Sizce yaz saati kış saati uygulaması neden kaldırıldı?

Ben bu konu ortaya çıktığından beri neyi nereye aldık anlamadım gitti. Neyse işin o kısmı bir yana dursun sırf kafasına öyle esti diye birilerinin bu uygulamayı kaldıracağını düşünmüyorum belkide doğu Avrupa ile arayı açıp Ortadoğu'ya yaklaşma arzusu ile alınmış bir karardır. Bir diğer savda enerji tasarrufu, hicbir ulkenin aklina gelmeyen su kadar basit bir fikrin sayin sadik badak'in aklina gelmesidir. tabii, madem yaz saati uygulamasi enerjiden tasarruf etmek icin var; e o zaman kisin da yaz saati kullanir, tasarrufun kralini yapariz? hatta saatlerimizi soyle 12 saat kadar ileri aldik miydi dunyanin enerji merkezi olur, butun dunyaya enerji ihrac edebiliriz. paramizdan da 12 sifir daha attik mi gel keyfim gel. dusunsenize amerika'ya elektrik satiyoruz! hemi de 1tl=841043000000 paritesinden. yalniz tek korkum diger ulkelerin de duruma uyanip saatlerini ileri almalari. gerci o zaman biz de daha ileri aliriz. hehyt! iste bu be! yillardir nasil da aklimiza gelmedi...

0|0
4|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Havanın erken kararması sosyal yaşamı etkiliyor okul iş vs bu yüzden saatler alınmadı güneş ışığından daha fazla yararlanabilmek için

0|0
    0|0
  • Vay be hayal dünyan ne geniş kendin senaryoyu çizmissin

0|0
    0|0
  • Turkiyeyle norvec arasinda 2 saat fark olustu yaaa

0|0
    0|0
  • bu soru denemede bile çıktı. ve cevap güneşden daha fazla yararlanabilmek içinmiş😀

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...