Mısır piramitleri nasıl inşa edildi?

#Mısır piramitleri milattan önce iki bin altı yüzlü yıllardan beri yapılmaya başlanmış üçgen şeklimde yapıtlardır. Mısır'da 100'den fazla piramit vardır. Peki bu piramitler nasıl yapıldı?

Aslında bu soruya karşın yöneltilen cevaplar bir hayli fazla. Peki olasılığı en yüksek yöntem nedir?

Mısır piramitlerinin yapımına başlanmadan önce bir duvar örülür. Duvar yatay bir yol ile desteklenir. Bu yol, piramidin yapımında kullanılacak taşların yukarıya çıkarılmasında etkin bir rol oynayacaktır.

Rampa biçiminde olan bu yol üzerinden taşınacak taşların yukarıya rahat bir şekilde çıkarılabilmesi için yol çamurlanıyor ve sulanıyor. Buradan çıkarılacak olan taşların ağırlığı ortalama bir kamyon ağırlığındadır.

Taşlar, işçiler tarafından itilerek kaydırılıyordu. Bu sayede her bir taş, usulüne göre yerine konuyordu. Bir piramidin yapımında binlerce işçi gecesini gündüzüne katarak çalışmaktaydı. Ayrıca piramitlerin yapımı birkaç gün veya birkaç hafta sürmüyordu, yıllar sürüyordu. Birçok rivayete göre piramitler, 14 ile 20 yılları arasında tamamlanmakta idi.

Piramitler sadece görsel yapıtlardan ibaret değildir. Piramitlerin içerisinde kral ve kraliçenin odaları ve diğer çok amaçlı salonlar da bulunmaktaydı.

Kimilerine göre ise piramitler, bizzat uzaylılar tarafından destek alınarak hazırlanmıştır.

Peki sizce piramitler nasıl inşa edildi?

Mısır piramitleri nasıl inşa edildi ?
Esen kalın.

• Anlattığın şekilde inşa edildi.
    33% (3)38% (5)36% (8)Oy Ver
  • Uzaylılar yardım etti.
    22% (2)38% (5)32% (7)Oy Ver
  • Benim başka bir fikrim var. Şöyle ki; (Görüş ile belirtiniz.)
    33% (3)15% (2)23% (5)Oy Ver
  • Bu konu hakkında bir fikrim yok.
    12% (1)9% (1)9% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Anlattığın şekilde inşa edildi.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Uzaylılarla Iletisim Kuran var mı Apartman Diktircemde.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• üç harfliler yaptı ben gördüm

0|1
    0|0
  • bizim ilkokuldaki din üğretmeni cinler yaptı diyordu

0|0
    0|1
    • 17gün

İlk okulda din öğretmeni olmaz... Bu muhalefet hep bu yalanlar yüzünden kaybediyor..

• 17gün

@MaviKuzgun yok be banane siyasetten

• 17gün

Tamam o halde dans diyorum :)

• vay bee

0|0
    0|0
  • Bence bu kadar gizemli olmasının sebebi topraktan Yardım almaları. Nasıl ki tarihe taş kullanmayan uygarlıklardan elimize buluntu kalmadı, bu da o tarz bişey olabilir. Zaten kum, çamur bozulunca iz bile kalmadı. Aklıma bir sürü fikir geliyor bununla ilgili ama doğrusunu bilmemek Biraz can sıkıcı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Bence bu piramitleri cinler inşa etmiş. Çünkü cinlerin taş işçiliği rivayeti var

0|0
    0|0
Yükleniyor...