FED in açıklamaları Türkiye'yi neden bu kadar olumsuz etkiledi?

FED in açıklamaları Türkiye'yi neden bu kadar olumsuz etkiledi? bütün bunlar sadece bir günde oldu üstelik

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Fed abd ekonomisi için doğru olanı yaptı. Nakıt akışı azalacak dedi, yani bunun anlamı dünyada dolar az bulunan bir araç olacak. Haliyle değeri yükselecek, Türkiyede ise sonucu zaten yüksek olan dolar fiyatlarının daha da yükselmesi. Türk Lirası uzun zamandır değer kaybediyordu, buna karşın doların güçleneceği bir süreçteyiz şimdide dolar değer kazanıyor, usd nin 2 lirayı aştığı tarihi günleri göreceğiz.

0|1
    0|0
    • Dalga gecme :). Zaten turkcesini anlayana kadar canim cikti.

Kızlar Ne Diyor 1

• Yanlis haberi okumadiysam. Tahvil alislarini azaltacaklarmis. Bu ne demek oluyor. Normalde yavas yavas arttirdiklari nakit girisini zart diye kesecekler. Haliyle dolarin degeri yukselecek. Neden cunku dolar az oldugu icin talep yukselecek.

Normalde nakite talep artinca faiz yukselirdi. Onun da sabitlemekle halletmisler. O durumda yatirim azalirdi zira. Temiz is olmus.

Neden mi bu kadar etkiledi. Ticaret yapiyoruz neden olacak.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Üretim yok, üretim gücü yok. Onun yerine yabancının getirdiği sıcak para var, inşaat var, hizmet sektörü var. Sora bakayım şu "bu yıl şu kadar büyüdük, dünyada en fazla büyüyen biziz" diyen çığırtkanlara reel sektörün bu büyümedeki katkısı neymiş. Bina dikerek memleket kurtabileceğini sanan angutlar olduğu müddetçe FED "az sonra osurabiliriz" dese bile bizim ekonomi direkt sıçar.

0|0
    0|0
  • valla mutluyuz babamı aradım dolarları bozdur diye adam yıllardır dolar biriktiriyor bugünler için ^^

0|0
    0|0
Yükleniyor...