Game of Thrones gibi bir dizi tasarlayabilmek ister miydiniz?

Game of Thrones hayranlarını ve fantastik dizi severleri sevindirecek bir haber! Dizinin tasarımcısı, ülkemizde "3D Konsept Tasarım" eğitimi düzenleyecek. 26 Kasım'da başlayacak kursu tamamlayanlar sertifika alacak ve kendi 3D dünyasını yaratabilecek. Ne dersiniz, Türk dizileri de bu eğitim sayesinde, Dünya dizileri ile yarışacak kaliteye çıkabilir mi? Bihtergilleri, Ferihaları bırakıp, fantastik dünyaya adım atsak güzel olmaz mı?
Game of Thrones gibi bir dizi tasarlayabilmek ister miydiniz?
Var mı sizin de kıyıda köşede kalmış, harcanan fantastik fikirleriniz?

• Evet, dizi/ film sektörü için çok iyi bir eğitim olur.
    67% (29)48% (32)55% (61)Oy Ver
  • Hayır, bizde konular değişmez.
    26% (11)37% (25)33% (36)Oy Ver
  • Bu kurs, fantastik fikirlerimi uygulamama kapı açacak.
    7% (3)15% (10)12% (13)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

2|1
7|25

Kızlar Ne Diyor 7

• Konular değişmez belki ama yaratıcılıgı körükleyecek böyle işlere ihtiyaç var. Kursu araştıracagım

0|0
    0|0
  • Daha fazlasini bile tasarlarim😎

0|0
    0|0
  • Hayır, bizde konular değişmez

0|0
    0|0
  • Tasarlarim yakında bekleyin

0|0
    0|0
  • isterdim ama caba harcayamam bunun icin kendiliginden olacaksa olsun.

0|0
    0|0
  • Çok iyi olur açıkcası

0|0
    0|0

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Türkiye'nin konusu hiçbir zaman teknolojik yetersizlik olmadı. Türkiye, iyi sanatçılara, sağlam tasarımcılara sahip ve istenildiği zaman güzel iş çıkarabilirler. Bizdeki sorun, izleyicinin kitlesinin beğeni zevki. Türkiye, Game of Thrones gibi bir diziyi 35-55 yaş arasındaki kişilere izletemezsiniz. Ve kanal sahipleri de, gençlerin beğenisini göz önüne almıyor fazla. Prime time denilen saatler arasına, gidip de 15-30 yaş arası kişilerin beğeneceği yapımlar koymazlar. Tamamen arz-talep meselesi bu işler.

Bizim ülkede fantastik kitap bile çok satılmaz. Harry Potter, Alacakaranlık ve Yüzüklerin Efendisi gibi fantastik kitapların satması tamamen popülariteden ibaretti. Ama çok iyi fantastik kitaplar yazan Türk yazarlar var. Hangisi tanınıyor? Veya ne kadar tanıtılıyor?

Bugün fantastik bir kitap yazsanız ve türünün en iyileriyle yarışacak düzeyde olsa bile, hangi yayın evi sizin kitabı basmayı ister? Bırakın basmayı hangisi okur? İnanın bu yollardan çok geçtim. Çok yayın evinin kapısından döndüm. Öyle yayın evleri var ki, "fantastik kitap yollamayın" diyecek kadar sığ beyinli olabiliyorlar.

0|1
    0|0
  • Kurs nerde ücretli mi ve ücretli ise ücreti belli mi?

0|0
    0|0
  • Aslında bende senaryo var. Tabi game of thrones kadar geniş değil üstünde daha çok çalışmam gerek. Ama bu işler bütçe meselesi.. Game of thrones bütün dünyada kendine pazar yapmış ve sadece amerikada kazandığı para, bizim bütün dizilerin kazandığının toplamından fazla..
    Yani paran varsa her türlü süper çekimler yaparsın

1|0
    0|0
  • bizde işlemez bu olay. çünkü bu tarz bir dizi çekmek için gereken maliyet ile az biraz entrika + ruh hastası karakterlerin yan yana getirildiği tarzda 10 tane pembe dizi çekilir ve emin ol bu pembe dizileri çekmek çok daha fazla karlı. bu sebeple bizden düzgün dizi çıkma olasılığı çok düşük.

0|0
    0|0
  • bizde en fazla 3 boyutlu cin filmleri olur türk sineması 3 e ayrılıyor cinler aşk ve dram filmleri komedi filmleri

0|0
    0|0
  • evet bence

0|0
    0|0
  • ülkemizdeki yolsuzluk usulsüzlük torpilleri adaletsizlikleri dizi yapsa game of thorones yanında susam sokağı kalırdı.

0|0
    0|0
  • Türkiye ifla olmaz.
    herkes kolay paranın peşinde.
    evlilik programları ve basit aşk hikayesi senaryosu olan diziler gibi maliyeti düşük ama çok kazandıran saçmalıklar olduğu sürece hiçbir şey olmaz bu ülkeden

0|0
    0|0
  • Çok güzel bir fırsat bence :) İlgilenenler katılabilir

0|0
    0|0
  • yengeye atlmak sevdiği kızı başkasının altında basıp başka kızla evlenmek konuları 3d olsa ne yazar yine aynı b. ok

0|0
    0|0
  • Katilim sartlari ne?

Kendim yapip kendim izlicemde shdv

0|0
    0|0
  • gına geldi malca aşk dizilerinden

0|0
    0|0
  • Evet tabiki

0|0
    0|0
  • 3d ihânet dizisi yapılır anca bizde

0|0
    0|0
  • game of thrones un o kadar da fantastik olduğunu düşünmüyorum

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • 3D Konseptli bir bihtergillerden izletirler

0|0
    0|0
  • A dedim.

0|0
    0|0
  • Bizde yapamazlar onu daha çizgi film yapmayı beceremeyen adamlar

0|0
    0|0
  • Umarım bir fayda sağlar.

0|0
    0|0
  • kitap yaz , aynı şey , kendimi kitap yazmakdan alı koyamıyorum

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Sap yiyip saman sıçmak yani

0|0
    0|0
  • Projelerim'de yardımcı olabilir.

0|0
    0|0
  • Bu işler sertifika almakla olmaz ki :D Bu işler yetenek, tecrübe işi. Bu ülkede 3d işini ciddi hassasiyetle yapan adam sayısı çok az. Zor bir meslek.

0|0
    0|0
Yükleniyor...