Bilgi nerededir?

Okulumuzda sınıflar arası bir yarışma var ve biz "bilgi her yerdedir " görüşüne karşı " bilgi kitaptadır, kütüphanededir" görüsünü savunuyoruz. Yardımcı olur musunuz 😊

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Görüş yanlış. bir nüsübet bin nasihatten iyidir derken neyi kastetmiş atalarımız hiç düşündün mü? bilgi her yerde elbette.😊

1|0
    0|0
    • 5gün

Peki söz uçar yazı kalır derken neyi kastetmis olabilirler :)

• 5gün

Kitap gökten indi, Kuranda bir kitaptır :) inanmıyorsan Kuran'a saygı duyarım ama herkese gökten inen kitaplar vardır

• 5gün

yazılı olarak inmedi ama vahiy olarak geldi. inanıyorum elbette ama kitap olarak inmedi ama. :)
      sen inanan birisin anladığım kadarıyla, öyleyse bana hadisleri açıklar mısın? peygamberimiz hadisleri bir a4 kağıda yazıp mı dağıttı yoksa söyledi mi? ;)

Erkekler Ne Diyor 1

• Bilgi; merak eden zihinlerin, öğrenmek isteyen kalplerin eşiğindedir. Kitap ya da kütüphane şart değil bilgiye sahip olmak için. Onlar sadece bir araç. Bilgi; insanın içindeki gelişme, yükselme çarklarının işleyişinin yakıtıdır. Görüşünüz biraz sıradan olmuş, olaya yüzeysel değil de biraz daha felsefik yaklaşın derim.

0|0
    0|0
    • 5gün

Bilgi kitaplardadır, eğer öyle olmasaydı bakılan ve görülmek istenen yerlerde bilgi görünseydi cahil diye bir kavram kalmazdı, aynı zamanda her yerdeki bilgi yarımdır, eksiktir ünlü filozof Nietzsche der ki bazı şeyleri yarım bileceğine hiç bilme daha iyidir

Kızlar Ne Diyor 1

• Sorunu anlamadım ama , bilgi bulmak istediğin sürece her yerdedir. .

1|0
    0|0
    • 5gün

Bilgi her yerde olsaydı kitaplara , kütüphanelere ihtiyaç olur muydu? Cahil diye bir kavram olur muydu? bilgi her yerdeyse eğer herkes bir şeyler bilirdi aynı zamanda bilgi her yerde dağınıktır, kitaplar bilginin toplanmış halidir

• 5gün

Kendi doğrum değil , bana verilen konuyu savunmalıyım 😊

• 4gün

Pekii😊

Yükleniyor...