıyorum çünkü okey veya tavla gibi oyunlardan çok daha eğitici ve geliştirici bir oyundur.
    santranç eski hükümdar olarak yetiştirilen kişilerce ve birçok başarılı devlet yöneticisi tarafından en iyi bilinerek oynanan bir strateji ve savaş oyunudur oyunu bitiren hamlesinin adı olan ŞAHMAT (kral öldü) kelimesinden anlaşılacağı gibi santrançtaki amaç şahı yani kralı öldürmektir veya hükmünü kaldırmaktır
    günümüzde telefon-pc ve benzer cihazlarında gereksiz ve hiçbir yararı olmayan oyunları ellerinden düşürmeden oynayan kişilere bakarsak senin dediğin o amaçsız insanlardan çok görebilirsin
    en azından bu arkadaş bir maç için oynamış ve zeka olarak ileri bir zekaya sahipmiş sonuçta hergün oynuyorum demek sosyal bir hayatı olmadığı anlamına gelmiyor ama o kişiler boş şeyler yerine hamleler ve stratejiler düşünerek zaman geçirirler bazen yeni tarz hamleler geliştirmek için bir oyunu 1 ay oynarlar
    "Santranç gerçeği aramaktır"
    Bobby Fischer (ünlü eski dünya satranç şampiyonu)

0|0
    0|0
  • Dedi g erizekali

2|2
    1|0
  • Amaçsız olduğunu düşünmüyorum.
    Adam hedefini buna göre ayarlamış demektir, saygı duymak durumundayız.
    Biz sevmiyor olabiliriz; ama kişileri bu şekilde yargılamamalıyız.
    Bence sevdiği iş ile uğraşıyor yoksa herkesin harcı değil yani!
    Birde herkesin malumu zevkler ve renkler tartışılmaz diye bir kaide vardır.

0|0
    0|0
  • Sonra bu ülke neden gelişmiyor gelişmez tabi, soruya bak

0|3
    0|0
  • satrqnç bir zeka strateji oyunu. senin gibi boş salqklar anlamaz. senin gibiler anca okey tavla pişti oynar

0|1
    1|0
    • 9gün

Hakaret edince çok mu zeki oldun

• Bence bilmediğin bir konu hakkında konuşma. Yorum yapma. Satranç nedir, bilmiyorsun "tahta başında amaçsız yaşam" diye nitelendiriyorsun... Sen ne yapıyorsun? Neyin var senin? Ne özelliğin var?

1|0
    0|0
  • Tam akisene satranç zeka isteyen stratejik düşünmeyi gerektiren bir oyundur... Her insan oynayamaz... Kuralları her ne kadar basit gözükse de oynaması çok zordur... Face teki öyle çiftlik - candy crash gibi oyunlardan da değildir... Satranç thtasını bir savaş alanı gibi düşünüp oynayacaksın..

0|0
    0|0
    • 9gün

Bir şey zeka istiyor diye 4 sene boyunca her gün onla mı uğraşılır? Saçma biraz

• 9gün

Zeka istiyor diye uğramıyor.. uğpraşma sebebi o oyunu oynamayı sevdiği için... Ben nasıl ortaokuldan şimdi ki yaşıma basketbolla ya da Şu an prof olduğum PC oyunları ile severek uğraştıysam... o kişi Satranç oynamayı seviyor ve bu oyunda da usta olmak istiyor... Sen bu durumu anlayamazsın belli ki şu ana kadar bir konuda usta olma onu tatamemn benimseme öğrenme krşına gelen rakipleri yenme gibibir hırsa sahip olmamaışsın... O yüzden bir tek satranç değil bir çok şey sana boş ve saçma gelecektir...

• Satrançıda sanat gibi ululaştırmaya başladılar bakalım hayırlı olsun. Satranç üretici zekayı geliştiriyormuş, adam satranç sporcusu olmuş tek işi gece gündüz satranca çalışmak. Hayatta başka birşeye baktığı yok hani hayatta nerde kullanıyor üretici zekayı?

0|0
    0|0
  • Boş olan oyun değil kafan :) sana kalsa instagram facebook daha önemli. Aklının almadığı şeyleri boş olarak nitelersen dünyanın çoğu uğraşı boş gelir sana. Adam 4 yıl boyunca satranç oynamış da sen 4 yıldır dünyayı mı kurtarıyorsun? Kansere mi çare buldun? Bunları da düşünerek bir çıkarımda bulun bence

0|0
    0|0
  • bencede

0|0
    0|0
  • Zeka işidir herkes anlamaz normal

0|0
    0|0
  • Bu senin düşüncen onun için en büyük zevk ve önemli bir amaç olabilir. Aynı zamanda senin yaşam tarzında ona amaçsız gelebilir

0|0
    0|0
  • Gecegündüz elindeki telefonla 101 oynaysn insanlar da var ćok var. Arada oynarsin da sürekli oynayanlar nasil sıkılmiyor hayret.

