Şeyh Sait hakkında ne düşünüyorsunuz?

Gerçekten vatani parçalamak icin isyan çıkaran bir hain mi yoksa Allah'ın kuralları bir günde alaşağı edildi Allah'ın dünyasında Allah'ın dediği olur diyen bir Allah dostu mu?

0|0
1|7

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 7

• vatan haini.

1|2
    0|1
    • 10gün

Açıklar misiniz neden oyle?

• 10gün

Osmanlı sence azınlıklara hoşgörülü değil miydi bence oyle olmasaydı 700 yıl bünyesinde barındıramazdi toprak mücadelesinde Fas Tunus falan kirdi dersen sen almazsan senden gelip alacaklar meşru bir savunma ve genişleme söz konusu oralara çok takılmayın

• 10gün

niye takılmamayım değişmeyen tek şey değişimin kendisidir değişime ayak uydurmayan kim olursa olsun ne olursa olsun yok olmaya mahkumdur ve osmanlıdaki değişime hep karşı koyan ve sonunda osmanlının yok olmasına sebep olan temel sebep hep bu yobazlar din sömürücüleri olmuştur. güya din adına yapıyorlardı bunları hadi şimdi osmanlıdan sonra huzur bulmayan toprakların bitmeyen savaşlarda ölen yüzbinlerce masum insanın. müslümanlıkla yoğrulmuş ama neredeyse bu gün müslümanların tamamen silindiği balkanların hesabını versinler öbür tarafta.
      eğer şeyh said denen vatan haininin dediği doğru olsaydı bu gün ülkenin başında tayyip olabilir miydi sence ?

• Vatan haini yobazın teki olduğunu düşünüyorum. Günümüzde örneklerini gördüğümüz gibi o da dini kullanan gerici bir yobazdı.

1|1
    0|2
    • 10gün

Mesela neye dayanarak diyorsun bunu gerçekten dini kullandığı kanıtlanmış mi merak ediyorum sadece

• 9gün

@Timur09 ezanin türkçe okunması meselesi değil. Bir şeyin aslını neden bitirmeye çalışıyorsunuz. Ben turksem herşey türkçe olacak diyorsan evet haklısın o zaman neden tıp Coğrafya biyoloji derslerinde türkçe olmayan kelimeler kullanılıyor. Bütün herseyi Türkçeye çevirin. Ingilizce yide ortadan kaldırın yabanci şarkılar neden türkçe söylenmiyor onlarda degistirsin o zaman. Vs vs vs ama bana durum izah etmek yerine hemen suclayici biri olmayı neden tercih ediyor sun 😊

• 9gün

Sen hiç Hristiyan veya yahudi ülkesinde kendi dinini bitirmeye çalışan bir millet gördün mü. Ve neden hemen beni Atatürk düşmanı olarak yaftaliyorsun oysaki bende seni din düşmanı olarak gorebilirdim. Bana iftira atarak gerçeklerin üstünü kapatmaya calismiyorsun dimi. Benim derdim vatanla beraber din. Din olmadan vatan olur mu. Sen hangi ülke gördün dini için savasmayan. Veya Hristiyan lar savasirken ayini papazi bıraktı mi vs. benim soyumu neden karıştırıyor sun. Sen bence bana verecek cevabin olmadığı için hakaret ediyor sun dimi. Neyse şunu unutma dini belli olmayan tek ülke Türkiye. Türkiye müslüman ülke değil. Türkiye insanlari müslüman olan bir ülkedir.

• bir bitmediniz vatan haini yobazlar

2|0
    0|2
    • 10gün

Bana diyorsan hukuk fakültesi okudum su an ülkede adaletin tecelli etmesi icin uğraş verenlerdenim sana gelince sen ne yaptın peki bu damgayı anında yapıştırdığına göre sende de var vatan hainligi

• 10gün

Yo Hayır bir insan onuru ile yaşadığına inanıyorsa ben onurlu bir insanım diyebilir.

İkincisi Şeyh Said gibi bir vatan hainini savunan bir kişi eminim çok vatansever bir insandır. Vatan haini olduğunu gizlemeye çalışma yemezler canım. Kuyruk acın var ki demek hala bu konuları açıp vatan hainlerini savunuyorsun.

Üçüncüsü kendim ile çelişmiyorum sadece vatan haini bir insana ağzının payını veriyorum

• 10gün

Ağzının payını verdiğini sanıyorsun sadece kendi çapında ha soracak olursan senin fikrin onemli mi benim icin tabiki de değil seviye meselesi birazcık bir insanlık görseydim senin ile tartışmaya girerdim ama boşuna dememişler cahille tartışma hiç yenen olmadı haydi selametle bos adam

• onuda allahinida

0|3
    0|3
    • 10gün

Yorumlar belli seviye gerektiren insanlara açık sen nasıl yorum atabildin hayret doğrusu

• Pkk'dan ve içte dışta olan bütün hainlerden nefret ederim hep karşılarında dururum ama Şeyh Sait benim duyduğum ve bildiğim Allah dostudur. Herkesin fikri kendine.

0|0
    1|3
  • hırt said deli said olduğunu düşünüyorum

0|0
    0|1
  • Şeriat istiyordu isyan çıkarması hataydı nitekim bedelini ödedi canıyla

0|0
    0|1
Yükleniyor...