Farklı kültürlere ait yemekler biliyor musunuz?

Farklı kültürlere ait bildiğiniz ve sevdiğiniz yemekler var mı? Mesela ben japonyaya ait spagetti çerezini çok seviyorum, bildiğimiz spagettiyi kızartıp sonra üzerine baharat, pul biber vs serpip servis ediliyor gayet de lezzetli. Bir de yine japonların ''onigiri'' dediği ton balıklık pirinç lezzetli. Tabii üzerinde yosun olmayan versiyonu :)

Güncellemeler:
Bir de Bulgaristana has Tikvenik ne Snejinki var :)

0|0
4|18

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 17

• ben bir anime sever olarak onların yedikleri şeylere ilgi duymaya başladım yani japonların :D onigiri yi çok canım çekmişti izlerken bir de ramen var ya :D mutlaka yemem lazım bu ikisini :D çok özendiriyorlar :D

1|0
    0|0
  • Daha çok tercihim türk mutfağı ve akdeniz mutfağı

2|0
    0|0
  • fajita s

lutenitza

favorilerimdir

1|0
    0|0
  • ben daha ankaradan çıkamıyorum. bir de japonyaya kadar mı gideceğim. herhalde o zaman dünya benim olur.

1|0
    0|0
  • İtalyan tavuk yemeği 'Wrap' denemelisin %100 doyarsın ayrıca :)

1|0
    0|0
  • gerip ben akfama nasıl eserse onu denyorum ;))

Mesela Pilav içine kızarmış bezelye ve soya filizini denemeni tavsiye ederim ;) istersen minik küpcükler halindede patates kızartıp içine ekleyebilirsin :) HongKong mutfagında gormustum adını hal bılmem :D

yani bildiğim tarifler elbet var muhakkak ısmıde var ama ben Turkce kullanıyorum :D

0|0
    0|0
    • ben tantuni istiyom bol soganlı :D

• ya pampa yapma Akın var dıye bsıey demedım oda tantunimi allah asşkına.. la bak dur Üsküdarda Biyere götürücem seni Gorursun tantuniyi :D

• kuru pilav candır :)

1|0
    0|0
  • bize soğan lazım. sarımsak lazım. lahmacun, adana, iskender, tavuk döner lazım. bize onlar ters :)

0|0
    0|0
  • Şu an yediğimiz çogu şey farklı kültürlere ait.Mesela pizza :)

0|0
    0|0
  • macır yemekleri yap işte nasıl bulgarsın sen

0|0
    0|0
  • Nigiri

1|0
    0|0
  • yav güzel kardeşim en güzeli türk mutfağıdır,herşeye nekadar özeniyorsunuz.türkiyeye gelen turistin bile öğrendiği ilk kelime" turkısh raki şiş kebap" bizimkilerde yok italyan yemekleri yok çin yemekleri, kardeşim dünyanın neresinde içli köfte ,mantı,kebap,çiğ köfte,kokoreç gibi lezzetli şeyler yiyebilirsinki bunu sizde biliyorsunuz ama yinede bir avrupa özentisi almış başını gidiyor.avrupa o kadar güzel biyer olsa neden yazın bütün avrupa almanya,ingiltere,fransa hepsi bizim ülkemize akın ediyor.yapmayın ,yapmaayııın:)))

0|0
    1|0
    • tamam da ben avrupa özentisi değilimki,zaten Avrupalıyım orada doğdum büyüdüm. neyin özentiliğini yaşayayım?

• ben yolumdayımda ,sen yoldan çokmışsın:)artık yollu mu desem ne desem?:)

• oha. terbiyesiz...

• Snejinki

1|0
    0|0
  • tikvenik

1|0
    0|0
  • japon kültürüne ait bir de eşeğinko sikiko var

0|0
    0|0
  • o senin japon spaghettisi dedigin bizim eriste yemegi !

en iyi yemek bence melemen ya da iskembe corbasi !

0|0
    0|0
  • bulgarian girl and asian man hard:D:D:D:D

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• japonyaya ait balık fileto .. karidesli noddle

koreye ait dana soslu ramen..

ve kim bilir daha ne cok var tatmadıklarımdan:)

1|0
    0|0
  • kendi ulkem den yani bulgaristandan Tereyağlı Bulgar Ekmeği zaduseno ve turk mutfagi :)

1|0
    0|0
  • spagettiyi zeytinyağıyla mı kızartıyorsun?

0|0
    0|0
    • zeytinyağı olur ayçiçek yağı olur fark etmiyor ama biz ayçiçekle kızartıyoruz çogunlukla

• öncesinde haşlıyormusun

• klasik ve kli$e bir cevap olacak ama; sushi seviyorum ben .

1|0
    0|0
Yükleniyor...