'Uçurtma Avcısı' kitabını okudunuz mu?

"... Yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. O da hırsızlıktır. Onun dışındaki bütün günahlar, hırsızlığın bir çeşitlemesidir."

"Bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşamı çalmış olursun. Karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun. Yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın, birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun."

...

"Çocuklar boyama kitabı değildir, onları en sevdiğin renge boyayamazsın."

...

Şöyle dedi: 'Çok korkuyorum.'
'Neden,' diye sordum.
'Öyle mutluyum ki, Doktor Resul. Böylesine büyük, müthiş bir mutluluk, insanı korkutuyor.'
Yine nedenini sordum, şöyle dedi:
'Senin bu kadar mutlu olmana, ancak senden bir şey almaya hazırlandıkları zaman izin verirler.'

...

"Bir annenin feryatları insanın yüreğini dağlıyor Emir Can. Allah'tan bu sesi asla duymamanı dilerim."

...

"Çocuklara sözler vermek , çok tehlikeli bir şeydir."

...

"Özü sözü doğru olanların ortak yönü de budur; Karşısındaki kişinin de içten konuştuğunu sanırlar!"

...

"Kimse canını yakmayacak. Bir daha asla!"
"Evet, yakacaklar! Yapmayacağım diyorlar ama yalan söylüyorlar! Yalancılar!"

...

"Baba, kötülerin bile canını yakmanın günah olduğunu söylerdi. İstemeden kötü olmuşlar, bazen de düzelirlermiş."

Uçurtma Avcısı - Khaled Hosseini

#KitaplarKalpKırmaz

3|2
32|5

En İyi Kız Görüşü

• Okunmasını şiddetle tavsiye ederim söyleyecek söz bırakmamışsın maşallah :)

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• "Senin için bin tane olsa yakalarım!"

En sevdiğim sözlerinden biri ; "Bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşamı çalmış olursun. Karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun. Yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın, birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun."

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 31

Erkekler Ne Diyor 4

• Yazdıklarını okuyunca tüylerim diken diken oldu. Okuduğum en güzel kitaplardandır. Halit Hüseyin'in iki kitabını daha okudum, onlar da güzeldi fakat bir Uçurtma Avcısı etmiyor...

0|0
    0|0
  • Okumadım...

0|0
    0|0
  • Guzel kitapti. Icerikteki amerikan hayranligini saymazsak guzel kitaplar yaziyor kendisi.

0|0
    0|0
  • Kitabı yaklaşık 7 ay önce aldım ama henüz okumak nasip olmadı..

0|0
    0|0
Yükleniyor...