İnternette en çok aranan kitap 'Kürk Mantolu Madonna' oldu, bu kitabı siz de aramış mıydınız?

Yandex, 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı heyecanı yaşanırken Türkiye’de internet kullanıcılarının en çok aradığı kitapları araştırdı. Yapılan analizde ilk sırayı Sabahattin Ali'nin önemli eseri “Kürk Mantolu Madonna” aldı. Kullanıcıların en çok aradığı ikinci kitap Oğuz Atay’ın “Tutunamayanlar” adlı eseri olurken, üçüncü sırada “Harry Potter ve Lanetli Çocuk” yer aldı.

Yandex’in araştırmasına göre internet kullanıcılarının en çok aradığı ilk 10 kitap şu şekilde sıralandı:

1. Sabahattin Ali – Kürk Mantolu Madonna

2. Oğuz Atay - Tutunamayanlar

3. J. K Rowling – Harry Potter ve Lanetli Çocuk

4. Yılmaz Özdil – Adam

5. Mete Yarar / Ceyhun Bozkurt – Darbenin Kayıp Saatleri

6. Emrah Serbes – Müptezeller

7. Kahraman Tazeoğlu / M. H. Kan – Mor

8. Yuval Noah Harari - Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens - İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi

9. Ayşe Kulin – Kanadı Kırık Kuşlar

10. Sarah Jio – Kelebek Adası

0|0
107|63

En İyi Kız Görüşü

• Evet aradım aldim okudum ağladım hediye ettim okudu ağladı

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hem de defalarca. 2013'te okudum ve ne yazik ki fazla populerlestigi icin googleda aramayi biraktim. Anca Sabahattin Ali uzerine birvarastirma yaparsam kitabi internette arar dururum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 106

• İlk bu instagram resimleri paylaşmaya başlandığında araştırmıştım. Ve o zamanlar cidden madonnayla alakası var sanıyordum ama kalkıp da canlı yayında okumadan "okudum, madonnanın hayatı" demedim. Merak edip araştırdım :D
    Aldım, okudum, büyülendim :)

0|1
    0|0
  • Ben direk aldim bir ara basladim basi pek sarmadi diye birakmistim daha sonra okurum diye ama kuzenim devam et cok guzel yerlere heliyor dedi simdi bu soruyu gorunce hatirladim hemen baslayacagim :)

0|1
    0|0
  • Ben o kitabi okudum da bence en fazla aranmasinin sebebi , bir tane kadin kitabi okudum diyip yalan soyluyo sonra kitabin konusuda şarkici madonna diyo ya bence ondan dolayidir jxhxdhhdhd

1|0
    0|0
  • Aramadım zaten popüler olmadan yıllar önce alıp okudugum bir kitaptı çünkü. Ama elimde olmasa ben de arayıp bakardım neymiş herkesin bu kadar konuştuğu kitap neymiş diye

0|0
    0|0
  • aramadim

0|0
    0|0
  • Aramadım çünkü uzun süredir kitaplığımda duruyor

0|0
    0|0
  • Çok önceden biliyordum 😂😂

0|0
    0|0
  • Hayir aramamistim

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Aradım ama hala okumadım.

0|0
    0|0
  • internetten aramadım. Kütüphaneden okuyorum ben

0|0
    0|0
  • Şu kitabı ısrarla araştırıp , okumayacağım.
    Nedense herkesin beğenisini alan şeyler bana tat vermiyor.

0|1
    0|0
    • 19gün

Aynen özellikle klasiklerden hiç haz etmem

• 19gün

Bu hayatın her yerinde böyle benim için filmde de dizide de kitapta da mesela titaniği izlemedim

• 19gün

Babam ve oğlum (... ve türevleri salya sümük filimler)
      Nokia 3310
      Elif Şafak - Aşk
      blablabla..

• Çok sıkıcı bir hikaye. Emeğe saygıdan kendimi zorlayarak bitirmistim. Hatta çoğunluk beğeniyor, bende anormallik falan mı var diye de kuskulanmıştım.

0|0
    0|0
  • 8. benim kitap çok pahalıydı çünkü gerçi 1 tl indirim yaptılar dalga geçer gibi neyse amaa kürk mantolu Madonna yılların kitabı millet daha yeni mi okuyo. ilginç

0|0
    0|0
  • Evet aramıştım :D

0|0
    0|0
  • okumayı istediğim ama bir türlü elime geçmeyen kitap 😂😂

0|1
    0|0
  • hayır cunku okumuştum herkese tavsiye ederim ilk sayfaları biraz sıkıcı gelebilir ama çok güzel bir kitap. :)) 8 . aranan kitabi araştırıyorm almam lazim

0|0
    0|0
  • Televizyon programında kadın pot kırdı ondan önce de biliyordum. almayi düşündüm bir ara ama arama yapmadim

0|0
    0|0
  • Ben Tutunamayanlar'i aramistim

0|0
    0|0
  • Hayranım bu kitaba, ama insanların büyüttüğü kadarda muhteşem ötesi bir kitap değil bana göre, kitaplarda kıyafetler gibi moda oldu şimdi ünlü olan kitabı sırf elinde olsun diye de okuyan var

0|0
    0|0
  • Hayır hicbirini aratmadim en son Adalet Ağaoğlu nu aratmıştım kürk mantolu madonnayı 6 7 sene önce okudum zaten millet yeni uyaniyor :D

0|0
    0|0
  • cok iyi bir kitap.. tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0
  • Kocan kadar konuş kitabını ilk okuduğumda arayıp almıştım.

