Meslek lisesinden üniversitede başka bölüme girebilirmiyim?

Ben meslek lisesi bilgisayar bölümü okuyorum ama üniversitede sağlık istiyorum bu paramedic veya att olabilir özel üniversite ya da devlet üniversitesinde kazanabilme ihtimalim var mı? -Gerçekten bilgisi olan yazsın-

Güncellemeler:
Peki diyelimki bu sene yetmedi puanım birdahaki sene tekrar deneyince okul puanımı kaybedermiyim?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• var yok değil ama çok zor olur senin için mesela. hemşirelik bölümüne gittin sağlık meslek lisesinden çıkan çğrenci nerdeyse her şeyi biliyo sen daha iğne vurmayı tansiyon ölçmeyi bilmiyosun çok zor olur :( bu arada bende bilgisayar bölümüyüm sınavsız geçiş hakkımı kullanıcam :)

1|0
    0|0
    • ben devam etmek istemiyorum bölümümü sevmiyorum :/

• sırf geçişim olsun diye o iğrenç bölümlere gitmem ben

• peki ygsde kaç puan aldın sorması ayıptır?

Erkekler Ne Diyor 3

• Hükümet kat sayıyı kaldırdı.Alan dışı seçimde çok az puanın gidebilir .Ama yine bir engel yok .Gidersin anlıcan.Herhangi bir engel yok önemli olan alıcağın puan .

1|0
    0|0
    • katsayıyı kaldırdı derken?

• Daha önceden kat sayı problemi vardı imam hatiplere katsayı getirilmişti bu nedenle bundan meslek liseleri de etkilendi yani alan dışı seçimde puanları baya bir düşüyordu.Ama şimdi bu sorun kalktı alan dışı seçimde %0 'ın altına düşürüldü .yani senin için herhangi bir sorun yok

• Başka bir bölüme geçersin ama girdiğin sınavlarda o bölümü önceden okuyan kişilerden daha fazla puan alman gerekir.

1|0
    0|0
  • Kendine güveniyorsan neden olmasın? Kat sayı desteği olmaz fakat puanın yetiyorsa istediğin şekilde girebilirsin. Azim,Hırs ve Şans gerekli...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• kat sayı kalktı artık puanın yeterse tabi ki tercih yapabilirsin o bölümü

1|0
    0|0
    • öncelik yine onlarda mı olucak?

• istediğin üniversitesinin istediğin mesleğine bak mesela benim MF3 öncelikli alıyo yani benim başkasıyla puanım ve sıralamam aynı olsa bile ben o bölümü okuduğum için ilk beni alacak

Yükleniyor...