Nietzshe'nin en çok hangi kitabı seni etkiledi <3 ?

Böyle buyurdu zerdüşt kitabı hemen hemen okuyan herkesi etkilemiştir. Onun dışında okuduğunuz hangi kitabı sizi etkiledi?

0|0
2|17

Erkekler Ne Diyor 17

• Ecce Homo (insan olmak) yazdığı son kitaptır ayrıca. Hatta tamamlayamamış bazı sayfaları değiştirilmiştir. Zerdüşt çok ağırdır, herkes için ve hiç kimse için bir kitap diye tanımlar Nietzsche bu kitabı da. Ecce Homo kitabını yazdıktan kısa süre sonra şehir meydanında bir ata sarılarak (Shakespeare'in Othello oyunundan bir sahne) ağlamış aka binde delirmiştir. Ömrünün son 10 yılını kaskatı bir şekilde yatalak olarak geçirmiştir. En beğendiğim yazar, iş yerinde molalarda okurdum kitaplarını. İdolüm, ustam, şahım, pirim.

1|0
    0|0
  • "Böyle Buyurdu Zerdüşt"ü okuyorum. Onun üzerine, bunun üzerine konuşuyor. Bazı bölümleri anlıyorum ama genel olarak zerdüştün öğretisini hiç kavrayamadım. Anladıysan bana anlatır mısın? Onun dışında "İnsanca, Pek İnsanca"yı okudum ve sevdim çünkü diğer eserlerine nazaran çok anlaşılır ve benim görüşlerime daha uygun.

1|0
    0|0
    • 16gün

Zerdüşt sadece bağımsız karakter gelişimini öğütlüyor aslında. Ne almak, ne de vermek için insanlara muhtaç kalmamayı. Bana kalırsa Tanrı öldü ile kastı insanlığın geri dönülmez şekilde değiştiği ve son insan dediği tiplere bakarsak bizi bekleyen o boş vermişlikten kurtulmamızı söylüyor. Yani özetle, kendini tanıyan ve ne istediğini bilen kişilerin, geçmişteki birikmiş ikiyüzlü ve çıkarcılıkla dolu ahlak safsatalarını bir kenara bırakarak, hiçbir hazzın kölesi olmadan bireyin var olmasını destekliyor. Ben böyle anladım.

• Ben Nietzsche Ağladığında'dan sonra Zerdüşt'ü okuduğum için cevap veremiyorum, biri onun kitabı değil diğerini de sen elemişsin :D Yazarı hakkında spekülasyonlar olsa da Güç İstenci'ni bulup okumak niyetindeyim, bende başka kitapları var ama hemen her okuduğumu onaylayıp geçmekten heyecanlanamıyorum :D

1|0
    0|0
  • friedrichin tek böyle buyurdu zerdüştünü okudum okuyorum ve okudukça mutsuz ediyor ama okunası ve etkileyici üstinsan açıklamaları var

1|0
    0|0
  • hiçbirini okumadim ama hepsi güzelmiş duydum

0|0
    0|0
  • böyle buyurdu zedüşt := )

0|0
    0|0
  • elime ne geçtiyse

0|0
    0|0
  • Hiç bir kitabı.

0|0
    0|0
  • Hic ojumadim

0|0
    0|0
  • Ecce Homo

0|0
    0|0
  • Hiç birini okumadim

0|0
    0|0
  • İrvin d Yalom - Nietzsche ağladığında

0|0
    0|0
  • insan olmak

0|0
    0|0
  • Zerdüşt

0|0
    0|0
  • Yokluk atamada

0|0
    0|0
  • cin ali 😢

Lan ne zayıf cocuktu ya bir deri bir kemik

0|0
    0|0
  • Böyle buyurdu Zerdüşt ve Nietzsche ağladığında

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Zerdüşt

0|0
    0|0
  • bir kitabını okudum bir daha da almak istemedim çok sıkıcı bir yazımı vardı nietzshe ağladığında

0|0
    0|0
    • 16gün

O kitap Nietzsche'nin değil, Irvine Yalom adlı bir yazarın Nietzsche hakkında yazdığı bir romandır. Filozof zaten Nietzsche çok sıkıcı romanlar yazacak biri değil.

• 16gün

😁 cidden mi hemen kitaba bakicam

Yükleniyor...