Hacivat ve Karagöz gerçekten yaşadılar mı?

çok merak ediyorum acaba Türk kültürün en önemli özelliklerinden olan Hacivat ve Karagöz gerçek mi yoksa sadece orta oyunu mu? bilgisi olan açıklasın...

Güncellemeler:
teşekkür ederim hepinize

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• Gerçekten yaşamış diyorlar ama çok çeşitli rivayetler var nerede ve nasıl yaşadıkları ile ilgili mesela osmanlıda Osman Bey mi Orhan Bey'mi ne zamanında yaşadığı söylenir.bir de yıldırım beyazıd dönemi diyenlerde vardı sanırım.rivayete göre bunlar inşaatta mı ne çalışıyorlarmış ve aralarındaki komik diyaloglar diğer çalışanların ilgisini çekiyomuş sonra konuşmalarından işçiler işini yapamıyor diye padişah fermanıyla kafaları kesilmiş.bu sadece rivayet tabi yunanlılarda kendi kültürlerinin bi parçası olduğunu düşünüyor.karagüozis felan diyorlar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Mezarları Bursa'da.

0|0
    0|0
  • Bildiğim kadarıyla yaşadılar ve ozamanın hükümdarı tarafından idam edildiler veya suikasta uğradıklarıda söyleniyor.evleri edirnekapıya yakın bir yerlerde

0|0
    0|0
  • bunu bilemeyiz fakat bu kadar hikaye yazmak da hakikaten fazla hayal gücü ister. o yüzden buna ihtimal vermiyorum yani gerçekten yaşadıklarına inancım tam.

0|0
    0|0
  • Kaynaklar kesin demese de bence yaşamışlardır.

0|0
    0|0
  • Orhan gazi döneminde yaşayıp kelleleri cami inşaatını yavaşltılar diye kesilmiştir.

Tabi bir varsayım.En büyük ihtimal bu

0|0
    0|0
  • Kesin olarak bilinmiyor.Kültürümüz de yer etmiş fakat yaşayıp yaşamadıkları hakkında belgeli yada somut bir bilgi yoktu en son bildiğim kadarıyla.

0|0
    0|0
  • Kesin olarak bir bilgi yokmuş yaşadıklarına dair...

0|0
    0|0
  • Tarihi bir belge, kayıt felan bildiğim kadarıyla yok.

0|0
    0|0
  • Kesin Olarak bir bilgi yok onlar hakkında bir bilgi yok Ama hakkında çok filmler ve hikayeler var

0|0
    0|0
  • ewet 1300 lü yıllarda bursada yaşamış...

0|0
    0|0
  • gerçekten yaşamışlar.esnafı çalışmaktan alıkoydukları için padişah tarafından idam ettirilmişler

0|0
    0|0
  • Ceasar'a soralım , yakın dönem sayılır :D

0|0
    0|0
  • sayende ben de aydınlanmıi oldum :)) :))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• hayır yaşadılar gerçekten.

0|0
    0|0
  • Kesin bir bilgi yok.Zamanında İnşaatta işçi oldukları söylentisi var.Ne kadar doğru bilemem

0|0
    0|0
Yükleniyor...