Doğan Cüceloğlu Okuyor Musunuz?

Son yazdığı kitabı çıkar çıkmaz 2. gününde satın aldım. Doğan hocanın tüm kitaplarını severek okudum ve "Geliştiren Anne-Baba" kitabında da 116. sayfadayım. Sizlere de kesinlikle tavsiye ediyorum ve Doğan hocanın diğer kitaplarını da mutlaka okumanızı da tavsiye ediyorum. Elleri öpülesi ve en önemlisi hayat tecrübesinden ders alınması gereken hocalarımızdan biri.

Siz okuyor musunuz? ve tavsiye eder misiniz?

Not : "Geliştiren Anne-Baba" yı almanızı tekrar tavsiye ediyorum. :)

Doğan Cüceloğlu Okuyor Musunuz ?

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• alinacaklar listemde henuz alamadim.. ben de sana Dr. Ozgur Bolat'tan "Beni Odulle Cezalandirma"yi tavsiye ederim o da cocuk egitiminde cok guzel seylere parmak basmis

0|1
    0|0
    • 17gün

Peki Adem Güneşi okuyor musunuz?

• 17gün

Tamam ben de eğer kitaplarımdan fırsat bulursam alıp okucam ^^ Teşekkür ettim leyli :)

• 17gün

rica ederim 😊 ben de tesekkur ederim

En İyi Erkek Görüşü

• Bende size son okuduğum kitabı tavsiye edicem de orta okulda okumuştum unuttum adini 😂

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Hiç okumadım ama listeme ekleyebilirim :)

0|1
    0|0
  • Hayır sevmiyorum

0|1
    0|0
  • Kesinlikle alacağım kitap zevklerimiz aynı

0|1
    0|0
  • senin bu çocuklara ana babalığa bu kadar merakın neden var

0|1
    0|0
    • 17gün

İlk önce isyanım çevredeki anne babalara ve toplumun minik savunmasız bir cana bakış açısına. Onları sanki bizim malımızmış gibi görmesine, azarlamasına, kullanmasına ve düşünmeden davranmasına hareket etmesine kadar hepsi robot eylemleri. Sanki hepsi programlanmış ve öyle davranmak onların göreviymiş gibi sanki o canın ruhu yok, yüreği yok, hisleri yokmuş gibi davranmaları benim canımı çok yakıyor.

ve ben ise çocukları canımdan çok seviyorum. Bebekleri canımdan çok seviyorum ve bu güzel yürekli meleklerimize bu yapılanları hazmedemiyorum ve yapılması gereken daha farklı eylemlerin, düşünülmesi gereken daha güzel düşüncelerin ve hissedilmesi gereken daha özel duygularının olduğunu biliyorum. Tüm bunları hem teoride hem pratikte hayata geçirmek istiyorum ve düşündüklerimi çevremle ve sosyal medyada paylaşıyorum. Bir can ile yürekten iletişim kurmaya bayılıyorum ve ileride evlatlarımla eşimle de kurmayı çok istiyorum.

Kuru kuruya evleneceğim günü beklemeyi reddediyorum. Açıklayıcı mı?

• 17gün

evet çok güzel bir düşünce tebrik ederim çok güzel yazmışsınız psikolog falan mısın hani bu kadar insan falan

• 17gün

Yok sadece insanın özünün içinde gizli olduğunu düşünenlerdenim ve her şeyin bir sebebi olduğunu düşünenlerdenim ve bu dala merakım da sadece hobi düzeyinde ama ilgim yüksek. Pedagog veya PDR olmak isterdim ama artık mümkün değil. En azından kendime, çevreme ve ileride olacak aileme yeterli olabilecek donanıma ve yüreğe sahip olmak istiyorum. En önemlisi gerçek manada geniş ve sevgi dolu yürek beni mutlu kılacak. Evlatlarıma ayırabileceğim kaliteli zaman, beni yüreğine basmış evlat ve benim gözlerime bakan bir çift aşk dolu, güven dolu bir eş.. Beni daha ötesi tatmin edemez.

Erkekler Ne Diyor 3

• tanıyorum ama kitapını hiç okumadım.

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • Çok duydum ama okumadım.

0|1
    0|0
Yükleniyor...