Bazı kitaplar ruhumuza dokunur, iz bırakır. Peki sizin ruhunuzda iz bırakan kitabın ismi nedir?

Bazı kitaplar ruhumuza dokunur, iz bırakır. Peki sizin ruhunuzda iz bırakan kitabın ismi nedir?

1|0
10|3

Kızlar Ne Diyor 10

• İlk okuldayken Aleksandr Kuleşovun , Tilsimli quyu' kitabını okumuştum. Ortalarındaydım ve bırakamıyordum. Her kes uyuduktan Sonra, gece odamda ışığı açıp okudum ve bitirdim, ama sabaha kadar uyuyamadım ağladım. Sabah okula giderken gözlerim kıp kırmızı ve şişmişti.
    O kitaptan Sonra uyuşturucu, sigara ve içkiden hayatım boyunca uzak duracağıma yemin ettim.
    Sonra Robert Louis in , Defineler Adası' kitabı, Jül Vern in , Kapitan Grantın çoçukları' gibi kitaplar maceracı ruhu oluşturdu bende. Çocukken okumuştum onları.
    İlk kitap okumam masaldan başlayım derken Bin bir geceden başladım 12 cilt hepsini okudum. İlk okul ikinci sınıf. Sonrada hikayeler ve romanlar.
    Simyacıyı çok sonralar okudum, ama o kitap benim favorim oldu.
    Genelde yabancı yazarları okurdum, bir de evimizin kütüphanesi vardı. Rusça, Almanca romanlar çok fazlaydı. Türk yazarlardan iki kitap okumuştum, Yad kızı ve Fosforlu Çevriye. İkiside beni kötü etkilemişti, yani aylarca kendime gelememiştim.
    Teoder Drayzeri, Jül Verni, Valter Skotu, Rus yazarlarını sevedim.
    Bide Robinson Kruzon vardı. O kitabı da çok severek okudum.
    Düşün evde her kes kitap okuyordu, hatta şöförümüz de bizimle yayılıp roman okuyordu. Babamda hep sanki kütüphane dağılın bir iş yapın diye kızardı.
    Yani her kitap benim hayatımda bir iz bıraktı. Hepsinin iyi yönde etkisi oldu tabi

0|0
    0|0
  • Çok var öyle kitaplar.. uçurtma avcısı mesela

0|1
    0|0
    • 10gün

Diğer arkadaş ta yazmış tavsiyenizi sevdim

• 10gün

Maksim gorki bu

• 10gün

Evet duymuştum

• Sır..

0|1
    0|0
    • 11gün

Nasılsı

• 10gün

İçimizdeki şeytan etkiledi beni o dönem belki euh halim ona müsaitti ondandır.
      Ama ondan sonra beni wtkilwywn yaralayan süşüncwlere sevkeden kitap
      Elveda güzel vatanım dır ahmet ümit ten

• 10gün

Teşekkür ederim tavsiyelerin için

• Kalbime Fisilda.

0|1
    0|0
  • Her kitap illa ki bir iz birakiyor, ama en cok yillar once okudugum bir kac kitabin etkisi coooh buyuk 😁

0|0
    0|0
  • uçurtma avcıs aşk leyla

0|0
    0|0
    • 10gün

Uçurtma avcısı 3 oldu

• 10gün

Okumadım hiç

• 10gün

Olasılıksız ilk 70 sayga felan dedim bu nedir yaaa atmaya kıyamadım zorladım kendimi veee degşetül vahşet birşey çıktıı

• Okuduklarimin çoğu mükemmeldi

0|0
    0|0
  • Beyaz geceler dostevievski ates yolu stephen king ve calikusu

0|0
    0|0
  • Dostoyevski Ezilenler, 15 gün o kitapta olan olayları takmistim kafama.

0|0
    0|0
    • 9gün

Okumadım ne anlatıyor

• 8gün

Konu basitçe söyleseydin keşke

• 8gün

Konu olarak çok geniş çaplı ama adından da aslında anlaşılabilir konusunun ne olduğu kitabın. 😄

• Uçurtma Avcısı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...