0|0
    0|0
  • "Bir insan bu kadar amaçsız yaşayabilir mi sürekli tahta başında taşlarla."

Amaçsızlığı göremedim ben? Sana hitap etmiyor diye boş ve amaçsız mı oldu?

0|1
    0|0
  • Hayır çok zeka gerektiren ve stratejik düşündüren bir oyundur. İnstagram twitter facebookda boşboş gezip selfie çekmekten iyidir.

0|0
    0|0
    • 9gün

Zeka gerektiriyor diye sürekli bir oyunla oynanmaz ki çok boş. Hayatta bir sürü eğlence var

• 9gün

Boş eğlence değiş işte iş ve hobi gibi düşün. Selfie çekmekten iyidir

• Doğru diyorsun

0|0
    0|0
  • hayır değil

0|0
    0|0
  • Kimse kimsenin zevkine karışamaz. Ben oynamıyorum ama çıkıpta boş deme hakkım yok.

0|0
    0|0
  • tadında bırakmak lazım..

0|0
    0|0
  • değil

0|0
    0|0
  • Öyle düşünürsen hepimizin hayatı boş , onu ne yapalım?

0|0
    0|0
  • Gerçekten zeka oyunu sabır gerektirir çok dolu bir oyun

0|0
    0|0
  • Degil

0|0
    0|0
  • küçükken severek oynardım da şu an sıkılıyorum

0|0
    0|0
  • Bu site çok mu dolu çık o zaman ne takılıyon bu sitede

0|0
    0|0
  • Pokunu çıkartmış

0|0
    0|0
  • anlamak için beyin lazım tabi

0|0
    0|0
  • değil. sponsorlar var para var.

0|0
    0|0
  • sana göre öyle ama bence yaratıcı zekayı geliştiriyor o tür insanlar daha iyi buluş yaparlar

0|0
    0|0
  • Satranç, boş insanlara boş gelir.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 13

• Satrançdan tek nefret eden ben değilim demekki sevindim😂 Ben tavla seviyorum zekaysa oda zeka stratejiyse ondada strateji var millet sevmeye sevmeye sırf artistlik olsun diye oynuyor çoğu

1|0
    0|0
    • 9gün

Aynen artistlik dediğin gibi

• Satranc aslinda bir kutu oyunu ama bence de dedigin gibi oldukca sikici. Bizde arkadaslarla kutu oyunu oynuyoruz ancak beyin yormayan keyifli seyler. Asagidaki listedeki oyunlar oldukca basarili ilgini cekerse tavsiye ederim : )

www.saklikumanda.com/.../

0|0
    0|0
  • niye boş olsun.. bizim kız haftada 3 gün okuldan sonra 2 saat satranç derslerine katılıyor.. kendi öğretmeninin dersi. evde biz her gün oynuyoruz.. yani üçünden birisi artık anneeee canım sıkılıyor demiyor. böyle de faydalı:)

0|0
    0|0
  • Satranç zeka oyunudur, gelişim için iyidir yani.

0|0
    0|0
  • oynamadım. zeka oyunu diyorlar.

0|1
    0|0
  • Zor bir oyundur.

0|0
    0|1
  • Zevkler ve renkler tartışılmaz

0|0
    0|0
  • Boş mu? Zeka oyunu.

0|0
    0|0
    • 9gün

Zeka gerektiriyor diye sürekli bir oyunla oynanmaz ki çok boş. Hayatta bir sürü eğlence var

• 9gün

Hahah farklı eğlenceler var tabi ki.
      Ama gel gör ki boş bir oyun kesinlikle değil, tam tersi zeka gerektiren stratejik bir oyun.
      Sana hitap etmiyordur o ayrı konu.

• Üstün zekalı insanlar için iyi değil. Hamleler kısıtlı ve yaratıcılığı yok ediyor

0|0
    0|0
  • çok zamanını alıyorsa evet

0|0
    0|0
  • Yoo en güzel oyunlardan biri

0|0
    0|0
  • Satranç siradan bir oyun degildir. Strateji oyunudur ve zeki kisiler içindir

0|0
    0|0
  • tabii anlamaman normal

0|0
    0|0
Yükleniyor...