Keman çalmayı bilen bakabilir mi?

Öncelikle merhaba.
Ben keman ve piyano çalmayı küçüklüğümden beri çok istiyordum. Ancak aileme hiç söylemedim. İzin vermezler diye düşündüm. Ne kadar saçma halbuki. Aşırı utangaç, çekingen ve konuşmayan biriydim. Hala öyle sayılırım. Her neyse.
Piyano hayalimi erteliyorum/bırakıyorum. Malum evde de çalabilmek için piyano lazım. Ancak piyano alamam ve isteyemem. Kendi biriktirdiğim paramla almak istiyorum. Ve keman, piyano kadar maliyetli değil.
Şimdi ben kemana başlamak istiyorum. Ancak yaşım oldu 20. 21'e az kaldı. bazı sorular var kafamda.
1-Yaşın çok sorun olduğunu düşünmüyorum. Ama halk eğitim vs yerlerdeki kurslara benim yaşlarımda giden var mı? Çoluk çocuk yanında çalmaya çabalamak istemem.-Gerçi ayırırlar belki ama ya talep azsa-
2- Tesettürlüyüm. Tesettürlü gideniniz oldu mu ya da gideni gördünüz mü? Tesettürlü biri bir şey yaptı mı toplumda, biraz batıyor bazılarına. Terbiyesiz davranış ve sözlere azla tahammül edemem.
3-Tamamen öğrenmek takribi kaç yılı bulur?
4-Tamamen öğrenene kadar kaç keman alınıyor?-Keman da ilerledikçe daha iyi düzeydeki kemanlara geçenler olmuş. İnternette gördüm.-
Biraz uzun oldu, kusura bakmayın.

Güncellemeler:
12gün Tamamen öğrenmekten kastım iyi derece de çalabilmek aslında.

0|0
5|3

Erkekler Ne Diyor 3

• Kemana başlayalı 2 ay oldu benim de yaş ilr alakası Yok soracağın bişi varsa sorabilirsin

1|0
    0|0
    • 12gün

2 ay az zaman değil ama müzik aleti için çok bir zamanda değil biliyorum. Fakat ilk çalarken çıkan o gıcırtılı sesler hala var mı? Basit parçalar çalabiliyor musunuz?

• 12gün

Sadece 2 Aydır güzel ses tonu için arşe çalışıyorum ve gam yapıyorum zor

• yaşla alâkasi yok öğrenmenin yaşı yoktur tamamen öğrenmen senin öğrenmene bağlı tesettürde hiç kimse karışmaz sanırım

0|0
    0|0
  • gitar çalıyorum ama keman çalmayı da çok isterim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• yaşın sorun olmaz halk eğitime giden bir sürü yaşı büyük insan var, tesettürlü olman sorun olmaz oraya gidenler insanları yargılamak için değil bir şeyler öğrenmek için gidiyor, tamamen öğrenmen içinde 3-4 ay yeter herhalde sonuçta hobi olarak yapacaksın, keman ilerledikçe iyi bir enstruman alman gerekmez çünkü iyiler çok pahalı aklın hayalin almaz. ben konservatuarda okuyorum viyola ve piyano çalıyorum enstrumanımın fiyatı uçuk sayılarda senin o kadar para vermen gerekmez keman fiyatları 200tl falan onlardan al, o kemanlarla iyi çalarsın.

1|0
    0|0
  • Ben de gittim. Kolay bir enstrüman değil zira 1 senede ancak şarkıları yavaş yavaş seslendirebildim, belki de haftada 1 gün olduğundandır, yavaş ilerliyor yani ücretsiz kursta, ama çabalarsan başarıyorsun, kimse seni yargılamaz sen özgüvenli olup güçlü durduktan sonra, sen başını edersen ezerler aksine dik tutarsan hiçbir olmaz, 18 yaşından 35 yaşına kadar öğrenci vardı bizde kimse tuhaf da bakmazdı. Sen gönül rahatlığıyla git ve devam et. Ben derslerim nedeniyle bu yıl ara verdim. :((

1|0
    0|0
  • Hmmm... Şöyle söyleyeyim. Ben küçük bir yaşta başladım ve kendimi hala istediğim seviyede görmüyorum. Fakat benim babam 52 yaşında saz çalmaya başladı ve sabah akşam çalışıyor. İyi bir yere geldiğini söyleyebilirim. Kısacası çalışma şart.
    Sizden daha yaşlı kişilerin de bu kurslara katıldığından adım gibi eminim.
    Bence ilk kemanınızı kaliteli alıp yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Kaliteli kemanın sesi gerçekten fark yaratıyor.

Bence başlayın. Emin olun size çok şey katacaktır. Ben de çok bilgili değilim ama yardımım dokunabildiyse ne mutlu. :)

1|0
    0|0
  • Hahaha kendimi gördüm. ben de piyano ve keman istiyorum ama imakanlar el vermedi bana hiç :)

0|0
    0|0
  • 1-Bir fikrim yok
    2-Tesettürle bir alakası yok. İlgin varsa yapabilirsin
    3-Tamamen öğrenmek diye bir şey yok ne yazık ki. Devamlı olarak çalışmalısın. İyi bir sabır gerektirir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...