Paranın karşısında küçülen insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Başıma bir olay geldi kocaman bir adam yaşını başını almış ticaretle uğraşıyor mekan sahibi vs vs vs...Bir mal aldım parasını verdim ama akşam kafamı topladıktan sonra hesabımı yaptım 250 tl eksik gözüküyor meğersem 250 tl kaporosunu vermişdim ve onu düşmeyi unutmuşum..Telefon açtım 250 fazla verdiğimi hatırlattım bana demezmi yok ben zaten kaporo ile birlikte tam para aldım :)

Hata bende olduğu için dalgınlığımla alakalı uzatmadım...

Ve bugün o adamla karşılaştık selamlaştık ama yüzünü kaçırıyor gözlerini kaçırıyor ufacık bir para için utancından ne yapıcağını şaşirdi :)

Ya anlamıyorum neden bukadar paraya teslim olunur neden paraya itibar edilir neden paranın köpeği olunur ya nebilim herşey paramı demek ?

Herkesi çok seviyorum kinci bir insan değilim kimseye kin beslemem...Üçkağıtçı adamıda severim zampara adamı suç işlemiş çıkmış adamıda hertürlü insanı severim kısaca hiç sıkıntı yok..Ama paraya çok seven insandan neden tiksiniyorum ?

Bir örnek daha bir bayanla tanıştım ben istanbulda yaşıyorum o istanbul dışında bir şehirde muhabbeti güzel kafadengi okumuş kültür pratik zekalı bir kız ama ilerleyen sohbetlerimizde fikirlerinden konuşmalarından paraya çok ama çok önem verdiğini anladım ve resmen iğrendim ya görüşmemide kestim...

Sevmiyorum paraya tapan insanları para için küçülen insanları !

Güncellemeler:
güncel.

0|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

• annemin bir lafı vardır 'birini tanımak istiyorsan ona borç ver' diye. seninki de o hesap olmuş. hoş bir tavır değil kesinlikle.

ama yüzüne bakamadığına göre, yaptığı şey onu da rahatsız ettiğine göre... belki de paraya çok ihtiyacı olduğu bir dönemde oldu bu olay ve bir an için şeytan dürttü. şimdi pişman olsa da toparlayamıyor belki de...

esas hem paranın üstüne konup hem de pişkinlikle selam verse sinirlenmek gerekirdi bence, senin anlattığın çok da zararlı cinsten birine benzemiyor...

0|1
    0|0
    • ya adam tüccar çok zengin ne ihtiyacı olucak paraya tapıyor işte şerefsiz dini imanı para :) onu anladık :)

Kızlar Ne Diyor 4

• para aslında araçtırda o ınsanlara gore para=hayat demektır yapamayacakları sey yok para ıçın annelerını oldururler o derece paraya tapan ınsanları gerçekten bende sevmem cunku aç ınsanları sevmem baslı basına tamam parasız hayat asla olmaz kımse yasayamaz ama para ıçınde yasanmazkı bıde sunu hıç anlamam evlencegım ınsanın evı arabası parası olsun alısverıs yapayım gezeyım tozayım yılda 2 kere bı kıs bı yaz tatıle gıdeyım fılan boyle hemcınslerımden mıdem bulanıyo sen nıye yapmıyosunda erkekten beklıyosunkı adama demezlermı ıstıyosunda neyın var dıye sonrada dolanırlar aldatıldım asık olan bırı yok dıye senın neyıne asık olsunlar bak yıne sınırlendım neyse konunun cevabı malesef herkes cuzdana bakıyo ve malesef erkekler ıçın cuzdanı ne kadar açarsan okadar talep goruyosun

0|1
    0|0
  • Nefret ediyorum mümküm mertebe kaçıyorum bu tiplerden.

0|1
    0|0
  • Sadece zavallı bir böcek olarak görürüm haram paraya el uzatabilen o vatandaşı...

0|0
    0|0
  • Evet igrenc bı durum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Paranın coğu kötü azı da kötü. Ama paragözün herşeyi kötü.

0|1
    0|0
  • Haram Helal kavramını kaybedince gerisi çorap söküğü gibi geliyor çalmak hakka tecavüz mübah olmuş artık

0|1
    0|0
  • bazılarına akıl sır erdirmekte ben de güçlük çekiyorum. hani nerdeyse para için analarını boyayıp babalarına satacak derecede rezil,alçak insanlar var.o kişiler için para;bir araç ve kağıt parçası değil, senin de dediğin gibi tapılacak bişey gibi bir madde.

çok zengin olup cimri olabilir ona bişey demiyorum.ama parayı kazanırken tercih ettikleri yollara ,( hırsızlık,gasp,cinayet,kadın ticareti,uyuşturucu ticareti,hile,dalavere, vs.vb.)

sinir oluyorum..o para için nasıl hayvanlaştıklarını görünce tiksiniyorum ve hepsini elektrikli sandalyeye oturmak istiyorum.

0|1
    0|0
  • parayla küçülen insanlardan nefret ederim insan para için kendini küçültmemeli bence

0|1
    0|0
  • İnsanların yaptığı sahte paralar kadar, paraların yaptığı sahte insanlar da vardır.

0|1
    0|0
  • Acizzzzzz

0|1
    0|0
  • para önemli ama para için gururunu bile hiçe sayan kişilerin bence kişilikleri bozuk. artık kafayı yemişler para yüzünden.

0|1
    0|0
    • He işte kanka bende onu diyorum gurur paradan daha önemli be ağbi.

• koy g gitsin niye değer biçiyosun ki

0|1
    0|0
Yükleniyor...