Hikayesi derin şarkıları toplayalım mı?

Yaklaşım yarım saattir dinliyorum bu şarkıyı...
Şimdi bu şarkıya konu olmuş otel hakkında iki dramatik rivayet vardır.
İlk Rivayet:
Genç bir adam, bu güzide otele gelir. Orada yan odadaki genç ve güzel bir kadınla tanışır, aşık olurlar. Aşklarının gerçekliğini test etmek için birbirlerine söz verirler ve bir yıl sonra tekrar bu otelde aynı gün buluşmak için sözlenirler. Adam yola çıkar, otele yürür ama karşısında tüten dumanların bulunduğu koca bir kara bina bulur. Sevgilisine haber vermeyi düşündüğü sırada otel yetkilileri kadının bir gün önceden geldiğini, onu karşılamak için hazırlık yaptığını ama dün gece çıkan yangından kurtulamayıp öldüğünü söyler. Tabii, adam orada yıkılır!
İkinci Rivayet:
Ailelerinin görüşmeyi yasakladığı genç bir adam ve genç bir kadın, bu güzide otele gelir. Bir odada kalırlar, gelecek sene yine aynı gün buluşmak için sözlenirler. Genç kadın önceden gelir, bekler, adamın öldüğünü düşünür, yıkılır ve kendini asmadan evvel kapının arkasına bir şiir yazar. Şiir şarkının sözleridir. İlerleyen zamanlarda Eagles Grubu turne dönüşü otele gelir. Oda isterler ama her oda doludur. Sadece kadının kendini astığı oda boştur, o da yetkililerin kadına ve aşkına duyduğu saygıdan ötürüdür. Eagles üyeleri odaya girer, odada zaman durmuştur, sonra kapının arkasına bakıp şiirden etkilenirler. Bu arada genç adamın da yolda otele yetişmek isterken kaza yapıp öldüğünü öğrenirler. Ve bu muazzam aşk hikayesini 6 dakikalık bir şarkıya sığdırıp albüm patlaması yaparlar.
Hikayesi derin şarkıları toplayalım mı?Kimileri için bir gerçek, kimileri için albüm satmaya yönelik bir yalan ve kimileri için sadece bir rivayet olsa da şarkının sözleri ve kendisi pek çok duygunun karıştığı kokteyl niteliğinde...
Peki, sizin de hikayesi derin olan şarkılarınız var mı?
Varsa hikayeleri ile birlikte şarkıyı paylaşır mısınız?
Son olarak şarkının orijinal hali:

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Yıldız Tilbe iki kadın bir adam şarkısı...
    Yıldız Tilbe ve Sezen Aksu'nun bir erkeği sevmesinden dolayi ortaya çıkan yıldız Tilbe nin yazdigi şarkı

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• https://youtu.be/pYt0Nwt_oNI

Hikayesi var mıdır, vardır elbette. Ancak sadece aşırı güzel olduğu için paylaşıyorum şu an burada.

0|1
    0|0
    • 3gün

Paylaşmak bile ayrı bir saygıdır ve güzelliktir. İlaveten bu da güzide şarkılardandır. Biliyorum ve teşekkür ediyorum.

• Hikayesini bildiğim bir şarkı ve ayrıca çok dinlediğim bir sanatçı.
    Bir çok hikayesi olan parça biliyorum aslında ama hafızam durmuş bir vaziyet.
    Hafızamda iyiye dair hiç birşey yok şu an.
    Aklım yerine geldiği vakit paylaşırım.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...