Bir ejderhanız olsa adını ne koyardınız?

Ejderhalar birçok dizi, film ve hikayelere konu edinmiş hayali karakterlerdir. Fakat çok önceden beri hem #Doğu'da hem de #Batı'da aynı anda popüler olması ve hikayelerde malzeme olması, gerçekte yaşamış oldukları konusunda şüphe uyandırıyor.

Dünya üzerinde görev yapan çok sayıda #arkeolog var. Lakin bugüne kadar ejderha veya ejderha olması şüphe uyandıran herhangi bir kalıntıya rastlanılmadı. Bu durum ejderhaların sadece birer hayali ürün olduğunu ortaya koyuyor.

Hikayelere göre ejderhalar; insanlığa hükmeden, acımasız, zalim, yıkıcı ve egoist canlılardır.

Gerçekte var olmadıklarını bilmemize rağmen ejderha konulu film ve hikayeleri okuyup izlemek bize her zaman keyif verir. Mesela ''The #Hobbit'' filminde yer alan #Smaug adlı ejderhanın Bilbo Baggins ile kurmuş olduğu bazı diyaloglar.

-İstediğim zaman, istediğim yerde öldürürüm.

-Benim derim sapasağlamdır, hiçbir kılıç beni öldüremez.

-Benim dişlerim kılıç, pençelerim mızrak, kanatlarım fırtınadır.

-Sen kimsin ki benim karşımda duruyorsun?

-Yanında ki çocuğun mu? Onu ateşimden koruyamazsın, yakıp geçer !

-Söyle bakalım zavallı, bana nasıl karşı koyacaksın? Elinde hiçbir şey kalmadı, ölümden başka...

Tabii izleyenler ve okuyanlar da bu diyalogları ve sergilemiş oldukları güçleri görünce etkileniyor. Bugün de logosu #ejderha olan birçok firma bulunmakta. Örneğin; MSI...

Bir ejderhanız olsa adını ne koyardınız ?

Adını ''Volkan'' koydum. Adını ben verdim, kaderini Allah versin.

1|0
18|14

En İyi Kız Görüşü

• Adını hüsam koyardım canım hüsam'ım😍 Ay ne tatlı olurdu gezerdi ortalıkta böyle onu dısarı cıkarirdim gezdirmeye sevmedigim birini görünce "Hüsammm üfür bakim abine/ablana" derdim, sigaramı yakardı. Onunla gece ates yakar, yıldızları izlerdik sonra ateşinde kestane falan pişirirdik. Keşkem bir ejderyam olsaydı, hüzünlendim şu an.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Parçala Behçet koyardım.. Off ne parçalatacak adam var ülkede..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

Erkekler Ne Diyor 13

• Coniiiii yakala oniiii

0|0
    0|0
  • Ben The Witcher hastası bir adamım... Ejderhanın adı da Roach olurdu... Oyunda ki atın adı gibi...

0|0
    0|0
  • Simonun iti koyardım

0|0
    0|0
  • Reyhard koyardim adını

0|0
    0|0
  • Adını Feriha koydum

0|0
    0|0
  • Tırtıllı koyarrdim. 😎😎😂