Turkler hangi tur filmlerde one cikmali?

Hepimiz biliriz Amerikanin ve Hollywoordun dunya uzerindeki etkisini. Oradan her turlu film cikiyor ve bu isin tartismasiz en iyileri orada ya da bir sekilde oraya gidiyorlar eninde sonunda.

Ama dunyanin diger yerlerindede guzel ve saygideyer isler yapiliyor. Yani bir Asya/Japon korku tarzi mesela cok tutuldu dunyada. Adamlar bir suru seyde oncu oldular. Guney Kore sinemasi da dunyada saygideyer bir yere sahip. Bir cok ulkenin kendine has bir tarzi var. Fransizlar, Italyanlar, Hintliler (Bollywood)

Gelgelelim ki bizim ulkemizde yurtdisina acilabilecek filmler yapilmiyor. Evet N.B. Ceylan var ve avrupada taniniyor. Filmleri gorsel olarak cok guzel ama kesinlikle genis bir kitleye hitap etmiyor.

Dizilerde kalite olarak baya bir yukseldik. Ben hic bir tanesini seyretmesemde bu gozukuyor. Nerede o 90 larin ve 00 lerin basindaki kalitesiz diziler? Neredeyse kalmadi. O yonden bir ilerleme var.

Sinemada ayni sey soz konusu degil bence. Citayi asamadik. Sizce ne yapmaliyiz ve nasil bir film ya da tarzla kendimizi dunyaya kabul ettirmeliyiz?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• sadece bizim açımızdan gösterilmicek şekilde tarihimizi anlatan fakat drama boğmayan filmler olabilir.. ya da mahzun kırmızıgülün tarzı gibi güncel konular üzerinden olabilir.

0|1
    0|0
    • Bizim miller bayiliyor drama. Yapimcilarda alin size dram diyor :) Mahsun iyi isler yapiyor ama o da tam degil.

• işler güçlerin yönetmeni film çeksin olur o iş dicem de Türkçe öylesine incici bir dil ki yurtdışında zor tutar :D

• ööff nuri bilge ceylan bildiğin slow motion :/

en iyi aksiyon filmi çekilir bizde. bkz: dünyayı kurtaran adam :d

0|1
    0|1
    • Dedigim gibi filmleri sadece belirli bir kisma hitap ediyor. Sanatsal filmler dedigimiz cok slklcl filmler yapiyor kendisi. Gorsel olarak cok guzel ona bir lafim yok. Muhtesem goruntuler var filmlerinde.

Dunyayi kurtaran adam cok ilginc bir ornek :)) Butun dunyada kult olmus bir yapim. Ama maalesef absurtlugu ve basitligi yuzunden..

• IMDB puanı saolsun

• Etkisi tartisilmaz. IMDB olmasa ne yapardik bilmem

Erkekler Ne Diyor 2

• Felsefi filmler benim gorusum.

0|1
    0|0
    • Senin boyle dusunmene hic sasirmadim. Ama ilginc bir yaklasim. Aslinda hic te fena bir fikir degil.

• Turkler bana gore derin bir millet

• Güzel hazırlanmış bir savaş filmi büyük yankı uyandırabilir diye düşünüyorum.

0|1
    1|1
    • Biz objektif bakamayiz bir savas filmi hazirlasak. Hep kendi kahramanliklarimiz falan olur ve dunyanin ilgisini cekmez. Ama tarihimizde ne savaslar var aslinda cok super film olabilir. Haklisin, ama bizde yapacak adam yok galiba.

• Evet yapacak adam yok.Onlar çok basit bir savaşı bile süsleyerek inanılmaz gösterebiliyorlar ama bizde çok görkemli savaşlar olmuş gerçekten başarılı bir film yapılsa muhteşem olurdu.

Yükleniyor...