Sizce kultur ve geleneklerde sacma olan nedir?

var mı hosunuza gitmeyen gelenek?

0|0
8|5

En İyi Kız Görüşü

• yöreden yöreye değişiyor ama mesela akrabanin ya da yakın komşunun cenazesi olsa saygıdan tv kapanirdi artık oda yok samimiyet saygı azalmış :/

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• Çeyize dantel ve kalın kalın yün yorganlar koyulması, Damada tuzlu kahve içirilmesi, Geline testi kırdırılması, ne yazık ki azımsanmayacak bir kitlenin düğünden sonra kanlı çarşafı sergilemesi ve son olarak batıl inançların hepsi

0|1
    0|0
  • Ben kendi geleneklerimizi seviyorum aykırı bir şey görmedim şimdiye kadar ☺️🙏

0|1
    0|0
  • Düğün arifesinde gelenek adı altınsa yapılan herşeyden nefret ediyorum. Yok şu kadar altın. Yok bele kırmızı kuşak bağlama.

0|1
    0|0
  • Yaşlıların elini öpmek.

0|1
    0|0
  • Milli değerlerimizi seviyorum

0|1
    0|0
  • Düğün günü evden çıkarken kızın beline kırmızı kurdele bağlanması..

0|1
    1|0
  • Evet. Var. Hemde çok ayıp bişey

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Düğün sonrası damadın sırtının yumruklanması, sürekli para koparılmaya çalışılması (adam dünyanın harcamasını yapmış hâlâ yok makas kesmiyo, yok kapı açılmıyo vb. ). Cenazelerde cenaze sahibine yemek kitlenmesi ( normali komşular akrabalar getirir. Amaç taziyeye gelenler aç gitmesinler diye gayet güzel bir amaçla yapılır ama benim yurttaşlarımdan sırf yemek için gidenlere şahit oldum ve cenaze sahibi yemek getirtmezse kınandığını gördüm. Adamın zaten acısı var bide senin boğazını mı düşünecek). Daha çok var da baktım yaz yaz bitmeyecek. Şimdilik bu kadar.

0|1
    0|0
  • Kültür ve gelenekler saçma degdir sana farkli gelir

0|1
    0|0
  • geleneklerimizi seviyorum

0|1
    0|0
  • Hurafeler...

0|0
    0|0
Yükleniyor...