İnsan derisinden kaplı kitapların olduğunu biliyor muydunuz?

#Harvard Üniversitesi’nin kütüphanesinde tuhaf görünümlü deri kapları olan üç kitapla ilgili yapılan araştırma sonucunda, kitapların insan derisiyle kaplı olduğu ortaya çıktı. İnsan derisi kaplı kitap şoke etti. Roadtrippers'ın haberine göre birkaç yıl önce Harvard Üniversitesi'nin kütüphanesinde tuhaf görünümlü deri kapları olan üç kitap fark edildi.

Yapılan incelemeler sonucunda kitap kapaklarının aslında insan teni olduğu anlaşıldı.

Hatta kitaplardan birinin cildi, halen hayattayken derisi yüzülmüş bir adamdan geliyordu. Aslında kitapların insan derisiyle ciltlenmesi 17. yüzyılda oldukça popüler bir uygulamaydı.

#Antropodermik kitap ciltçiliği şeklinde adlandırılan bu uygulama, anatomi ders kitaplarında yaygın şekilde kullanılırdı. Tıp mesleğiyle uğraşan kişiler genelde üzerinde çalıştıkları kadavraların tenlerini kullanırlardı.

#Fransa'nın ilk yazılı anayasası olan 1791 Anayasası'nın ilk kitabı da insan derisiyle kaplanmıştı.

İnsan derisinden kaplı kitapların olduğunu biliyor muydunuz?

• Biliyordum.
    5% (1)47% (7)22% (8)Oy Ver
  • İlk defa duyuyorum.
    95% (20)53% (8)78% (28)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
4|7

En İyi Kız Görüşü

• yıne bır bence nıtelıgınde soru daha :) ılk defa senden duyuyorum

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Evet ne yazık ki bilgi çağı öncesi insanların derisinden her şey yaptılar papalık denilen gebeşlerin yardakçıları.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Aman ALLAHIM

0|0
    0|0
  • İlk defa duyuyorum.

0|0
    0|0
  • Allahım şu an şoktayımm

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Evet karanlık majikal uygulamalarda o kitabın insan derisi ile kaplanması çok yaygındı.

0|1
    0|0
  • valla ne dıcemı bılemedım şımdı ışkencede son nokta dıyorum ben canlı canlı bırde yuzmuşler

0|1
    0|0
  • okumuştum daha önce

0|0
    0|0
  • Bilmesem daha iyiydi

0|0
    0|0
  • Hadi cNım!

0|0
    0|0
  • Hayır