Kapat

Üniversiteyi Türkiye'de mi yoksa yurt dışında okumak mı iyi?

iyi aksamlar her kese :) sorum soyle 1ci unisini bitirdikten sonra 2ci kez yine okumak isteyen bir insan turkiyedemi unide okusa iyi yoksa yurt disindami ? yani hangisi gelecegi icin daha iyi (sizce)

0|0
7|12

En İyi Kız Görüşü

• Yurt dışı.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 12

• Yurt dışında okumanın bir çok avantajı vardır. Gerçekten okuma niyetinle gidiyorsan dilini öğrenirsin ve avrupada okuyacağın okulların çoğu adı sanı olan okullardır. Türkiye`ye döneceğin zaman sana ekstra avantaj sağlar iş konusunda, bugün Türkiye`den yanlışım yoksa sadece odtü ilk 100 de yer alıyor. Bir aralar oda giremiyordu, tabi dezavantajlarıda oluyor uyum sorunu gibi gidipte bu sorunu aşamadan dönen çok insan tanıyorum, benim abim de 5 yıldır avusturyada okuyor biran önce bitirip dönmenin peşinde bir saatten sonra gerçekten bunaltıyor avrupa, aslında caaaanım Türkiye gibisi yok ta içindekilerde problem var. Kendine güveniyorsan git bence ..

0|0
    0|0
  • Köklü bir üniversiteye gitmezsen ve diğer herhangi bir üniversiteye gidersen yeni açılanlardan bahsediyorum liseden farkı yok.

0|0
    0|0
  • yurt dışı yurt dışı

0|0
    0|0
  • İmkan varsa 1. tercih Amerika , ikinci kanada , üçüncü İngiltere..

0|0
    0|0
  • sırf profil fotona bakmak için geldim. gidiyorum...

0|0
    0|0
  • Maddi durumum iyi olsa zerre durmam burada , paran varsa kaç kurtul ciddiyim sonra geri dönersin.

0|0
    0|0
    • yaslaninca gelirim :)))))

• Şahsen ileride gayet iyi bir gelirin olursa gelir yaşarsın burada , para varsa huzur var :). Yaşlanıncaya kadar beklemene gerek yok.

İmkanın varsa cidden git , bir çok kişinim imreneceği kıskanacağı bir yaşam yaşarsın.

• çocuklarım başörtülü diye yurtiçinde okuyamadı:(

0|1
    0|1
  • türkiyede iyi bir geleceğin olsun istiyorsan badem bıyık bırakman lazım

0|0
    1|0
  • Yurtiçindeki düzgün okul sayısı bir elin parmaklarını geçmez.Bu yüzden yurtdışı diyorum.

0|0
    0|0
  • boşver bence..dd

0|0
    0|0
  • yurtdışı tabiki de.

0|0
    0|0
  • Yurtdisinin hangi yurt olduguna bagli.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Türkiyenin suyu mu çıktı oku baurda :D

0|0
    0|0
  • Hangi bölüm istediğine bağlı? Burada da yurtdışına denk süper üniversiteler var gitmek istemiyorsan. Gidersen de farklı bir kültür görürsün ya da yeni bir dil öğrenirsen belki iyi olabilir.

0|0
    0|0
    • burda hangi uni mesela oxfordla falan ayni gibi sence? turkiye geride ya yurt disi cok iyi bence hemde ikinci uni icin super

• E az çok değil toefl-ielts halletmiş olman gerekiyor Oxford kıvamında bir yer için :D Başarılar :)

• yurtdışı daha iyi olur. türkiyede bir kere okumuş zaten. yurtdışında kendini daha çok geliştirebileceğini düşünüyorum dil açısından, kültür açısından vs.

0|0
    0|0
  • uni okumamak

0|0
    0|0
  • Yurt dışında ama tabiki Türkiye'den daha iyi bir ülkede olması şartıyla.

0|0
    0|0
  • Yurtiçi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...