Tümevarımcı mısınız ya da Tümdengelimci misiniz?

Felsefeyle aranız nasıl? Sever misiniz anlamsız mı bulursunuz ne hissedersiniz?Tümevarımcı mısınız ya da Tümdengelimci misiniz?Tümevarım, gözlenen tek tek olgulardan yola çıkarak genel yargılara ulaşmaktır. Başa bir deyişle tümevarım özelden genele giden bir akıl yürütme türüdür.
Tümdengelim, gerek akıl gerekse gözlem ve deney yoluyla elde edilmiş genel bir ilaaai ayrı ayrı olaylara uygulamaktır. Başka bir deyişle özelin bilgisini genel yargılardan çıkarmaktır.

• Tümevarımcıyım çünkü
    33%(1)33%(2)Oy Ver33%(1)
  • Tümden gelimciyim çünkü
    67%(2)67%(4)Oy Ver67%(2)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Acikcasi tam olarak hic biri ve her ikisi. Azerbaycanliyim, anlatimimda sorun varsa gecersiniz artik.
    İnduksiya ve deduksiya (biz boyle ogrendik bunlari) kavramanin/anlamanin yontemlerinden ikisidir. Analiz, sentez, induksiya ve deduksiya her zaman birlikte anilir yontemler olarak. Yani tam olarak birinden olmamiz pek olasi gozukmuyo. İlla ki hayatimizin belirli hisselerinde her birini kullanmisizdir

1|2
    0|0
    • Teşekkürler

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben ikisini de benimsemiyorum, Her bilginin tek tek incelenmesi benim için daha doğru. Pozitif bilimlerde kısıtlama olduğu için yararlı olabilir ancak yetersiz.

0|1
    0|0
  • Tümevarımcıyım

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor...