İnsan bir manyetosfer üretebilir mi?

Diyelim ki Dünya'mız manyetik kalkanını kaybetti.Sizce sahip olduğumuz teknolojiyle nasıl bir manyetik kalkan üretebiliriz? Manyetik alan hakkında buradan bilgi edinebilirsiniz; link (Vikipedi)

link (2)

link (Belgesel)

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlık manyetosferin yok olacağı zamana dek hala yaşama umudunu dünyaya bağlamışsa işi çok çok zor. Varsayımsal ve fazlaca kurgusal düşününce gücünü güneşten alan, dünya ile güneş arasında insan yapımı minyatür gezegen şeklinde birden fazla mıknatıs konulabilir ya da güneşten gelen bu zerrelerin yönünü değiştirebilecek kadar yoğun ve şiddetli titreşimler ile güneşe yönlendirilmiş lazer tekniği kullanılabilir. Tabi bunlar kendi kurgularım.

Böylesi bir kalkanı yapabilmiş olsa dahi insanoğlunun manyetik alanın olmadığı bir dünyada canlı kalıp kalamayacağıda kesin değil. En makulu sanırım uzayda kolonileşme..

1|0
    0|0
    • Çok güzel fikirler.Fakat sence insan yapımı minyatür gezegenler olsa Dünya'nın ve diğer gezegenlerin çekimlerine kapılarak dış güneş sistemine fırlatılmazlar mı? Uzayda kolonileşme gibi bir şey olursa kendi araçlarımızın manyetik kalkanı olabilir.Öylesi daha kolay olur..

• Bu minyatür yapıdaki yapay mıknatısları yörüngedeki uydular gibi düşünebiliriz. Dünya ile aynı yönde onun hızına eşit bir şekilde ama dünyanın etrafında dönmeme kaydıyla güneş ve dünyanın arasında hareket edebilir. Bunların çalışma şeklini tarif edersem kabaca; tazyikli şekilde hortumdan bize su sıkıldığını düşünelim. Hortumun ucuna yakın yere bir misketi koyarsak ufacık misket akan suyun yönünü ciddi anlamda değiştirir . Kabaca mantığı bu.

• Anladım.Güzel..

Erkekler Ne Diyor 4

• 2 sene önce Fizik 2 dersini B+ ile geçmiştim,profesörler yardım isterse elimizden geldiği kadarıyla :/

0|1
    1|0
  • Bahsedilen boyutta bir manyetik alan üretmek çok zor, gereken enerji miktarı yüksek. Kısa gelecekte manyetik alanda bir değişme olmayacak zaten, günümüz teknolojisi ile mümkün olmasa da gelecek bir kaç yüzyılda çözüm bulunacağını düşünüyorum. Tahminimce olası bir manyetik alan kaybında tüm dünyayı kaplamak yerine bölgesel kalkanlar kullanılacak.

1|0
    0|0
  • beklediğin cevabı verecek olan kişinin bu sitede takılacağını pek sanmıyorum

0|0
    1|0
  • seni atarız uzaya yaparsın dert etme :D

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...