Fikir almak önemli! Bende düşüncelerinizi alayım?

Tiyatro sanatçısı olarak, tiyatroya milletçe çok iyi bir yaklaşım sergiliyoruz. Ve ben sanat yönetmeni adayı olarak, ilerde Türkiye'de bu mesleği yapabileceğimi sanmıyorum. Tiyatroya hiç rağbet Yok. Yalayan, ölü durumunda.
Sizce meslek değişmeli miyim?
Ama çok seviyorum, işimi.
Kolay kolay da sahip olunmuyor bu meseleye.
Başka iş mi
Aklım karma çorman.

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• türkiye de 'ölü sanat'. ben bile radyo tv mezunu olarak, mesleğimi yapamıyorum. sen bence başka başka işlere bak, yönel. ama kendine güveniyorsan, inanıyorsan o başka.

0|0
    0|0
    • 8gün

bisey sorucam pisman misin okuduguna

• 8gün

malesef öyle. çok heves etsen de , sadece senin istemenle olmuyor.

• 8gün

Bizim meslek maddi ve manevi dayanağının olması gereken bir meslek. Eğer böyle bir imkan yoksa, dalda durma imkanı da en alt seviyeye düşer. Ki ayrıca bende bir daha okusam bu mesleği seçerim. Aşk işte :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben tiyatroya her gittiğimde salonların doluluğunu görünce mutlu oluyorum ama devlet tiyatrosu oyuncusu olarak geçinmek kolay değil. Tiyatroyla ilgilenen ve bunun dışında başka işlerde de çalışan arkadaşlarım var. Yapmayı sevdiğin şeyi bırakmamalısın bence.

0|0
    0|0
    • 8gün

Katılıyorum. Devlet tiyatro sanatçısı olmak gerçekten zor. Hayat zor, bide bunun üstüne Türkiye eklenince; gerçekten herşey zorlaşıyor :). Gülmekten başka çözüm Yok. Herşeye rağmen gülümsüyoruz işte. Mesleğimiz bu başka işten anlamayız ki. Gidip inşaata amelelik yapmak düşündürüyor bazen :) mecbur kalınca o da olacak.

• 8gün

:) Doğru. Her an kader (!) diyecekleri bir sebeple ölebileceğin ülkede çok da düşünerek yaşamamak gerek. Sevdiğin şeyleri yap mümkün oldukça, sanattan sakın uzaklaşma.

• 8gün

Sanat benim sağ tarafım. Aşk iLe bağlıyım mesleğime. Bırakmayı düşünmüyorum :) onsuz ben bir hiçim :)) ama işte, amalar var.

• Belki de tiyatroyu Türkiye 'de ilerleten kişi siz olacaksınız?

0|0
    0|0
    • 8gün

Her sanatçının hayalidir; ilerleyebilmek, ilerletebilmek. Ama Türkiye de ne yazık ki bu pek mümkün olmuyor. İyi oyunlarım, iyi skeçlerim var. Kalemim sağlam, yani öyle derler :)) ama sadece öyle olabilmekle kalıyoruz. Önümüz hep kapalı, kapatıyorlar.

• 8gün

Bence basaracaksiniz çünkü hedefleriniz var belli ki. Sorunuzun basindaki gibi baska meslege yonelmemelisiniz bence. Umarim her sey istediğiniz gibi olur. Basarilar diliyorum sizi. Umutla...

• 8gün

İyi dileklerinizden dolayı teşekkür ederim. Umarım herşey, herkesin istediği gibi olur. Sağlıcakla.

• Değiştirme tabiki.

0|0
    0|0
    • 8gün

Öyle kararlıyım. Bıraktırmasalar, bırakmam 😊

• 8gün

Hadi bakalım öyleyse :D

• 8gün

Aynen bakıcaz, bakalım 😊

Erkekler Ne Diyor 1

• Doğrudur

0|0