Arkadasimin annesinin Turkiye gozlemi cok dogru degil mi?

Arkadasimin annesi gecenlerde Turkiye'ye tatile gitmisti ve bu olaylar olmadan once donmustu. Bugun o arkadasimi gordum anlatti oyle annesi memnun kalmis ve okullari camileri falan cok gezmis ve kadina tuhaf gelen ilk olay sabahlari okulda ataturke olan hayranligi cocuklara bile ampoze edilmesi ve okullardan tut sirketlere kadar her yerde ataturk resmi olmasi ve turk bayragi. Sonra camilere tapanlarada sasirmis. Ve kizina dedigi turkler misafir perver ama cokta herseyi abartiyorlar. Mesela tercumana demis yani burada herkes ataturke tapiyor mu yoksa mecburiyetten mi diye.

Bugun arkadasim bana bunlari anlatinca dedim annen iyi gozlem yapmis

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• atatürk osmanlı dan kalan toprak ağalarının topraklarını halka dağıtmak için yasa çıkarmıştı. önce dersim isyanı oldu, isyan bastırılınca yasa bazı doğu illerinde uygulandı.menderesin ege de birsürü toprağı olduğu için chp den ayrılıp ayrı parti kurdu. böylece ailesinin topraklarını korudu. ayrıca milleti manipule etmek için "Atatürk ü koruma yasası" çıkardı, oy almak adına Atatürk ü kullandı. Heykellerin çoğu menderes döneminde dikilmiş. Kamu kurumlarına da Atatürk resmi zorunluluğu getirmiş. Atatürk ün çıkardığı kanunu beğenmeyip malını halka dağıtmamak için ayrı parti kuran adam milletin gözünü boyamak adına Atatürk ü en üst seviyede kullandı.

1|0
    2|1

Erkekler Ne Diyor 4

• pek ınandırıcı gelmedı zıra turkler ataturke hakettığı değerı vermez ama uzak doğuda japonyada bıle ataturke tapanların oldugu bir gerçektir. Herkes artık şu politikayı bırakmalı m. kemal dünya tarihine geçti para para para diyen ya da geldım gordum yendım diyen liderlerle dolu insanlık tarıhı mustafa kemal gibi yurtta sulh cihanda sulh diyen bir lidere açtır. Yazdığın hıkaye hıç ınandırıcı değil.

1|0
    0|2
  • atatürk bir peygamber değil TÜRKIYE CUMHURIYETI nin kurucusu ve her yerde resimi olması ya da heykeli olması bence put diye görmek ya da varmak değil saygı sevgidir bundan ilerisini diyenede birşey demem onların düşüncesi ve BAYRAK meselesi bizim bayrağımız öyle sıradan renkler gibimi geldi bir araya yoksa ŞEHITLERIN kanları ilemi oldu onu düşünün abartı diyorsunuz ne yani abd bayrakları gibi bikini olarak popomuzami takalim. Iyi akşamlar.

1|0
    0|0
  • çok doğru. dünyada en fazla bayrak asılan ülkeymiş zaten. bence çok saçma böyle sembolik şeylere fazla önem vermek. atatürk konusuna gelince ne yapsın garibanlar başka bir liderden haberleri mi var ilkokul beşten beri kulaklarına bağıra bağıra zorla sevdiriliyor onlara da birşey diyemiyorum haklılar

0|2
    1|1
    • Bence ulkenin economisi bayraklar yerine baska birseye harcansa :)

• kfdskjfjksdhfkj olmaz ama vatan seven bayrak asar !1!1

• tapmıyoruz biz saygı duyuyoruz aradaki farkı kaçırmayalım...

2|0
    0|2

Kızlar Ne Diyor 4

• Bi kere o tapma değil saygıdır. Bu kadar çok bayrak olması o bayrağın kolay kazanılmadığının o bayrağın üzerinde binlerce şehitin kanı olmasıdır o da bir saygıdır itirazı olan varsa çeksin gitsin bu ülkeden. Dünyada nerdeyse her milletin kahraman olarak gördüğü bir kişi vardır bizimki de Atatürk ki Atatürk sırf Türk milletinin kahramanı değil tüm dünyada örnek alınan bir kişidir. Tabi bu kadar çok sevilen bir kişinin sevmeyeni vardır ama onlar da bu ülkenin vatandaşı ise Atatürkün ilkelerine saygı göstermelidir evet bu mecburiyettir. Bu topraklar kolay kazanılmadı!

1|0
    0|0
  • bazı kemalist düşüncedeki insanlar kızacak belki ama vakti zamanında kemalist düşüncenin dayattığı fikrlerden kurtlmaya çalışn insanlar aynı şeyi şimdide tayip için yapıyorlar ne yazık ki abartmakdan öte putlaştırıyorz tıpki şuan günümzde tayibi peygamber sanan cahil insalarn olduğu gibi

1|0
    0|1
    • Haaklisin son zamanlardaki olaylar aynen eskiden ve hala chp lilerin yapmis oldugu hareketler. Tayyibi asla desteklemem ama dogru konusmak gerek

• Tayibi bende desteklemiyorum ancak o adam kötünün iyisi ülkemizde bir çok vatandaş zorundalıktan oy veriyor lider ruhlu başka biri olsa ona verirler oyu ama şuan henüz kimse liderlk yarışndas değil

• her liderin iyi yanı olduğu gibi kötü yanıda vardır..Evet Cumhuriyete Atatürk sayesinde girdsik ancak her lider gibi onunda dayatması oldu asla tayiple eş değer olmaz atam ancak tayibin bazı yaptığı dayatmaların sdace ona has olmadığını söylemeye çalıştm

• yav he he.biz de tapıyoruz ya Atatürk'e... biz ona tapmıyoruz,biz onu benimsiyor ve seviyoruz.

2|0
    0|0
  • Ampoze değil empoze kardeşim

0|0
    0|0
Yükleniyor...