En sevdiğiniz kitabın en sevdiğiniz mısralarını paylaşır mısınız?

Benim ki Sabahattin Ali, Kürk Mantolu Madonna ''Şimdi ben gidiyorum fakat ne zaman çağırsan gelirim.''dedi. Evvela anlamadım. O da bir an durdu ve ilave etti, ''Nereye çağırsan gelirim.''

1|0
9|16

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 16

• ''... görünüşte başka çiçeklerden ayırt edemediğin anlarda bile hep Lale kalacaklar. Ne kadar isteseler de güllere veye ayçiçeklerine dönüşemiyecekler. Kendi varlıklarını inkar etmek istedikleri taktirde hayata küskün ölecekler '' paulo coelho-casus (en sevdiğim kitap olmasada geçen okudum hoştu )

1|0
    0|0
    • 4gün

Çok güzelmiş gerçekten

• 4gün

Hiç okumadım açıkcası ama sayende okuyacağımm :)

• 4gün

iki kitabı var zaten kitaplar kurgusal olarak iyi diyemem ama yazım böyle arkadaş ortamında geyik muhabeti gibi çok hızlı bitiyor kitap anlamıyorsun

• Insanlaei okumak isimli bir kitaptan bir kisim baya hosuma gitmisti.
    Annem hep derdiki "acken alisveris yapma" iyi tavsiye cunku acken baktigimiz hersey bize cazip gelecektir alisveristen eve donerken yanimizda ihtiyacimiz olmayan bircok sey ve daha kotusu bize zarari olcak seyleri eve gotururken buluruz kendimizi. Siz siz olun gerek yemek seciminde gerek es seciminde asla basibos arzularina aldanip karar vermeyin.
    Cok guzel anlatilmis hayatin her alaninda kullanilabilir bir kactanede huseyin nihal atsizin yollarin sonu adli kitabinda siir ve misralar var sevdigim malesef Şu an tamami aklimda degil yazamiyorum

1|0
    0|0
    • 4gün

Açken alışveriş yapmak en büyük zevkim:)) Ama çok doğru.

• 4gün

Gözlerle günah işlemenin zevkini tattım.
      Gözler ki birer parçasıdır sende İlahın,
      Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın,
      Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;
      Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin!

• 4gün

Gerçekten muazzam. Harika, harika.

• Bir adın kalmadı geriye
    Birde o kahreden gurbet
    Beni affet
    KAYBETMEK İÇİN ERKEN, SEVMEK İÇİN ÇOK GEÇ.

0|0
    0|0
  • Yusuf, dedi Züleyha, aşk zorlu bir sınav, ben bu sınavı en baştan ve gönüllü mü kaybettim? Hayır işte! Yitirmiş görünsem de kazancımsın sen benim. Ve şer gibi görünsem de göreceksin, yitirdiğin ne varsa benim sana açtığım kuyuda, hayrın olacağım sonunda. Yusuf, dedi Züleyha, sana, gel kaderim ol, demem. O kadar ki, güldeki sevda, çöldeki ateş, denizdeki su kadar kadersin bana. Bak alnına, iki kaşının ortasına. Orada benim mührüm var. Alnımın yazısı olduğun kadar, alnına da yazıyım.

0|0
    0|0
  • Kürk Mantolu Madonna, Bir değil yüzlerce kelime var içinde sevdiğim bir kaçı ;

Bir insanın diğer bir insanı, hemen hemen hiçbir şey yapmadan, bu kadar mesut etmesi nasıl mümkün oluyordu?

''Kafamın içinde ona söylenecek uçsuz bucaksız şeyler bulunduğunu hissediyordum, senerlerce söylense bitmeyecek şeyler.''

Bu akşam anladım ki, bir insan diğer bir insana bazan hayata bağlandığından çok daha kuvvetli bağlarla sarılabilirmiş.

Sen bana dünyada başka bir hayatın da mevcut olduğunu, benim bir de ruhum bulunduğunu öğrettin...

0|0
    0|0
  • Suç ve Ceza

İktidar ancak eğilip onu alma cesaretini gösterenlere verilir.

1|0
    0|0
    • 4gün

Suç ve Ceza. Kaç kere elim gitti geri bıraktım çok ağır gelicekmiş hissi veriyor :D

• 4gün

Bende o düşüncedeydim tam aksine çok akıcı başla derim 3 güne bitirirsin zaten 😄

• Pek hafızamda tutamıyorum

Galiba o kitaptaydı "Geri geleceğim Maria" diyordu herif

0|0
    0|0
  • "Biliyorum, imkânsız aşk bu! Ama hükmedemiyorum kendime..." demişti Murat.
    "Çünkü, Yüreğim Seni Çok Sevdi!.." Ardından da dizelere dökmüştü sevdasını.

"Yüreğim seni çok sevdi
    o yürek talan
    o yürek yangın yeri
    o yürek seni istiyor
    bir tek seni..."

Canan Tan - Yüregim seni Cok sevdi...

