Kenya'da genç kızların hayvanlarla takaslandığını biliyor muydunuz?

Bir #Kenya geleneğine göre genç kızlar hayvanlarla takaslanmakta. Birkaç sığır veya koyun karşılığında verilen genç kızlar Kenya kültürünün vazgeçilmez bir geleneği haline gelmiş.

Kenya'da çoğu kadın gelenekler gereği bir ay boyunca her şeyden izole edilmiş şekilde yaşamak zorunda. Genç kızlar izole hayatı yaşarken babaları onlardan habersiz kızlarını başkalarına satıyor.

Ebeveynler genellikle bu evlilik anlaşmasını kızlarından gizli tutuyorlar; çünkü bu duyulduğunda kızın kaçabilme ihtimali var.

Kenya'da genç kızların hayvanlarla takaslandığını biliyor muydunuz ?

#UzunBirAradanSonraYeniden

• Biliyordum.
    7% (1)33% (2)14% (3)Oy Ver
  • İlk defa duyuyorum.
    93% (14)67% (4)86% (18)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Zaten Turkıye de buna benzer bır durum hala var. Kızlarını sankı "mal"mıscasına kendınden yasça buyuk bır "amca"ya satıyorlar. bazen de "berdel" dedıgımız usul ıle kızlarımız takas edılıyor. Bu da toplumda kadına bıcılen deger (sızlık) dır.

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Erkekler de belli rituellerden gecirilip yaralaniyor. Bizim toplumda da benzerleri var. sasirmamak gerek. Her yerde hem erkekler hem de kizlar gelenek adi altinda her turlu hak ihlaline maruz kaliyor

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• İlk defa duyuyorum.

0|0
    0|1
  • Medeniyet yoksunları

0|1
    0|0
  • İlk defa duyuyorum
    Vahşice, bunları gördükçe geleneklerimize şükrediyorum gerçekten...

0|1
    0|0
  • Tövbe estağfurullah 😐

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Geri kalmış toplumların en büyük insan onurunu yerlerde sürükleme tarzı bu işte.. O erkek diye kendini yenilmez, bulunmaz armada sanan alçak o kadın seni 9 ay karnında taşıyor en az bir yıl süt emzirip besliyor ve hayata hazırlıyor bari ona saygı göster.. Ama yok işte şekli insan tiyniyeti hayvan olunca..

0|1
    0|0
Yükleniyor...