Türkiye de iyi satan kitap yazarları iyi para kazanıyor mu?

Sizce türkiyede kitap yazmak ve yazılan kitabın satılması zor mu para kazandırır mı? Cok iyi denemeler yazıyorum herkes bayılıyo artık adımın duyulmasını istiyorum ve roman işine giriştim siz olsanız hangi tür romanlar dikkatinizi cok cekerdi ve alırdını? Polisiye, psikolojik, aşk, cinsel.. fikirlerinizi bekliyorum

0|1
1|5

Erkekler Ne Diyor 5

• genellikle ayrılık acı konulari içeren romanlar her zaman daha fazla ilgi görür ama kazançları hakkında pek bilgi sahibi değilim

0|0
    0|0
  • turkiyede ktap okuma aliskanligi cok az zannetmiyorum

0|0
    0|0
  • türkiyede kitap okuyan kaç kişi var ki? hiç kendini yorma.

0|0
    0|0
  • türkiyede okuma orani o kadar düşük ki adn duyulsada hitap edecegi kesim cok az

0|0
    0|0
  • Türkiyede yazarlıktan para kazanmak cok cok cok zor. Neden mi? Birincisi kitap okuyan bir toplum değiliz. İkincisi kitapların edebiliği yerine para kazandırması hedefleniyor ( Basan kitapcı açısından) haliyle edebi eserler basılmıyor. Edebi olmayan eserlerin reklamları da fazla yapılmıyor. üçüncü olarak Türkiye bir düşünce ülkesi değil, belli kesinler dışında hiç kimse nihilist ve varoluşcu kitaplar okumaz. O belli kesimlerde genellikler albert camus ya da sartre gibi yazarları okur türk yazarlara sıra gelmez. Dördüncü olarak eğer ki yayınevlerinin seni kapmak istediği bir yazar değilsen ve heleki yeni bir yazarsan sana %2 bile telif vermiyorlar. Buda 10 liraya satılan bir kitabın kar edilen kısmından %2 almak demek ve 100 bin kitap satılsa varın siz düşünün (aylık 250 tl felan). Bende şiir ve kitap yazıyorum ama klasik ahmet batman ve kahraman tazeoglu gibi yazarlardan farklı olarak düşünceye yönelik kitap ve şiirler. Lakin bitirdiğimde tutunmam cok zor olarak biliyorum. Sen sen ol asla yazarlıktan para kazanılacagını düşünme :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kitap ticari bir araç değildir para için yazılmaz satılmaz

0|0
    0|0
    • 22gün

Hem kendimi tatmin edicem hemde tabiki para kazanmak amaclı yapıcam neden ticari amacla yapılmasın anlamadım etik olmayan tarafı nedir? Yüzyıllardır yapılan bişey kitap yazıp satmak.

• 22gün

Kitabı para için yazacaksan hiç yazma gerçekten edebi sanat için yazacaksan alnından öperim zaten bir kitabın para için yazılıp yazilmadigi belli olur hele Türkiye'de satamazsin okuma oranı çok düşük

Yükleniyor...