Sonsuz Paralel Evren .

Sonsuz Paralel Evren Hakkında Ne Biliyorsunuz ? Hiç duydunuz mu ve ya bilip de öyle bir şey olduguna inanıyormusunuz ? :)

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Sonsuz Paralel Evrenler Teorisi olsa gerek o. En basit haliyle açıklamaya çalışayım.

Bu teoriler temelinde kuantum teoremlerine dayanıyor. Şöyle ki: Maddenin konumunu belirleyen elektronlar süperpozisyondadır, ışık hızına yakın süratlerde hareket eden elektron aynı anda bulunabileceği tüm pozisyonlardadır. Yani elektronun konumu gözlemlenene kadar tüm olasılıkları kapsar.

Shrödinger'in Kedisi teorisi der ki: Kediyi zehirli bir otla bir kutuya koyduğumuzda iki seçenek vardır, kedi otu yer ve ölür veya kedi otu yemez ve sağ kalır. Ancak biz kutuyu açıp kediyi gözlemleyene kadar kedi hem ölüdür hem de diridir. Çünkü gözlemlenmeyen elektronlar süperpoziysondadır.

Konunun kanıtı olarak "young deneyi" çok ünlüdür mesela. Bu kuantum fenomeni deneylerle kanıtlanmış olup, hatta teknolojide de kullanılmaktadır. Quantum Computers diye aratıp araştırabilirsin, maalesef ben yeni üyeyim henüz link veremiyorum.

Sonsuz Paralel Evrenler de elektronların süperpozisyonuna dayanıyor. Aynı anda tüm olası konumlarda olabilen maddenin varlığı tüm olası konumları kapsayacak sayıda paralel evren olmasını gerektiriyor. Tabi ki bu teori biz insanların algılarını aşacak boyutta olduğu için veya henüz böyle bir teoriyi deneyle test etmenin yöntemini bilmediğimizden teorik fizik konusu olarak geçiyor. En büyük desteğe sahip teorik fizik açıklamardan biridir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• paralel evren biliyorumda sonsuz ?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Kendimizden milyonlarca tane olduğunu hepsinin de farklı evrenlerde yaşadığını düşünüyorum. Uzay büyük bir yer.

0|0
    0|0
  • Belki paralel evrenlerden birinde bu konudan bihaber yaşıyosundur.p

0|0
    0|0
  • paralel evrennnnnn

0|0
    0|0
Yükleniyor...