Türkiyede neden çekik gözlü yok atalarımız çekik değilmiydi?

1000 yıl önceki atalarımız çekik değil mesela sultan alparslan ertuğrul vs ama göktürkler veya öncesi felan çekik gözlü acaba temsili resimlermi yanlış orta asyada yaşayanların hepsi çekik gözlü biz ise tam tersi hiç çekik değiliz

Güncellemeler:
15gün ilk Turkler Guney Sibirya/Altay bolgesindenmis, ama bizim bas etigimiz donem ise 2-3 bin sene oncesi.

Cin kaynaklara gore, Turkler kendilerinden farkliymis, renkli sacli ve gozlu insanlar olarak anlatiliyorlar.
Cinlilere gore Turkler kendilerinden farkli gorunuyormus, kendi kaynaklarinda hep Turklerin "biyikli" oldugunu vurguluyorlar.

0|0
0|4

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Osmanlı bilhassa Batı Türkiye topraklarını fethettiğinde, buralardaki insanlar Romen idi, Frenk idi, Konstantin'li idi, gayrimüslim Türk olmaktan ırak insanlar idi. Osmanlı da bayrağını diktiği topraklardaki insanları öldürüp, soykırım yapmadığından, burada yaşayan yerliler üremeye devam ettiler. Türkiye topraklarında yaşayanların belki %10'u Türk kökenlidir. Onların da çoğunu saray mensupları oluşturur. Velhasıl kelam, bizler halk olarak asırlar önce yaşayanların torunlarıyız, Cengiz Han'ın değil.. Doğu'da yaşıyor isek Pers, Batı'da isek Frenk'iz..

0|1
    0|1
    • 15gün

olabilir ama osmanlıdan öncede selçukludada çekik değildik

• 15gün

Tamam ben Osmanlı diyorum sen Selçuklu anla.. Batı taraflarına Osmanlı geldi, bende İstanbul'da yaşadığım için oradan örnek verdim. İlk Anadoluya giren Selçuklu evet, onların fethettiği topraklar da Türk insanı değil..

• 15gün

bir saçma yorum daha 👎👎

• ben kuman kıpçak turklerındeyım

0|1
    0|0
  • ne kadar saçma bir yorum olmuş 👎👎

0|0
    0|0
  • var olanlar var

0|0
    0|0
    • 15gün

yok kardeş olanlar uygur göçmeni felaan

• 15gün

bende oyle zannediyorum ama yerlisiyiz dediler, bu arada lazlar rize ve artvindedir

• 15gün

laz dediğim ırk olarak değil kardeş onu bende biliom :)

Yükleniyor...