Kapat

Sanat sanat için mi yapılır toplum için mi?

yıllardır eskimeyen bir tartışma konusu. evet arkadaşlar fikirlerinizi alalım

1|0
14|9

En İyi Erkek Görüşü

• sanat sanat içindir. ideolojik amaçlı sanat kalitesiz oluyor. insanlar dünya ile bu kadar iç içe iken bari sanatta kafa dagitsin güzellikleri görsün rahatlasin

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bende baya düşünmüştüm bunu. Toplum için olduğuna karar verdim sonra. Sanat içinse eğer, topluma ulaştırmaya da gerek duyulmazdı. Bir öğreticilik olmalı... Ama diğer yandan, sanat için yapılmış her eser de bir şekilde topluma ulaşır gibi geliyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Sanat için soyunulur

1|0
    0|0
  • Bunu o kadar saie cozememis biz iki dakkada cozecez

1|0
    0|0
  • Toplum için yapılırsa kamusal hizmet olur :D tabiki sanat için

1|0
    0|0
  • toplum içindir.. topluma hitap etmenn en güzel yolu sanattır

1|0
    0|0
  • Dunyadakı hersey insan içindir insanda bireydir ve birey toplumun yapı taşıdır

1|0
    0|0
  • Sanatı oluşturan, var eden toplum olduğuna göre. Dolaylı olarak toplum için yapıyor

1|0
    0|0
  • Sanat için

1|0
    0|0
  • Tokum icib

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Sanat kendini ifade ediş biçimidir bence. Kendini birilerine anlatmaya çalışıyorsan toplum için yaptığını gösterir diye düşünüyorum. Birileri beğensin diye değil ama kendini anlatmak için

1|0
    0|0
  • Bence sanat için.
    -Gecen bol olsun.-

1|0
    0|0
  • Turkiyedeki insanlarin sanatci dediklerinde akillarina gelen insanlarin Tarkan Serdar Ortaç Hande Yener oldugunu dusunursek.. Baksaniza bunca insan bu kalitesiz insanlarin kalitesiz muziklerini dinledigine gore halk sanatin kendileri icin yapildigini dusunuyor olmali sermaye icin degil

1|0
    0|0
  • Sanat sanat için yapılır bence. Tabii mesaj vermek için de kullanılabilir semboller vb.

1|0
    0|0
  • Sanat hem sanat hem de toplum içindir😏 Ne namık kemalden vazgeçerim ne de recaizade Mahmut ekremden 😏😛

1|0
    0|0
  • Sanat sanat için yapılmalı, fakat geçmiş ve günümüzde sanatla uğraşan insanların değeri bilinmediği için, mecburen toplum için yapılıp zanaate dönüştürülüyor. Yani Sanat sanat için, zanaat toplum içindir.

1|0
    0|0
  • Sanatçı sanatını amacı için yapar bu amaç topluma yönelikse toplum için içsel dünyaya bireye yönelikse sanat için sanatçilarda bunu yapmiş zaten yani kesin bir ayrım yapmak mümkün değil çünkü herkesin sanat anlayışı başka biri Mehmet Akif siirlerine hayranken oteki turgut uyar sever...

1|0
    0|0
  • sanat toplum için de yapılır sanat içinde.

1|0
    0|0
  • o şu şekıl yapar şu şu şekıl yapar
    Benim fikrim toplum için yapması yönünde

1|0
    0|0
  • Mesala ben siir yaziyorum diyelim bu şiiri kimse görmezse zaten sanat olmaz o yuzden toplum icin dedim

0|0
    0|0
  • Ikisi için de yapılmalı aynı zamanda bilgi ruh ve hakikat içinde yapılmalı

1|0
    0|0
  • Sanat için

1|0
    0|0
  • Bence sanat için gerektiği yerde de toplum için kesin ayırmayı sevmiyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...