Neden müslümansın?

Şimdi genelde bana dinimi sorduklarında ateist dediğim zaman hemen neden diye soruluyor bugün birşey fark ettim biz neden bu soruyu sormuyoruz siz neden Müslümansınız? (Şöyle bir gerçeği göz ardı etmeyin eğer müslüman bir ülke değilde hristiyan bir ülkede doğsaydınız hristiyan olurdunuz veya başka bir inanç )

0|0
7|27

Erkekler Ne Diyor 27

• Ben niçin müslümanım? Varlık âlemine gözümü açıp baktığım zaman görüyorum ki, tüm yaratıklar, hayvan, bitki ve cansızlar hep bir nizam ve düzen içinde hareket edip hayatlarına devam ediyorlar. Bundan dolayı onlar müslüman; eğer tabir caiz ise hayvanlar müslüman, bitkiler müslüman ve hatta cansızlar bile müslüman. Çünkü onlar düzenin dışına çıkmıyorlar hiçbir zaman. İşte bu düzeni yaşayanın adıdır müslüman. Ben de onun için müslümanım. Var mı zamanın dışına çıkma imkânım? Var mı mekânın dışına çıkma imkânım? Yeme ve içmeyi terk edebilir miyim ben? Acıkmayı ve susamayı kaldırabilir miyim kendimden? İçimdeki sevmeyi, sevgiyi, merhameti, şefkati ve acımayı yok edebilir miyim ben? Hayır, hayır, bunların yapılması asla mümkün değildir. İşte onun için fıtratı yaşamaktır İslam; İslam’ı yaşayan kimseye de denir müslüman. İşte ben bunun için müslümanım, başka çarem de yok zaten. Bunları görüp bildikten sonra nasıl olmayayım müslüman? İşte böylece kendi serbest istek ve irademle, özgür arzu ve isteğimle mecburum müslüman olmaya ben.

Şimdi sizlere burada Alman, Fransız, İngiliz, Japon Amerikalı ve Avusturyalı müslüman olmuş bazı kimselerin niçin müslüman olduklarını açıklayan cümlelerini aktarmak istiyorum.

Atlas Okyanusu ile Akdeniz'in birbirine karışmadığını gördüm. Bu ilmen de tesbit edilmiştir. Bunun 1400 sene önce Kur’an-ı Kerim’de bildirildiğini duyunca, Müslümanlığın hak din olduğuna inanıp Müslüman oldum. Kaptan Kusto - Fransız
    Hayretim arttı. Tevhid dini olan Müslümanlığı seçtim. Cat Stevens - İngiliz şarkıcı
    Kur’an, Allahın adı ile başlıyor, Allahın birliğini bildiriyordu. Anarşinin İslâm ahlâkına sahip olmakla önleneceğine inandım. İçkiyi bıraktım, tesettüre girip namaza başladım. Tına Gfanzıl - Alman
    İslâm, çağları ardında sürükleyen dindir. Müslüman olmakla, çağlar üstü dini seçmiş oldum. Roger Garaudy-Fransız

0|0
    1|0
  • Ateistim. Huzurluyum.

1|0
    0|0
  • Üç kitabı da okudum ve birçoğunu avucumun içi gibi bilirim. Zina de hepsinden ayetleri sayayım. Müslüman bir çevrede doğduğum için değil. Elbette bunun altında bu var; lakin okumalarım beni inançsız bir insan da yapabilirdi. Ben nedense dinimin değerini bir o kadar daha anladım. Okurken de teizm (dinci) bakış açısıyla okumamak gerekir. Objektif oku ve kararını ver. Millet o ve dışarıya bakıp hala nasıl inançsızlığı seçebiliyor anlamış değilim.

0|1
    0|0
    • 13gün

Verdiğin cevap güzel bilinçli olarak verilmiş bir karar hiç değilse

• 13gün

Güzel*

• 13gün

Sağ ol, iyi günler.

