Resim çizmenin haram olduğunu düşünen ve buna inanan var mı ?

Resim çizmenin haram olduğunu düşünen ve buna inanan var mı ?

0|0
27|8

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 26

• ee yok artık.

1|2
    1|0
  • Cehenneme yeterince yakindim oysa :(

0|2
    0|0
  • Saçmalık.

1|2
    1|0
  • ilk defa duydum inanki

0|2
    0|0
  • bunun mantıklı bir açıklaması vardır eğer doğru ise bu dediğin.biraz araştırmak lazım.

0|1
    0|0
  • Öyle birşey mi varmış?

0|2
    0|0
  • bildiğim kadarıyla gözleri olan bişey çizmek günah diğerleri değil

2|2
    0|0
    • mantıklı mı bu peki ?

• okulda asürekli bize resim çizdiriyolar ama :S

• eee ne alakası var şimdi :)

• ilk defa duyuyorum ne alaka yaa

0|2
    0|0
  • bide canlı resmi yapmak günahmışbende şimdi öğrendim. :/

1|2
    0|0
    • mantıklı mı peki bu ? aklına yatıyor mu ?

• ben bir siteye girdim. Orda diyorki Canlı resmi yapmak günah. (Canlı resmi yapana, kıyamette "Yaptığın resme can ver" diye azap olunur.) [Müslim]

yazıyodu. Ya bilmeden yaptıysak ?

• evet günah , müzikte günah. gidin bence başka bir gezegende filan yaşayın. sizin için daha iyi olur, ciddiyim

1|2
    3|0
  • Hayır.

Olsa da çizerim.

0|1
    3|0
  • Bırak haramı kabiliyetim yok lan.

0|2
    0|0
  • yok artık daha neler

0|2
    0|0
  • resim çizmesek sadece boyasak ?

0|2
    0|0
  • nie olsun ki bdnce hayır (bazı resimler hariç)

0|2
    0|0
  • İLGİNÇ HİÇ BÖYLR BIR ŞEY AKLIMA GELMEMİŞTİ AMA NÜ ÇİZMEK HARAM OLABILIR BELKİ:D

0|2
    0|0
    • nü çalışmak haram olabilir bencede...çıplaklık var sonuçta

• ilk defa duyuyorum alaka ne burdaa

0|2
    0|0
  • Hayır

0|2
    0|0
  • Hıı öyle miymiş ?

0|2
    0|0
  • Çizdigin şeye baglı. Genel olarak hayır.

0|2
    2|0
    • neye dayanarak hayır diyorsun ?

• Cünkü resim cizen nice güzel insanlar tanıyorum. Hem senin dediginin kaynağı var mı. Ben bunu arastırıcam.

• benim kaynağım bir kaç hadise dayalı.kuranda yazmıyor...ama bana göre resim çizmek falan günah değil...

• Yok daha neler..

Sen ali clay olanmisin?

0|2
    2|0
    • evet bildin

• bidahakine unutmayalım lütfen:) istersen kargoylada gönderebilirim gerçekten sorun değil

• Insallah bidakine ve ya dedigin gibi de olurdu ama ben orda gorup begenmek almak istiodum :)

• Bayağı günahkarım o halde.

0|1
    0|0
  • Bu ülkede vardır efem.

0|1
    0|0
    • ne demeye çalıştın sen şmdi . resim çizmenin günah olduğu tartışılır bu islam dünyasının sorunu . bu ülkede bir islam ülkesi sözlerinize dikkat edin

• haram diye bişeye inanmıyorum :)

0|2
    3|0
  • öyle bir şey yok :))

0|2
    0|0
  • ilk defa duydum eger dogru kaynaktan edindiysen bu bilgiyi daha ne günahlar var kimbilir bilmeden işledigimiz Allah affetsin eger günah degilse de nü calısmak günahtır herhalde hem model bayan için hemde cizen için...

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Evet resim çizmek filan çok günah. Ama mesela camilerin altına dükkanlar açıp ticarethaneye çevirmek helaldir-sevaptır.

0|1
    1|0
  • Kur'an da böyle bişey geçmez. kesin uyduruk hadisler söylüyordur

1|1
    1|0
  • ne alakası var ya ?

0|1
    1|0
  • 1|2
    0|0
  • Eğer doğruysa, yeteneksizliğime bulduk kılıfı.. ohh mis :A

0|0
    0|0
  • Allah yarattıklarını taklit etmeyi insanoğluna yasakladığı için özellikle Türklerde İslami resimler XVIII. yy ortalarına kadar, soyut desenler ve yazının şekillendirilmesi hat sanatı, ebru ve minyatür, halı, basma nakış gibi kumaş eserlerede de daha çok geometrik şekillerin tercih edilmesi bundandır.

Ayrıca şuna göz atınız: link

2|0
    1|2
    • ney ? Allah yarattıklarını insanoluna mı yasaklamış ? insanoğlu uçağı neyden ilham alarak icaat etti acaba ? buda bir taklit değilmidir ?

• oku nedemişim orada bidaha oku nerde ilham yazdım sence taklitle ilham aynımıdır. sen neye varmak istediğin söyle bende öyle cevap vereyim. vaktim kıymetli.

• bir yere varmak istediğim yok...bende bunu buldum sende izle ww.youtube.com/watch?v=T-hkL0cdcH4

• islamda yasak olmayan bişey var mı ki zaten? müslüman ülke insanlarının hala orta çağ kafasında olması bu yüzden. resim çizmek te yasaktır, hiç şaşırmam

0|1
    1|0
  • Inanmiyorum. Ciziyorum.

1|1
    0|0
Yükleniyor...