0|0
    0|0
  • Aramadim ve okumadim

0|0
    0|0
  • Bence kesinlikle Kürk Montlu Maddonnaaai olayo viral reklamdı.

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • evde vardı zaten

0|0
    0|0
  • üniversitede hocamız okutturmuştu :)

0|0
    0|0
  • Elimdekini bitiriyim de onu da alıcam

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    76

Erkekler Ne Diyor 62

• bir tv programında sözü edilen ünlü eser 'bizim madonna mı?' diye gündeme düştü. Bilmeyen arkadaşlarımız biliyorum demek için aramış birinciliğe çıkarmış olmamalılar yoksa gerçekten merak edip aradıklarını sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Bu da ülkemizdeki ezberci eğitim sisteminin ne kadar da kronikleşmiş bir hastalık olduğunu gösteriyor. Öyle ki, Türk Edebiyatı'nın güzel örneklerinden olan kitapları bile insanlar internet sayesinde haberdar oluyorlar. Mesela, "çok arandıysa okunmaya değer değildir" tarzındaki yorumlar da insanların ne kadar ön yargılı olup, cahil kalabileceklerine güzel bir örnek teşkil ediyor.

0|0
    0|0
  • İnternet toplumu işte... vatanı facebooktan kurtaran insanlar merak edip kitabı okuyacağına google'a yazar sonuçta yaşam tarzı bu.

0|1
    0|0
  • Birinin cehaleti başkalarının aydınlanmasına vesile oldu. Ben kitabı duymustum ama okumamıştım. Yine okumayi düşümüyorum. Sebahattin Ali'lik bir durum yok. Okumayı kitap olarak sevmiyorum.😊😊

0|0
    0|0
  • Aramadım kanks

0|0
    0|0
  • @tektabancahatun u arıyorum bennnnnn

0|0
    0|0
  • Aramadım ama kitapçıdan satın aldım.

0|0
    0|0
  • Yok ben açık şemsiyeci aratmıştım

0|0
    0|0
  • Aramadım.

0|0
    0|0
  • Lisede hoca aldırmıştı okuyun diye ama ben polisiye okuyordum. Kitap kalmamıştı okuyacak o zaman okudum. İnternette aratmadım

0|0
    0|0
  • Kim yazdı diye aramıştım okuyunca gerçek madonna olduğunu anladım ve boşa okumuşum demiştim rihanna hayranı bir türkten farkı yok.

0|0
    0|0
  • Kürk mantolu madonnayı okumayı çok istedimde nedense başka bir kitap ilgimi çekünce ona yöneliyorum

0|0
    0|0
  • üniversitede okurken 1. ci sınıfta türk dil ve edebiyatı almıştım hoca oradan soru sorduğu için o kitabı okumak zorunda kaldım

0|0
    0|0
  • Aradım

0|0
    0|0
  • Kitapçı olarak çalışıyorum bunlarun hepsi elimden geçiyor ve bu tür müşterilerle çok işim oluyor.

0|0
    0|0
  • Hayır ilk defa burda duydum

0|0
    0|0
  • aramadım

0|0
    0|0
  • Aradım bir kere hatta aptal saptal gerizekali bir program da cahil birinin alay konusu olmuştu sinema filmi mi ne demişti tam hatırlamıyorum

0|0
    0|0
  • Ben bu kitabı aradığımda internet yok tu😀

0|0
    0|0
  • Elinde bu kitap olan varsa değişim yapalım

0|0
    0|0
  • Hic aramadik

0|0
    0|0
  • Ha bu şey şarkıcı olan dimi?

0|0
    0|0
  • Aramıştım ce okumuştum guzel bir kitap fotoğraf çekilip Instagrama koymak için alıyor millet.

0|0
    0|0
  • aramadım, okudum

0|0
    0|0
  • O kitap bana abartı gelmiştir hep.(Kötü değil abartı.)

0|0
    0|0
  • hayir

0|0
    0|0
  • Okuyalı çok oldu güzel kitap

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Şu geçen günkü olay yüzündendir bide kahve kitap instagram/tumblrcılar var tabi

0|0
    0|0
  • Hayır. Zerre de umrum da değil

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    32
Yükleniyor...