Özel üniversitede burs?

kanklar özel üniversiteye nasıl burslu girebiliyoruz sınavları falan mı oluyo .s

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• bilidğim kadarıyla burslu kontejanı var öyle gidiyorsun mesela a üniversitesi anaestezi bölümü diyor 300 puan a üniversitesi anastezi bölümü(%50 burslu) diyor 350 puan mesela

1|0
    0|0
    • aaa iyiymiş o zaman ama kesin veriyolarmı bu bursu şmdi öğrtmnlk 350 ile alıyo diyelim benim puanım da 350 ya da daha fazla ben ilk tercihime yazarsam kesin burs kazanabiliyomuyum

• eğer yeterli kontejan varsa , senden yüksek puanlar tercih etamamenişise olur tabiki.

• çok teşekkrler .)

Erkekler Ne Diyor 6

• KKTC ye git her türlü alırsın %25 civarı puanın iyiyse dahada artar. polisin amcamsının oğluna %25, hakim akrabası ol kap %50 yi öğretmenin oğluysan al sana %30 kampanyaları ve seni tatmin edecek burslarda var tabi, sen zekisin %25, ham puan %25 , ilk tercih indirimi %30 gibi bir sürü zırvalık var mesela ben ilk tercihten %30 almıştım ki o zamanlar herkes kıbrıstaydı. şimdi türkiyedede özel üni cok açıldı. rrekabe piyasası kesin %75 verirler sen kayıt olmayı iste yeterki:D

1|0
    0|0
  • yok bea sınav puanın üzerinden giriyorsun. Ama dikkat etmen lazım ünide ortalaman 2,5 nin altına düşerse kesiyorlar bursunu

1|0
    0|0
    • burs kesilirse çatır çatır benimi ödüyorum parayı :D tekrardan burs alabilme şansm olmuyomu

• kesilirse parayı ödüyorsun ama geri burs alma şansın var mıbilmiyorum.

• Ösym tercihinde özel üniversitenin ayrıca burslu girmen için kod var o kodla tercih ediyorsun gelirse gidersin özel yapman gerken bişi yok normal sınavla yani

1|0
    0|0
  • yok puanınız yeterse kabul ediliyorsunuz.daha yeni bir kullanıcı ile konuştum kendisi kabulederse sizi irtibatlandırayımm

1|0
    0|0
    • iyi olur mesela diyelim öğrtmnlk 300 puanla alıyo ben 300 yaptım böylece burs kazanabiliyomuyum

• starfish65 adlı kullanıcı,arkadaşlarım içinde yer alıyor

• Özel üniversite bizim kanunlara göre yok. Vakıf üniversiteleri var.

Her okulun burs vermesi için farklı farklı şartlar var. Genel puanlarla burslu olarak yerleşmenin dışında, sporcu bursları, başarı bursları, bilim-proje ödülleri kazanmışsanız burslar vs var.. Eğer spesifik bir başarınız varsa okullara mektup yazabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • not ortalamanı 2 nin altına düşürürsen ebenle tanışıyorlar ama..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• devlet üniversitesine girer gibi giriyon ama kümülatifi yapamadın mı sıçıyon kenks

1|0
    0|0
  • normal herkezin girdiği üni sınavı puanıyla giriyorsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...