• bende uzun zamandır düşlnüyorum acaba atesit mi olsam diye bunun tek açıklaması var müslüman doğduğumuz için dünya da 1.5 milyar müslüman var derler ama 2 katı da hristiyan ve diğer dinler son din müslümanlık derler ama hala bir sürü din var. ayrıca bütün dinler birbirne benziyor müslümanlıkta abdest almak diye bir şey var putperestler de ibadet etmeden önce abdest alırlar ama onların ki biraz daha değişik japonyaya gittiğim de görmüştüm. bence müslümanlık her dinden bir parça alınarak uydurulmuş bir din sağ ve sol omuz da meleklerin olması gibi çocuklara anlatılan hikayeler gibi saçma sapan şeyler var madem allah her şeye gücü yetiyor niye meleklere ihtiyacı var? yeni bir kabile keşfedilmiş bundan bir kaç sene önce daha önce hiç dış dünyayla bağlantı kurmamışlar şimdi bu kabiledeki insanlar ölünce ne olacak? asıl soru bu

https://www.youtube.com/watch?v=qs8LnbTe5kg

dinlerin siyasetten bir farkı yoktur. partiler gibi kendilerine eleman topluyorlar

0|0
    0|0
    • 13gün

Karşim kabileyle senin yorumundaki ilk tarafların ilişkisini anlamadım açıklar mısın

• 13gün

Ben bu yüzden ateist oldum zaten dediğin tüm yollardan gece gece sağol yorumun icin

• 13gün

kaç yıldır atesitsin ve ailen biliyormu?

• Değilimmm ❤❤

1|0
    0|0
  • Nedenini bende kalsın

1|0
    0|0
  • haklısın öyle olurduk buda bizim şanslı olduğumuzun bir göstergesi aslında şans demeyelim çünkü gerçek müslüman olmak zor diğer dinlerdeki insanlar dinleri araştırdıklarında KUR-An ı okuduklarında anladıklarında müslümanlıpa sempati duyarlar ve en son kabul ederler zaten dünya genelinde artış vardı teorist olaylarından sonra biraz duraksadı ama var gene

0|0
    0|0
  • Kesin baska bir ulkede de dogsam baska biseye inaniyo olarak buyurdum de su saatten sonra arastirir bir bakardim neye inaniyoz diye islamiyete de baktim digerlerine de inancsizligi da dusundum mumkun degil (menfi bakarsan inancsizlik guzel tabi) gercekten mantigina yatirmaya calisinca en dogru cevaplar islamiyette itiraz edenler muhtemelen yanli bakiyodur kinamiyorum elestirmiyorum bu birazda kismet isi Allah herkese onu bulmayi kismet etsin diyorum Amin

0|0
    0|0
  • müslümanlık sebebi çevrenin öyle olması işte
    fakat yaratıcıya inanma sebebim birşeylerin tesadüfen oluşabilmesinin olanaksız olduğunu düşünmemdir

0|0
    0|0
    • 13gün

Güzel cevap teşekkür ederim

• 13gün

Bu yüzden gerçeğiyle bağdaşmıyor

• 13gün

kesinlikle

• ee aynen. ailemiz öyleydi öyle olduk. o yüzden insanlar birbirlerini kınamayı bırakmaları lazım. o evde doğsan öyle olacaktın.

0|0
    0|0
  • musluman degilim cunku suriyeliyim sjsj.

0|0
    0|0
  • Çünkü kimliğimde müslüman yazıyor çünkü zorla küçükken birşeyleri sokmaya çalıştılar kafama çalıştığım iş yerinde namaza gitmediğim için dışlandım insanlar yamyam gibi baktı yaşasın müslüman kardeşliği sahip çıkalım birbirimize

0|0
    0|0
    • 13gün

Kesinlikle zaten o kadar güzel bir Dink'i senden olmayan herşey kötü

• 13gün

Yinede mensupları yobaz ve cahil diye hiç bir dini kötüleyemem

• 13gün

Kimsenin hakkı yok

• snaanneee

0|0
    1|0
  • : ) Allah ıslan etsin

0|0
    0|0
  • Deistim.

0|0
    0|0
  • nedenını boşver iyiki müslümanım

0|0
    0|0
    • 13gün

Birşeyin sebebini acıklamadan öyleyim diyemezsin

• 13gün

Bende senin dediğin herşeyi yaptım hatta dün akşam bile açıp okudum he Muhammet tarafından yazılmış güzel bir kutsal kitap

• 13gün

o senin düşüncen

• Sen sor diye

0|0
    0|0
  • allaha şükürki çıktım dinden :)
    çıktım çıkalı öyle rahatımki allahım anlatamam ahahah :)
    dinler zaten yalanda, ölümden sonrası için senin senaryon ne? ne olabilir... yok mu olacağız yoksa başka bir yerdemi uyanacağız?

