Kilisedeki Kokunun kaynağı nedir ?

Arkadaşlar çok merak ettim yanlış anlaşılmak istemem defalarca kiliselere meraktan girip çıkmış insanım bazılarının mimarisi hoşuma gidiyor sadece. Fakat Dikkatimi çekti bazı kiliselerde hoş bir koku var. Bunun neyden kaynaklandığını bilen var mı? Günlük Diyen Arkadaşlarım

Güncellemeler:
Evet sonunda Kilisede ki kokunun Bir çok çeşitli kaynaklarını buldum. Tütsü , mum ve sürekli yapılan temizlikten kaynaklandığı ortaya çıktı ağırlıklı olarak oturulan ahşapların temizliği sırasında kullanılan ahşap temizleyicinin ahşap'a işlemesiyle o koku ortaya çıkıyor.

0|0
8|10

En İyi Erkek Görüşü

• Birkaç kere dinlerle ilgili araştırmamda girdim kiliseye protestan kilisesiydi bildiğin evden bozma bir kilise koku falan duymadım . Senin dediğin büyük ihtimal ya ortodoks ya da katolik kilisesidir onların mimarisi gerçekten çok güzel bende inşaatçı olduğum için mimarileri hep ilgimi çekmiştir geçip giderken bakarım hep kubbelerine falan

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• bende kiliseye çok girip çıkıyorum ya..aynen benimde mimarisi filan hoşuma gidiyor ama aksşne bana çok kötü bir koku gelio ya..hele o tütsüler midemi kendinden geçiriyor..ama farklı inançlara ilgim olduğu için yinede gidiyorum:)

0|1
    0|0
    • İnsandan insana farklılık gösterebiliyor . Sanada hak vermek lazım.

• Tütsülerden dolayı oluyor.. Bazı dua için yakılan mumlarda kokulu olabiliyor ama bu nadir. Genel nedeni tütsüler.

0|1
    0|0
  • Tütsü kokusudur..Genellikle kiliselerde baharat veya tarçın kokulu tütsü yakarlar..

0|0
    0|0
  • Mum olabilir bilmem

0|0
    0|0
  • mum tütsü o sıra gibi üstüne oturdukları ahşap şeylerde olabilir

0|0
    0|0
  • kokulu mumlardan dolayı

0|0
    0|0
  • bildiğim kadarıyla ayinlerde tütsü yakılıyor bunun etkisi olabilir

0|0
    0|0
  • yakılan mumlardan kaynaklı

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• mum yakıyorlar ondandır, arasıra şaraba banıyorlar, açıkta şarap varsa kokusu havaya geçmiştir sende etkilenmişindir ondan, hepsi kilisenin oyunları bunlar.

0|1
    0|0
  • hacı yagıdır :D

0|1
    1|1
  • ahipler ve rahibeler kutsal insanlar olduklarından onların gazı esans gibidir buda kiliseyi çok hoş bir kokuyla kaplamaktadır:P

0|0
    1|3
  • yüce isanın kokusu o

0|0
    1|4
  • Tütsü yakılır onun kokusu o.

0|0
    0|0
  • Mum kokusudur tahminimce, bahsettiğin kiliseler eski ise taşlarının kokusu da olabilir. Dip kısımları nemlenip çeşitli bitkilere ev sahipliği yapabiliyor.

0|0
    0|0
  • Bende gitmiştim türsü kokusu zaten içeri girerken eline mum tütsü falan tutuşturuyorlar hemen :)

0|0
    0|0
  • tütsü yakarlar genelde ondandır

0|0
    0|0
  • Bazı ağaçlar kesildikten sonra koku yayarlar, kliselerdeki çok fazla kullanılan ahşaptan kaynaklı olabilir.

0|1
    0|0
Yükleniyor...