0|0
    0|0
  • Sana değil, seninle bir ömrün düşünü kuran kendime yakıştıramadım hoşçakal kelimesini K. Tazeoğlu

0|0
    0|0
  • Kürt Mandalinali Mudanya "Kürtler durdular ve Eşeklerin ne kadar seksi olduğunu sorduladilar sonra onları sibtiler."

0|0
    0|0
  • ne yazikki biz kitap okumuyoruz bu çok utanç verici bişey bu konuda kimse konuşamaz çünkü okumuyorz

0|0
    0|0
  • "yaşam maddenin davranış biçimlerinden biridir"

0|0
    0|0
  • Zed orta koridora doğru yürüyordu. Bir an durdu ve en tehlikeli silah göremediğindir dedi. Bende gidip zede ulti attım.

0|0
    0|0
  • Mecnun inler, kanını
    Leyla'ya katmak için.
    Cilve yapar sevgili
    Gönül kanatmak için.

ATSIZ 😉

0|0
    0|0
  • Elhamdülillahi RAbbil alemin ( hamd alemlerin rabbine dir ) bu kadarı yeter heralde

0|0
    0|0
  • Mosra şiirde olur. Cümle ya da paragraf olur nesirde

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• ''Mısra'' kelimesini yanlış kullanmışsınız. Mısra, şiirlerdeki satırlardır. Romanlardaki satırlara mısra diyemeyiz. Size en sevdiğim olmasa da sevdiğim satırlardan ve mısralardan bırakayım.
    Mısra:
    ''çalışmışım onbeş saat
    tükenmişim onbeş saat
    acıkmışım yorulmuşum uykusamışım
    anama sövmüş patron
    ter döktüğüm gazetede
    sıkmışım dişlerimi
    ıslıkla söylemişim umutlarımı
    susarak söylemişim''
    Hasan Hüseyin Korkmazgil-Haziranda Ölmek Zor

Satır:
    ''Yıllardır günlük tutmayı hayal ederdim. Şimdi vaktim var: bir şey düşünemiyorum. Yazdıklarımı okudum: aptalca sözler etmişim. Kendimi kötülemeye söz vermişim: onu da yapamıyorum. İnsan Kafka'yı okuyamazsa... bitiktir işi. Bir silgi gibi tükendim ben. Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım: mürekkeple yazmışlar oysa. Ben, kurşun kalem silgisiydim. Azaldığımla kaldım.''
    Oğuz Atay-Tutunamayanlar

0|2
    0|0
  • En sevdiğim kitap değil ama kitabı oluduğumda gözyaşlarımı akıtan bir kısmı paylaşıcam

"İnsan Sebepsiz Yere Terk Eder mi Sevdiğini?

Aklı ve mantığı ele geçiren, aynı zamanda akla ve mantığa sığmayan bir duygunun içindeyim. Geriye bakarak gitmeye çalışıyorum. Kırık bir umut taşıyorum. Aklım sende kala kala senden gidiyorum. İnsan yarısında terk ettiği filmin sonunu merak eder mi? Ediyorum. Tüm yelkenlerim yırtılmış ama ben hâlâ rüzgârdan medet umuyorum… "
    Kahraman tazeoğlu/vazgeçtim kitabı

0|0
    0|0
  • Ve dağlar yankılandı kitabın adı.
    " güzellik gelişi güzel, düşüncesizce dağıtılmış, hakkıyla kazanılmamış muazzam bir armağandır."

0|0
    0|0
  • "sonra yaz geldi. 1973. o yaz, kendi hayatimin starti verilmis, damarlarimdaki cingene kani uyanmis ve utopya'ya dogru cilgin bir kosu baslamisti. beni kuzey'in guney afrika'sinda bir beyaz zenci yapacak olan surec, o yaz baslamisti. bu bana oylesine dogal geldi ki, taa basindan beri bu sureci icimde tasiyip tasimadigimi sormaya basladim kendime. cok eskilerde sulalemizin ilk kusaklarinda, unutulmus gayri mesru bir iliskiden kaynaklanan mistik bazi genler..."

0|0
    0|0
  • "Hep sizi izleyen o gözler ve sizi sarıp kuşatan o ses. Uykuda ya da uyanık, çalışırken ya da yemek yerken, içeride ya da dışarıda, banyoda ya da yatakta... Kaçışı yoktu. Kafatasınızın içindeki birkaç santimetreküp dışında hiçbir şey sizin değildi".
    George Orwell - 1984

0|0
    0|0
  • Kurk mantolu Madonnayi okurken aglamistim😿 eski sevgilim almıştı ayrıldıktan sonra okumya fırsatım oldu tabi göz burun çeşme😹😹

0|0
    0|0
  • Ahmet Batman bana ikimizi anlat
    Aynı gökyüzüne aitiz ne kadar uzaga gidebilirsin ki?

0|0
    0|0
  • by ruffles
    "sen benim çikolatalı aşkımsın" 😁

0|0
    0|0
  • Tiyatro bitti beklemeye lüzum görmüyorum. Hüseyin Nihal ATSIZ
    Ruh adam kitabından..

0|0
    0|0
Yükleniyor...