0|0
    0|0
    • 13gün

Dediğin gibi Yok olacağız zaten eğer öbür taraf uyudurulmasaydı hepimiz intahar ederdik

• 13gün

yaşam: maddenin davranış biçimlerinden biri.
      seni şu an oluşturan madde sen olmadan önce neredeydi?
      bırak ya gece gece yaktın beynimizi :) şappeey şappeey eğlenelim agaaa

• 13gün

😅😅😅 aynen ağa dısco dısco 😅

• Paranın ne önemi var mühim olan insanlık..

0|0
    0|0
  • Evrenin bir yaraticisi olduguna inaniyorum ondan

0|0
    0|0
  • Peki sen sordun mu kendine anne karnında nasıl olmuştum doğdum büyüdüm diye bunu açıklar mısın bana

0|0
    0|0
    • 13gün

Bilimsel olarak tüm açıklaması var eğer bir Tanrı var desek bilimi yalanlamış oluruz ya da bilim var desek dini , peki madem örneklerle birbirimizi vuracağız senin çok merhametli Tanrı'n sen ellerini acınca duanı kabul ediyor ya sıcak yatağında peki o zavalı ölen insanlar açlıktan ölen insanlara neden o yüceliğini göstermiyor eğer bir Tanrı var ise bile kötü biri olmalı bu kadar kayıtsız kalamaz

• 13gün

Yok ondan değil benim amacım sizin düşüncenizi öğrenmek sağol cvp verdiğin icin

• 13gün

öğrendin

• Müslüman değilim

0|0
    0|0
  • öyle doğduk

0|0
    0|0
  • değişik bir bakış acısı beni düşündürdü açıkcası.

0|0
    0|0
    • 13gün

Aslında sorulması gereken bir soruydu

• 13gün

emin ol bu soruyu okuyan herkes ben dahil müslümanlıklarını sorgulamaları lazın tüm dünyada gerçekten müslüman bence 5000 kişi yoktur

• 13gün

Bana göre Müslümanlık ben öyleyim diyerek olmuyor olacaksan sana ne emir ediliyorsa yaparsın yoksa atıp tutmazsın hiç biri değil benim gözümde

• çünkü inancın sana sonsuz cenneti mutluluğu getirir. bu üç günlük aldatıcı dünyadan cennete giderim bu şekilde. neden İslam doğru din dersen bir dinin en önemli unsuru sana yaratıcıyı tanıtmasıdır. ibadete ve tapılmaya layık tek tanrı Allahdır. ayrıca etrafada birçok yanlış kuran meali var, bu yüzden meal okurken dikaktli ol örneğin kuranda açıkca başörtüs geçmez.
    https://www.youtube.com/watch?v=wNMF_zwJ1k0&t=879s

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum geçen rakı masasındaydık sorgulamaya başladım "Allah doğmamıştır dğurmamıştır" ihlas suresi bir şey yoktan nasıl var olur? diye şimdi gene rakı masasındayım gene sorguluyorum dinim İslam ama kafam çok karışık.

0|0
    0|0
  • musluman doğduk bu şekil devam etmek de bizim tercuhimiz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Allah a ulaşmak için

1|0
    0|0
  • Hristiyan bir ülkede doğsaydım kör olmazdım herhalde. Kalu belada yemin ettiğim gibi. Müslüman doğdum. Doğduğum gibi ölmek isterim inkar etmeyerek. Söze sadık kalmak güzeldir.

0|0
    0|0
  • Hristiyan bir ülkede doğdum ama ailem dindar bir Müslüman Türk ailesi olduğu için dinim İslam oldu. Elbette sadece bu değil. Kendim için de doğru yolun bu olduğu görüşündeyim. Başkasının durumu beni pek alakadar etmiyor.

0|0
    0|0
  • Taklidi iman birde tahkiki iman var. taklidi aileden gördükleriyle doğru yanlış bilmeden araştırmadan inanan ki, türkiyede malesef bu şekilde müslümanlar çok bende öyleydim. taki, 2 yıla kadar yaşadığımı din zannederdim ama İslamî araştırdım İncil Tevratda okudum islam türkiyede yaşayanların yaşadığı gibi bir din değil bambaşka elhamdulillah MÜSLÜMANIM.. sanada saygım var umarım gerçek anlamada İslamî öğrenirsin ve aynı dinde Allah bizi kardeş kılar.

0|0
    0|0
  • Çünkü anam babam müslüman:D

0|0
    0|0
    • 13gün

O zaman sen değilsin onlar öyle

• degilim

1|0
    0|0
  • Çünkü inandım ❤️

1|0