Nostalji neden bu kadar çok seviliyor?

Nostalji neden bu kadar çok seviliyor?

Retro tarz ya da nostalji denilen bir kaide var. Zamanın ta kendisi olmakla birlikte geleceğe de yön veren bir şey!
Kimi zaman bir ses oluyor bu, tıpkı şu an dinlediğiniz şarkı gibi...
Kimi zaman bir kadının bakışları oluyor bu, tıpkı şu an gözlerine baktığınız gibi...
Peki, hiç kendinize sordunuz mu; ben nostaljiyi neden bu kadar çok seviyorum diye?

1|0
21|14

En İyi Kız Görüşü

• Gecmise dair, genelde guzel anilar kaliyor akilda. Kotu anilari unutmayi tercih ediyoruz. Hatirlamak istemedigimiz icin de siliklesiyor ve bir sure sonra yok oluyor. Kimse oynarken nasil dustugunu ve caninin nasil yandigini hatirlamaz, ama mahalle arasinda gecirdigi vaktin ona keyif verdigini hatirlar grcmisi dusununce. Nostalji bize guzel olani hatirlatiyor. O yuzden nostalji guzeldir.

Bir de benim gibi yenilikle arasi iyi olmayanlar var tabi. Yeni seylere cok kapaliyim. O yuzden eskiyi ve eskiyi hatirlatan seyleri severim.

1|1
    2|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Eskiyi hatırlattığı içindir belkide... Çook secerim :)

1|1
    0|0
  • Yenilerin ruhu olmadığı için biz de eskilere tutunuyoruz.

0|1
    0|0
  • Çünkü eskilerde ruh var. Hayat sevinci onlarda ekstradan var. Ve bu her şeye işlenmiş. Bu nedenle bende gizli bir kıskançlık var o zamanlara karşı :)

0|1
    0|0
  • Nostaljiye bayılırım eski masa sandalye koltuk saat telefon eşya kitap tablo şarkı film aktör aktris nostalji iyidir...

0|1
    0|0
  • Daha tutkulu eski asklar... Simdi herkes hizli yasiyor

0|1
    0|0
  • Tam bir nostalji hastasıyım

0|2
    0|0
  • Çünkü nostalji daha temizdaha gerçek geliyor, üzerinde nerdeyse hiç oynama yapılmayan şarkılar.

1|1
    0|0
  • Birçok insan, geçmişi gelecekten daha ilginç bulduğu için nostalji seviliyorr

1|1
    0|0
  • Gelecekten habersiz bugünden memnuniyetsiziz o yuzden

0|1
    0|0
  • Gifteki kadin kim guzelmis

0|1
    0|0
  • daha saf ve temizlerdi

0|2
    0|0
  • çünkü acılar hatıralaşınca güzelleşir demişler.. tatlı hatıralarsa nasıl olmasın:)

0|1
    0|0
  • Geçmişe duyulan özlem geri gelmeyeceğini bildiğimiz için olmalı.

0|1
    0|0
  • Zira günümüzdeki her şey şov, gösteriş. Gerçek değil. Eskiden insanlar hissederek yaşarmış.

0|1
    0|0
  • Eskiler bir başkadır.. bu herşeyde gecerli..

0|1
    0|0
  • Audrey sana bayılıyorum ya

0|2
    0|0
  • Güzel çünkü

0|1
    0|0
  • Kalite olduğu için

0|1
    0|0
  • Çünkü çok güzel

0|1
    0|0
  • Guzeldi naifti

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• aslında herkesin geçmişe duyduğu bir özlem var
    kimisi daha düz hayat diye özlem duyuyor kimisi belki daha net diye..
    nostajinin bu yüzden asla modası geçmez

0|1
    0|0
  • Evet eakıye daır ozlem ya da o tarıhlerde yasamak ıstıyordu ınsan belkıde o yızden sevılıyor ama bırde şu varkııı
    Eger bırazcık eskı tarıhlerı sevdıgın ıcın O zamanları ysamaya calıssan malesef sımdıkı nesıl sana kıro der kezban der cahıl der :)
    Kendılerı popi ya :)

0|1
    0|0
  • O zamanın kıyafetlerini giyiniş tarzını çok seviyorum. Günümüzde erkeğin ne giydiğine pek anlam veremiyorum, bu yüzden genelde o zamanınkine yakın tarzda kıyafet giyerim. Benden de yaşlı bir paltom var mesela 😊

0|1
    0|0
  • Daha güzeldi

0|1
    0|0
  • ozamanlar bir değeri vardı yapılan işin cuppada cuppa diye şarkı yapıyolar artık

0|1
    0|0
  • çünkü o zaman sevgi saftı bugüne nazaran

0|1
    0|0
  • eskiler daha içtenlikli

0|1
    0|0
  • Eskiler güzeldir. Saflığımız ve temizliğimiz geliyor aklımıza...

0|1
    0|0
  • İnsan Eskileri Özlüyor Bazen

0|1
    0|0
  • Eski şarkılardaki çekicilik başkadır

0|0
    0|0
  • Buram buram yaşanmişliklar ve özlem, kalite koktuğu için.. zaten her yeni moda da biraz daha eskiye özlem duyuyoruz. Nedeni yeni şeylerin bir öznelliği ve ederi olmamasindan.

0|0
    0|0
  • o zamanların en iyi şarkılarına nostalji dendiği için..

0|0
    0|0
  • Eskileri anmak bazen iyi oluyor

0|0
    0|0
  • eskiler her zaman başkadır

0|0
    0|0
Yükleniyor...