Böyle sanatçılar artık neden çıkmıyor?

Ferdi Tayfur bir Almanya konseri... Bir şarkı ancak bu kadar içten, gönülden, yürekten ve güzel söylenebilir... Sanki şarkıyı söylemiyor yaşıyor... Elindeki sigaraya takılmayın sakın bir mahkumu canlandırıyor... Artık böyle sanatçılar kalmadı yetişmiyor çıkmıyor diyorum katılıyor musunuz sizde? Artık böyle sanatçılar kaldı mı?

Güncellemeler:
14gün güncel..
13gün güncel.

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Babamın en sevdiği sanatçıdır; tüm gençliği boyunca iddialı bir dinleyicisi olmuş ve tüm kasetlerini çıkar çıkmaz almıştır. İşin enteresan tarafı, görünüm olarak da benzemektedir babam Ferdi Tayfur'a ama gençliğindeki döneme. http://i.hizliresim.com/r6mNAV.jpg

Öte yandan icraa ettiği sanat ve topluma olan bakış açıları yönünden de Ferdi Tayfur'u takdir ederim her daim; ne birileri gibi terör partizanlığı yaptı, ne Orhan Gencebay gibi kendini hiç etti, ne de Uğur Işılak gibi sanatçılığının önüne çeşitli şeylerin geçmesine izin verdi. Ayrıeten; kusura bakmasın çoğu sanatçı, hiç birinin hayal edemeyeceği şekilde de sayısız konser verip canlı performans sergiledi. Velhasıl bence tekrar gelemeyecek kalitede bir değer bu sanatçı, onun gibiler olsa da çok azlar; keşke bugünün popüler kültürü daha kalıcı olabilseydi.

https://www.youtube.com/watch?v=BXifzj8s3II

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Orhan Gencebay az da olsa dinlerin ama Ferdi Müslüm dinlemem 😕 Ama iyi sanatçılardı.
    Müzeyyen Senar mesela öldüğüne çok üzülmüştüm koskoca Cumhuriyetin divası öldü 😔

0|1
    0|2
    • 15gün

Orhan Gencebay'ın sanatçılığına saygı duyuyorum fakat benim gözümde hiçbir zaman komple bir sanatçı olmamıştır. Bu güne kadar tek bir konserini veya çıplak sesle şarkı söylediğini duyan gören olmamıştır. Konuk olduğu TV programlarında bile binbir türlü bahaneyle şarkı söylemekten hep kaçmıştır. Bir ses sanatçısı olupta böyle bir durumda olması oldukça gariptir. Ferdi Tayfur ise bir konserinde en çok seyircisi olan sanatçıdır, rekoru hala kırılamamıştır...

• 15gün

Görüşlerine saygı duyuyorum yanlış anlama lütfen :) belkide ben fazla araştırıyorumdur :)

• 15gün

Nolet olasıcalar birileri yorumumu beğenmemiş 😤
      Yok araştırmak kötü değil tabi ki ben pek arabesk dinlemem de ondan öyle dedim sadece bir kaç tane şarkı dinlerim 😊
      Elbette bende görüşünüze saygı duyuyorum😊

• Göreceli bir yaklaşım. Dört dörtlük olunamaz, ha Ferdi Tayfur o dört dörtlük denilebilecek sesin taslağını sunmuş olabilir ama yinede belli çerçeveleri doldurduğu düşünüldüğü için öyledir.

0|1
    0|1
    • 15gün

tam olarak ne anlatmak istedin peki?

• 15gün

Sorduğun sorunun cevabının göreceli olduğunu ve Ferdi Tayfur hakkında farklı bakış açılı bir cümle söyledim.

• Bilmem Ki

0|1
    0|1
  • bu tarz dinlemediğim için bisey diyemicem

0|1
    0|1
    • 15gün

Ben tarzdan daha çok ses sanatçısı anlamında söylemek istemiştim..

• şimdikiler manaya değil arkada çalan müziklere ilgileniyorlar. Dj ler olamasa hiç bir halta yaramazlar

0|1
    0|1
  • ortalık 56 oldu

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...