Akıl akıldan üstün müdür?

Bizim düşünemediğimizi, bir başkası, bir başkasının düşünemediği önemli noktaları da bir başkası düşünmüş olabilir. Siz bu atasözü hakkında ne düşünüyorsunuz ve bu sözde verilen öğüdü dikkate alıyor musunuz?

0|0
15|17

En İyi Erkek Görüşü

• Üstün olan başkasının aklı değildir. Önemli olan kollektif akıldır; yanin fırtınası. Ve bir de deneyim tabi ki.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• Aklınızı kullanın
    Allah'ın size verdiği aklı boş şeylere kullanmayın
    Akıl akıldan üstündür ama sonu rekabete biner

1|0
    0|0
  • Fikir çeşitliliği çok önemli. Ve elbette ki bizim bakmadığımız yerden bakan insanların görüşlerine ihtiyacımız var. Ama ne kadarını takıyoruz bunların? Burada bile soruların çoğu insanların kendi doğrusuna aradığı destekten ibaret.

1|0
    0|0
  • Öyledir

1|0
    0|0
  • Doğru..

1|0
    0|0
  • üstündür

1|0
    0|0
  • Evet kesinlikle ben kendimi herkes gibi zeki bir insan olarak görürüm işyerinde mekanik hertürlü tamirati yapabilirim ama iki elektrik kablosunu birbirine baglamayi kafam almiyo arkadaş o başkasının alanı

1|0
    0|0
  • Tabikide üstündür

1|0
    0|0
  • evet...

1|0
    0|0
  • Evet üstündür

1|0
    0|0
  • Alınabilir yani doğru söz

1|0
    0|0
  • Üstündür

1|0
    0|0
  • Elbette akıl akıldan üstündür... ne kadar bilirsen bil senin bilmediklerini bilenlerde var ilim denizinde...

0|0
    0|0
  • Herkes kendi alanındaki işleri yapar. Yani herkesin bir uzmanlığı vardır. Mesela Tamirci gidipte doktor olup insanları tedavi edemez. Doktor gidipte arabayı onaramaz :D

0|0
    0|0
  • herkes hayata farklı açılardan bakar doğal olarak bir başkası senin göremediğin şeyleri görebilir

0|0
    0|0
  • Tabiiki.

0|0
    0|0
  • bazılarının aklına hemen gelebilen şeyler askalarının aklına sonra gelir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Üstündür ki kafamız karıştığında ve ya herhangi bir durumda karar alamazken fikir danıştığımız kişiler vardır

2|0
    0|0
  • Öyledir

1|0
    0|0
  • Biri akıllıdır ama bir diğeri ondan bir tık akıllıdır akıl akıldan üstün olur hesabı bence mantıklı yani benim aklıma gelmeyen karşımdaki kişinin aklına gelebilir

1|0
    0|0
  • Evet üstündür...

1|0
    0|0
  • Evet, bu yüzden bilmediğim bir işte danışır, fikir alırım.

1|0
    0|0
  • Aynen oyle

1|0
    0|0
  • Bu atasözüne inanıyorum. Siteye va amacına bakarsak Çoğu kişininde inandığını düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle arkadsimla soru çözerken çok karşılaşıyorum

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • Çok doğru

1|0
    0|0
  • tabi ki üstün