Gİtar konusunda yetenekli arkadaşlarım yardım!!!

Gitar çalmayı çok istiyorum ama pek beceremiyorum açıkcası selim ışık ve yavuz önerin videolarından takip ediyorum kendimi geliştirmem için önerebileceğiniz bişiler varsa sevinirim bu arada akustik çalmak istediğim için penayla çalışıyorum su an ki durumum bu link

link

şarkılarımda çalarken sesi kulağıma hiç hoş gelmiyor nerede yanlış yapıyor olabilirm bide gitarım 80-90 liralık bişi bununda etkisi varmıdır yeni gitar almam gerekir mi?

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kurs falan hikeye adamım tamam bu iş için önce teorik bilgi gerekiyor doğrudur ama iş senle alakalı aslında gitar - müzik ciddi bir uğraştır yani haydi hüydüye gelmez yaptığın şeyi en şekilde yapmaya çalış bastığın her hengi bir akordan tut vurduğun rasgele bir notayı bile en iyi şekilde vur amacın çok çalmak değil iyi çalmak olsun. tabi burda ensturmanın kalitesi de önmli bir yanda eğer kulağın gelişmişse aldığın ucuz bir gitar seni tatmin etmeyecektir ya da sürekli akort falan kaçıraraktan seni bu işten soğutacaktır yani senin yapman gerek eline iyi oturan sesini beğendiğin bir gitar alıp çalışmalarını periyodik bir şekilde ve ciddiyetle yapmak, gerisi kendiliğinden gelir sen akustik çalacaksan akustik al klasik alacaksan klasik al yani bir ensturmana başlamak için önden başka bir ensturmana ihtiyacın yok ve bu işte en güzel gelişme yöntemi ise bana göre yapabildiğinle yetinmeyip daha ileri seviye egzersizler/şarkılar için çalışmaktır; o şekilde olduğu zaman bir önceki zorlandığın şeyin o kadar da zor olmadığını görmüş olursun. iyi çalışmalar

0|0
    0|0
    • Hocam eyw çok sağolasın gitarı almayı düşünüyorum peki öğrenciler falanda özel ders veriyorlar saati 25-30 tlye birebir alsam işe yarar mı bu yaşıma kadar bir enstruman çalmamanın eksikliğini hissediyorum ve en azından yaz sonuna kadar bir yerlere gelip bunu devam ettirmek istiyorum

• ileride bu işi devam ettirmek istiyorsan nota bilgisine müzik eğitimine ihtiyacın olacaktır ancak kısa vadede kendin de internet yoluyla ve bu işle uğraşan başka arkadaşlarınla falan çalışarak bu işi halledebilirsin tamamen sana kalmış bişey

• açıkçası bu konuda meslek bakımından değil tabikide profesyonel gibi çalmak istiyorum

Kızlar Ne Diyor 5

• 6. telden başla 1'e kadar 1 2 3 4 diye perdeleri parmaklarınla tara sonra bir yana geç klavye bitene kadar tara tekrar başa dön bu sefer 1 3 4 gidibisnden sürekli parmak egzersizi yap penayı da sürekli aşağı ya da yurakı değil de bir aşağı bir yukarı kullanırsan daha hızlı sololara geçersin :) bu arada 80 lira amatör bir klasik gitar için normaldir fakat 80 liralık bir akustk hiçbir şeye yaramaz :)

0|0
    0|0
    • Gitar alırsam zaten 300-400 tl civarı bişi almayı düşünüyorum

• ben de var amerikan strat :D

• Benim seviyemdeki birisi için sanırım çok üst kaçar ben takamine falan düşünüyorum

• İlk olarak klasik gitarla başlamak senin için daha iyi olacaktır.Yazdıklarından bu konuda sıfır olduğunu anlıyorum .Ayrıca klasikte penasız çalmayı dene ve elini alıştır.Akorlara düzgün basmak önemli özellikle bareli basmakta biraz daha zorlanırsın ama çabalarsan başarabilirsin.

1-Klasik gitarla başla

2-Akor bas

3-Ritim tut.

4-En basit parçayla başla ki bu genelde Akdeniz Akşamları olur .

5-Birkaç parçayı çalmaya çalış.

6-Arpej at

7-

.

.

.

Bundan sonra gerisi gelir zaten adam akıllı çalmaya birine ihtiyaç duymadan birşeyleri kendin kapmaya başlarsın ;) Sonra istersen akustiğe geçersin .Kolay gelsin .

0|0
    0|0
    • Bu arada aşağıda arkadaşlar kurs falan demiş .Zamanında bende kursa gittim başlangıçlar anlattığım gibi yukarıdadır .Zaten kurs sonuna kadar bunları ancak yapabilirsin .:)))

• Haaasi lanbir bitmediniz anasını satim ''klasik gitarla başla''cılar. Ne alaka adam akustik çalmak istiyor neden klasikle başlasın klasiğin tutuşu farklı çalışı farklı pena kullanılmıyor kulaktan dolma bilgilerle milletin kafasını bulandırmakta üstünüze yok anasını satim ama sorsam hepiniz virtüoz sunuz

• Ben kendimden yola çıkarak anlattım.Saçmalamayı bırakta yazdıklarımı tekrar oku.Sana cevap vermeye bile tenezzül etmezdim ya neyse .

• Gitarının sesi kötü arkadaşım 80-90 liralık bişeyle olmaz arpej atmayı öğrenebilirsin penasız çalmayı da öğrenmelisin başarılarr

0|0
    0|0
  • pro5 programından yardım alabilirsin

ama tavsiyem bir kursa gitmendir temeli aldıktan sonra kendini geliştirirsin zaten

2. olarak tavsiyem de klasik gitar ile başlamandır .

0|0
    0|0
  • öncelikle bunlar onu bunu dinlemekle olmaz adam akıllı bir kursa gitmen gerekir sesin fena değil ama penada sorun var çalarken çok cızırdıyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Şarkı söyleme olur mu?Adamakıllı bir kurs bul kendine git orda öğren,temelini al sonra onun üstüne kendin koyarsın.

0|0
    0|0
  • Gitar almana gerek yok hiç merak etme kendini bir kursa vermelisin en iyisini öyle öğrenebilirsin.

0|0
    0|0
  • eğitim şart kardeşim. bir kursa git mutlaka.. bir de senden bir ricam olacak :) ileride bir gün ünlü biri olursan, biz depresifler için bunalımlı şarkılar yaz. hep aşk şarkıları yazma :) yalnızlıktan ölümden falan bahset arada.

0|0
    0|0
    • İnşallah kardeşim :))

• inş :)

bende bir gitar aldıydım zamanında 2 sene önce falan dişimi yaptırmak için sattım. ağrıdan dauramadım. öyle dibe vurmuştum :)

• ogrenci gitari ile guzel sesler yakalaman zor.akorlari calisirsan ve yeterince vakit ayirirsan guzel calan bir gitarist olursun fakat ben notalariyla ogrenmeni tabsiye ederim,zira kumsal gitaristi olmak biryerden sonra adami darliyor..

0|0
    0|0
  • sadece ve sadece sürekli sürekli sürekli çal hiç pes etme. öner yavuzu izlerken özellikle vurguladıgı seylere dikkat et hiçbirşeyi tam yapmadan digerine geçme. gerisinide zamana bırakacaksın ha diyince ii ses cıkmaz zaten:)

0|0
    0|0
  • öner yavuz dinle yeter

0|0
    0|0
Yükleniyor...