Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

hiç doğruluğu olmayan şuursuz birinin düşüncesi. Nasıl bu kadar cahil olunabiliyor? NE KADAR DEĞERLİ OLDUĞUNUN FARKINDA MISIN?

Burada birçok bacımızın gözden kaçırdığı şu hakikati vurgulayarak söze girmek istiyoruz: Unutmamak gerekir ki, bir şey ancak çok değerli ve çok kıymetli olduğunda gizlenir, saklanır, koruma altına alınır. Değersiz, önemsiz ve kıymetsiz şeylerin saklanmaya, gözlerden ırak tutulmaya ihtiyacı yoktur. Mesela demir de bir madendir, altın da… Ama demir cadde ve sokaklarda atılı dururken, altın evlerin en derin ve en gizli yerlerine saklanır.

Niçin?

Çünkü çok kıymetlidir…

İşte bu gerçeği güzelce idrak ettiği zaman kadının, Rabbinin kendisine ne kadar değer verdiğini ve kendisinin O’nun katında ne kadar kıymetli olduğunu anlaması hiçte zor değildir.

Ey bacım! Bu noktayı hiç düşünmüş müydün? Ve yine hiç düşünmüş müydün Rabbinin sana tesettürü emrederek seni yabancı erkeklerin bakışlarından neden uzak tutmak istediğini?

Bu soruya biz cevap verelim: Rabbinin sana tesettürü emrederek seni yabancı erkeklerin bakışlarından uzak tutmak istemesinin sebebi; senin, Allah katında çok ama çok değerli ve kıymetli olmandandır.

Evet, sen gerçektende gizlenip saklanacak kadar çok kıymetli ve çok değerlisin. Hem de tıpkı bir altın, bir yakut, bir inci ve bir mercan gibi…

Şimdi bir düşün… Eğer sen Allah katında değerli olmasaydın Rabbin seni hiç insanlardan saklar, onların kem gözlerinden ırak tutar mıydı? Eğer sen Allah katında kıymetli olmasaydın Rabbin seni sadece eşine has kılar mıydı? Böyle yaptığına göre demek ki kadın olarak sen, Allah katında gözlerden uzak tutulmayı gerektirecek kadar değerli ve kıymetlisin.

İşte bu noktayı iyi idrak ettiğinde, senin bedeninin neden bütünüyle avret olduğunun gerekçelerinden birisini anlaşılmış olacaksın.

Elbette ki kadının bütünüyle avret olmasının mantıkî başka nedenleri de vardır. Mesela onun vücudunun her hangi bir yerini görmenin erkeklerin şehvetlerini kamçılaması bunun nedenlerinden sayılabilir.siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ??siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ??siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ??


0|0

Erkekler Ne Diyor 6

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...