Özel üniversite mi devlet üniversite mi ?

Özel üniversiteyimi terch edersiniz yoksa devlet üniversitesini mi ? Artı özel üniversitede belli bir puan yapmak gerekiyor mu yoksa sadece barajı geçmek yeterli mi ? Aranızda özel ünvde okuyan var mı ? eğitimlerinden memnun mu ?

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• Kalite ve eğitim bakımından mı soruyorsun bu soruyu. öyle soruyorsan özel diyim yani imkanların iyiyse tabi ama her özelde olmaz. işin hakkını veren bir kaç üniversite var gerçekten. özellerde bazı bölümler var barajı geçip girebiliyorsun fazla önemli olmayan bölümler sanırım. Bazı bölümlerin puanı yüksek oluyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Özel üniversitelerde puan istiyor . Devlet üniversitelerinde atıyorum 400'le bir yere gireceksen özelde 250 300 arası bir puan ister o bölüme barajı geçmek yetmeyebilir .

0|0
    0|0
  • paran varsa özel yoksa devlet ;)

1|0
    0|0
  • puan gerekiyo tabikide öyle barajı geçiyim hukuk okuyum muhabbeti yok.

0|0
    0|0
  • bilkentte okuyorum. eğer özel üniversiteyi seçeceksen ingilizcen sağlam olsun. çünkü aksi takdirde benim gibi ingilizce argo sözlüğü alıp herkese duygularını aktarırsın. belli bir puan yapman gerekiyor. barajı geçip girdiğin bölümler gereksiz bölümlerdir. ama devlet üni giriş puanlarından az yaparsın.

0|0
    0|0
  • Hangi vakıf üniversitesi olduğuna göre değişir. En baştaki vakıf üniversiteleri tüm devlet üniversitelerinden iyidir ancak onun dışında kalanların oyun parkından pek farkı yok.

0|0
    0|0
  • Eğitimine güvendiğin Üniversite.

Özel, Devlet farketmez.

0|0
    0|0
  • şimdiki aklım olsa özelde okurdum,ğitim kalitesi daha iyidir diye düşünüuorum birde aynı parayı devlet üniversitesinde de harcadım zaten :D

0|0
    0|0
  • kendin için sormuyosun dimi?

0|0
    0|0
  • maddi gücün varsa özelde oku şehir dışı uğraşma normal bir düzeydeyse kaçanç devlette okunur

0|0
    0|0
  • Özelde okudum, puanla girdim. Eğitim güzeldi ama biraz laylay geçti diyebilirim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Özel üniversiteler dil bakımından öğrenciye çok daha geniş olanaklar tanıyor , ama her özel üniversite bir değil elbette , bi' Koç'la Medipol üniversitesi tabi ki farklı , devlet veya özel üniversitede önemli olan akademik kadrodur , gitmek istediğin bölümün akademik kadrosuna üniversitenin internet adresinden bakarsan daha iyi bilgi edinirsin :)

0|0
    0|0
  • Özelde okuyorum, çok memnunum. İmkanları kıyaslanamaz bile devletle. İyi bir özel üniversite istiyorsan burssuz da olsa yine ortalama bir puan yapman gerekiyor barajı geçmek yeterli değil.

0|0
    0|0
  • ben koçtayım ve gayet memnunum. sormak istedigin seyler varsa yardımcı olabilirim :)

0|0
    0|0
  • Hangi bölümü istiyorsun ona göre? Ve yapabildiğin puan aralığı ne?

0|0
    0|0
  • Ne okumak istediğinle alakalı bence. Ben özel bir üniversitede burslu okuyorum. Bölümüm işletme. Aldığım puanla boğaziçi işletme hariç tüm işletmelere girebiliyordum ama böylesinin kariyerim açısından daha faydalı olucağına karar verdim. Okulun bize sunduğu imkanlar devlet üniversitesiyle kıyaslanamaz. Derslerde kullanılan teknoloji, hocaların birebir ilgilenmesi, bütün fikirlerini desteklemeleri, rektörle bile iletişim kurabiliyor olmak çok büyük artılar.

Ve tabii ki puan alman gerekiyor. Özel üniversitelerinde iyileri var, kötüleri var. Aldığın puana göre burslu olabiliyorsun ama burssuz puanları nispeten düşük. Sırf barajı geçip giremezsin iyi bir özele amma bir çoğuna da girebilirsin. Parası olan biri düşük puan almışsa özele gitmeli bence. Oldukça kaliteli bir eğitim alıyorsun sonuçta.

0|0
    0|0
Yükleniyor...