'Dövüş Kulübü' kitabını okudunuz mu?

"Her gün işe gidiyorsun. Akşamları erken uyuyorsun. Ve bunun karşılığında aldığın tek şey koltuk takımı. Gerçekten acınası bir durumdasın."

...

"Güzel ve emsalsiz bir kar tanesi değilsin. Herkes gibi sen de o çürüyen organik maddeden yapılmasın."

...

"Kahkaha en iyi ilaçtır."

...

"Bütün umutlarınızı kaybetmek özgürlüktü."

...

"Chloe artık bir ölü... Tanrım, bugün binbir düşünce içinde kendini oradan oraya sürüklerken yarın soğuk gübreye, solucanlar için açık büfeye dönüşebileceğinin kanıtı işte."

...

"Hiçbir zaman tamamlanmış olmayayım. Hiçbir zaman halimden memnun olmayayım. Hiçbir zaman kusursuz olmayayım, ne olur. Kurtar beni Tyler, kusursuz ve tamamlanmış olmaktan kurtar."

...

"Hepimiz heba oluyoruz. Lanet olsun, bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor, ya da beyaz yakalı köle olmuş. Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde. Nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz. Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. Bir acımız yok, ne büyük savaşı ne de büyük buhranı yaşadık. Bizim savaşımız ruhani bir savaş. Ve bunalımımız kendi hayatlarımız."

...

"Güçlü kadın ve erkeklerin oluşturduğu bir sınıf var ve bunlar hayatlarını bir şeye feda etmek istiyorlar. Reklamlar insanları gerek duymadıkları arabaların ve kıyafetlerin peşinden koşturuyor. Kaç kuşaktır insanlar nefret ettikleri işlerde çalışıyorlar; neden? Gerçekte ihtiyaç duymadıkları şeyleri satın alabilmek için."

...

"Ancak her şeyini kaybettikten sonra, canının istediğini yapmakta özgür olursun."

...

"Son nefesinde neyi yapmadığına pişman olacaksın?"

...

"Eğer ne istediğini bilmezsen, bir bakarsın istemediğin bir sürü şeyin olmuş."

...

"Biz kadınlar tarafından büyütülmüş bir erkek nesliyiz. Başka bir kadının aradığımız şey olduğunu sanmıyorum."

Dövüş Kulübü - Chuck Palahniuk

#KitaplarKalpKırmaz

1|1
1|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Filmini izledim kitabını da okudum. Farklı bir bakış açısı var güzeldi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• fight clup filmini izledim

0|0
    0|0
  • Attıgın kısa bölümü okudum anladım ki filmi gibi kitabıda efsane :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...