Türkcede 'ignore' kelimesi yok mu?

bir kere ignore kelimesini kullandım herkez benimle dalga geçti bu kelimeyi ben türkçede duymuştum ama yanlışmı hatırlıyorum acaba? bu arada gidiyorum yerine gidiyom desem ne değişir?

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Turkcesi olan bi' kelimenin ingilizcesini kullandiginda ben de insanlari bildigin asagiliyorum. Yerin dibine sokuyorum.

Bugun ucaga binerken aprondaki gorevli ile gecen konusmamiz :

Gorevli Kadin : Sizi arka kapiya alalim, onden wheelchair'li bi' yolcumuz biniyor.

Ben : Neyli neyli?

G : Wheel... Tekerlekli sandalyeli.

B : Oh, neyse ki Turkce karsiligi varmis. Kolay gelsin.

Gezi Parki'nda da bi' abla ile tanismistim. Hukumetten sundan bundan falan konusurken... "Election'lar da adil degil ki " dedi. "Secimler mi demek istediniz?" dedim. "Evet, Turkce'si aklima gelmedi" falan dedi. "Tamam akliniza gelene kadar beklerim o zaman" dedim. 1-2 kere sert ciktim. Sonra duzeldi.

Vel hasil, bu konularda fazla hassasim.

Ignore = Yok saymak, gormezden gelmek.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• ignore tamamen ingilizce bir kelime hanfendi. Yok saymak , engellemek manasında Türkçe olarak.

Dilimizi özgün kullanmak durur ken neden değiştirelim ki ?

1|0
    0|0
  • Mehaba güzel kardeşim

"ignore" yerine "iptal" kelimesini kullan

"gidiyorum" yerine "gidiyom" dersen anlam değişmez ama imla kurallarına yazım kurallarına göre "gidiyorum" diye yazılır

Sen nereisin kardeş ? Teksas mı

1|0
    0|0
  • Türkçe diye ingilizce kelime kullanmaktan 'vazgeç'

0|0
    0|0
  • S.klemiyorum.

Bu tam olarak karşılıyor.

0|0
    0|0
  • Ignore niye kelime yok türkcede.

0|0
    1|0
  • seni cok refüze ediyorum

0|0
    0|0
  • gece gece güldürdün la beni :D

0|0
    0|0
  • o ne la :D

0|0
    0|0
  • evet yaş aralı 18-24 olan profillerden bir saçmalardan seçmeler daha...

0|0
    1|0
    • *aralığı...hepsi değil ama büyük çoğunluğu maalesef aptal saptal soru soruyor

Kızlar Ne Diyor 3

• insanların konuştukları Türkçenin bir nebze olsun seviyelerine bir katkısı olduğunu düşünüyorum , gidiyorum dururken gidiyom kullanmak niye ? bana göre öyle bir konuşma tarzının oluru yok

1|0
    0|0
  • Arada olur öyle şeyler..Doğrusunu öğrenmek senin elinde.

0|0
    0|0
  • Goz ardi etmek yok saymak canim anlami tamamen ingilizcedir kendisi Turkce'ye almadik henuz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...