Çizim Çok mu ÜTOPİK oldu?

Çizim Çok mu ÜTOPİK oldu ?

Güncellemeler:
28gün renkli olsa bir gözü farklı diğeri farklı renkte olcaktı ama karakalemde böyle oldu :D
28gün ne diyonuzzz

0|0
11|1

En İyi Kız Görüşü

• Bende çizdim bugün birtane 😂 dur atim whatsapptan😂

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

Erkekler Ne Diyor 1

• Ütopik mi olmuş derken neyi kast ettiğini anlayamadım ama bu çizim ne yazık ki kötü bir çizim.

Bir kere en başta çizgilerin yetenekli olduğunu gösterse de tekniğin zayıf. Kullandığın kalemin sertliği de yanlış ama onun dışında kalemi tutuş tekniğin de ışık kullanımın da çok yanlış.

EN başta, ışığı doğru kullanamayan bir kişinin anlamlı ve doğru kompozisyonlara imza atması olanaksızdır. YAnlış olduğun bir noktayı belirteyim mesela... Yüzün solunda saç yüzü kapatmış, sağ taraftaki saç ise açık ama yüzün iki tarafındaki ışık aynı. Ve ışık yaratmak için kullandığın gölgelerle burnun eğimini verdiğin taramaları aynı teknikle yapmışsın, buyanlış bir uygulama.

Dudak göz gibi ayrıntıları fazla sert çizmişsin. Hele hele çeneyi o kadar gereksiz sert ve kalın bir çizgiyle belirlemişsin ki sakal ya da tam olarak köşe gibi durmuş. Ki bu bir kadın yüzü, çene kibar, oval ve nazik olmalı.

Boyunda kullandığın ışık da yanlış. Diğer taraf daha karanlık olmalı.

Tüm bu hatalara rağmen gözlerde bir anlam yaratmayı başarmışsın. Özellikle iki ayrı gözün duruşunu biçimini farklı yapman ve göz bebeklerini göze farklı oturtman cesurca ve gerçeğe çok uygun.

Tüm bu yazdıklarım senin yetenekli ama eğitimsiz ve bilgisiz olduğunu gösteriyor. Eğer biraz teknik öğrenir ve çalışırsan enfes çizimler yapabilirsin.

İyi çalışmalar...

1|0
    0|0
    • 28gün

eğitim alırsam hayallerimin dışına çıkarım ve çizim yaparken teknik kullanmam içimden geldiği kalemi oynatırım.. sinema ögrencisiyim az çok bir ışık bilgim var.. yorumlarınız çok yapıcı çok isabetli yorumlar teşekkür ederim :D ama benim çizim tarzım portre olusturmak gerçege uygun çizmek değil ... sanatı sanat için veya halk için yapan biri de deilim.. kendi hazzım içim yaparım.. burda yapmak istediğim şey gerçekle manga çizim tekniği kaynaştırıp kendi tarzımı olusturmak tabi daha çok çabalamam lazım kesinlikle ilerde kendi çizgi romanımı yapıcam ama gerçege yakın çizmek gibi planım yok kalemim hala kendini arıyor...
      eğitimsiz oldugum dogru ama bilgi konusunda baya şeye sahibim kalem 2b kalem kullandım. sert çizgiler kullanmam bu dönemim biraz stresli oldugunu gösterir malum vizeler kalın çizgiler duvarları sanat teknik bir bakıs acısıyla yapılırla bir nebzede taklittir ama eger karakter okumayı biliyosanız çizgiler insanın iç dünyasını gösterir gözün biri siyah biri beyaz yinyang

• 28gün

Ben de sinemacıyım. :)

Bir sinemacıdan daha iyisini beklemek hakkımız kardeşim.

• 28gün

baş göz üstüne eyw inş iyisini beyaz perdeye yansıtmaya çalıscagız :)

Yükleniyor...