Protestanlik ve katoliklik nedir ne ise yarar?

Soyle basit bir sekilde aciklasaniz nedir bunlar?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• şiilik ile sünnilik ne işe yararsa o işe yarar. dinler arası savaş yetersiz gelmiş mezhep diye bir şey uydurup daha da savaşalım demişler.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bir halta yarasaydi bu halde olmazlardi 😂

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• 2 ayri mezhep. Ortaçağ da katolik kilisesinin haksız uygulamaları, halkı cahil bırakması ve sömürmesi üzerine Luther önderliğinde Protestan mezhebi kurulmuştur. Türkiyede azdir Hıristiyan sayısı ama yok da değil. Çoğunluğu da Ortodoksdur. Katolik ve Protestan eoey azdır. Trakyada ve Istanbul'da var ufak tefek cemaatleri.

0|0
    0|0
  • dur daha bizimkini tam öğrenemedim

0|0
    0|0
  • Katolikler daha koyu hristiyan inancina sahip. bize çevirelim olayi , dini hayatinin merkezine koyarlar. Protestanlar ise ilimli müslüman. asdffg Kabaca din odakli yaşamazlar. Hiç anlamadiysan olayi özetleyeyim. Celtic -Glasgow Rangers derbisini araştir.

0|0
    0|0
  • mezhep bunlar

0|0
    0|0
    • Onu biliyorum altlarinda ne var farklari ne

• Sayısı çok bu mezheplerin hepsinin kendine göre farklı kuralları var alevi veya sunni gibi düşün

• katolik daha katıdır. protestan sosyete mezhebi gibi geniş

0|0
    0|0
  • Hristiyanlığın mezhepleri birbirlerini sevmezler mesela Bizans Ortodoks tu Vatikan Katolik onun için Vatikan ı sevmezlerdi

0|0
    0|0
  • bir işe yaramaz. Hristiyanlıgın mezheplerindendir
    benzer örnek vermek adına
    müslümanlıkta sunnii şii ayrımı ne işe yarıyorsa aynı işe yarar

0|0
    0|0
  • Bizdeki sia vehhabi gibi diyecegim o ne diyeceksin. Boşver en iyisi :/

0|0
    0|0
    • Yasim kucuk bilmiyorum ogretin bileyim ezeceginize

• Ben de bilmiyordum. Gecen ben de bakayim dedim anlatmasi uzun ve karisik. Wikipediaya filan bak bence. Ideolojik farkliliklar var arasinda. Mezhepsel itikadi farkliliklar filan. Karisik yani.

• hıristiyanların mesepleri

0|0
    0|0
  • Bilmiyorm

0|0
    0|0
  • Hristiyanların mezhepleri diyebiliriz

0|0
    0|0
  • katoliklik vatikan kilisesine bağlı protestanlık kiliseden bağımsız

0|0
    0|0
    • Vatikan kilisesinin onemi nedir?

• vatikanda papalık makamı vardir başında da kendisini hrıstiyanlık dünyasının lideri sayan papa

• iseviliğin mezheplerinden ikisidir. protestanlık papalığa karşı girişilen reform hareketiyle doğmuştur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...